גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן
  1. גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן (ראה תמונה).
  2. בחר "כן" (או Yes) בתיבת הדו-שיח שמופיעה.
  3. זהו, סיימת!

סגור


כוכבי השכונה

הפסדים מביכים בגרוזיה, משחק ביתי בטייבה ואחריות על הספרה '1' בטור הנצחונות של קרית-גת. הפועל שאול ת"א ירדה לליגה א' וכרגיל הותירה מורשת הזויה. ותודה לאחרון המוהיקנים, גל סוקולובסקי

בן קפלן, זמן תל אביב | 7/4/2008 14:30 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
שאול איזנברג הוא איש מלא הפתעות. הצרה היא שרובן שליליות, כואבות, מביכות. במיוחד אם אתה אוהד הפועל ת"א, כלומר שייך לזן מיוחד של מזוכיסטים שמסרב ללכת אחרי הפועל אוסישקין ומתעקש להתעניין במתרחש בקרקס הספורטיבי של איזנברג.

אתמול הקרקס של שאול השלים ירידה, שלישית ברציפות, הפעם לליגה א'. רק לפני שנתיים התנדב איזנברג להוריד את הפועל לליגה הלאומית, משם גם ירד והנה עכשיו הוא מתנדף מהארצית. וכמובן, כמיטב המסורת, זה נעשה תוך שבירה של כמה שיאים מביכים בתולדות הפועל ת"א.

תבוסות מבישות, איבודי יתרון, קלקולים מנהלתיים ושאר ירקות. קבלו את המיטב, הרבה תודות לגל סוקולובסקי, אחרון המוהיקנים שעוד הולך למשחקים ולמעשה מתעד את שקיעתה את הפועל שאול.
קרית-גת משפילה

תכירו את מכבי קרית-גת. הקבוצה הכי עלובה בליגה הארצית. כוכביה המבעיתים הם דורון קצף, רונן סבירי ועוד אי אלו שחקנים שסביר שלא תשמעו עליהם בזמן הקרוב.

קרית-גת היתה הקבוצה החלשה ביותר בליגה. כמה חלשה? ובכן, בעשרים משחקים היא הצליחה לצבור ניצחון אחד בלבד. על מי? אתם שואלים, כמובן, על חבורת חסרי המזל ששיחקו עבור שאול איזנברג.

כזכור, את העונה התחילה הפועל עם סגל של ילדודס, שחוזק רק לקראת פתיחת הסיבוב השני. בדרך הסגל הזה אסף שני ניצחונות (ל-50 אחוז מהם נגיע אוטוטו) ובעיקר השפלות. הגדולה שבהן תבוסה

ב-23 הפרש למכבי קרית-גת.

"הם קבוצה ברמה של ליגה ב' וגם שם הם היו ממוקמים בתחתית", מספר סוקולובסקי שהיה עד להיסטוריה הספורטיבית, "להפסיד שם זה אבסורד. קבוצת החרשים ששיחקה נגד הפועל אוסישקין מנצחת אותם. להפסיד להם זו בושה גדולה. זה כמו ההפסד של מכבי בכדורגל לסנטה קולומה. לא קשור לכלום".

אגב, בסיבוב השני הפועל המחוזקת בפיני לוי, רן יונגר, ניר נחייסי וגיא זנו הצליחה לפגר ב-17 נקודות מול כוכבי קרית-גת בטרם ניצחה. "אני בספק אם קרית-גת היו ביתרון כל העונה חוץ מנגד הפועל", מסכם סוקולובסקי.

ניר רכליס מפגיז

העונה האומללה של בחורי שאול החלה בהתמודדות במסגרת גביע האיגוד. ההגרלה זימנה לשאולים משחק חוץ מול מכבי גני תקווה. לכאורה פתיחה נוחה לעונה, בפועל עוד צ'אנס להשפלה מביכה.

מכבי גני תקווה ממוקמת כיום רביעית במחוז מרכז של ליגה א', בלי סיכוי לעלות, אולם זה הספיק כדי להביך את הקבוצה של שאול איזנברג. המשחק הסתיים בתוצאה 68:70, לזכותה של מכבי גני תקווה, גם בזכות נקודה שהורדה בטעות להפועל ת"א.

שאול, אגב, לא התרעם. מה שהיה מביש, מעבר להפסד, הוא המצטיין במגרש. ניר רכליס, אקס הפועל ת"אב ונבחרת ישראל והיום כדורסלן חובב בן 44 וחצי, שלקח פיקוד על המשחק וניצח אותו. בעונה הבאה צפויות הקבוצות להיפגש שוב, הפעם במסגרת ליגה א'. התוצאה צפויה להיות מביכה עוד יותר עבור שאוליקו.

שאול והברילנטין

המשחק בחוץ מול הפועל בארי היה ללא ספק אחד הקוריוזים ההזויים. הקיבוץ האמיד שנמצא מרחק יריקה מהקסאם, שחלק נכבד מתושביו הם אוהדים אדומים, התרגש לקראת בואה של הפועל ת"א.

זה שמהקבוצה הגדולה ההיא נשאר רק השם ותחתיו משחקים ילדודס לא הטריד את הקיבוצניקים חובבי ההומור. הם כיסו את הקיבוץ בעשרות מודעות לקראת בואה של האימפריה מת"א לביקור חטוף. במודעות נרשם כי "שאול איזנברג ישב על ספסל הקבוצה האורחת עם ברלנטין בשיער".

הפועל הגיעה למשחק ודי בתחילתו נראתה כמו משהו שאפילו ההגדרה "בשר תותחים" היא יומרנית עבורו. שטיח לא חינני במיוחד לשחקני בארי – אחת מקבוצות הצמרת של הליגה, שעדיין יכולה לעלות לליגה הלאומית.

המשחק הסתיים בתוצאה הנאה 60:80 לטובת בארי, שחקני הפועל כובדו בנקניקיות עסיסיות ובשתייה ביציאה מן המגרש, הכנסת אורחים מלבבת של הקיבוצניקים. אה, כן, כמעט שכחנו. בניגוד להבטחות, שאוליקו לא הגיע. אוהדי בארי המאוכזבים מוזמנים לתבוע את הנהלת קבוצתם.

מני זולדן חוטף

גם ניצחונות היו להפועל העונה. וגם הם היו הזויים. לא פחות מהתבוסות. רגע לפני המחזור הרביעי מונתה שירה העליון למאמנת הפועל. המשחק הראשון שזומן לה היה מול מכבי ראש העין בחוץ. הפסד בטוח לכאורה. המשחק גם נפתח כמו הפסד בטוח, והפועל אף פיגרה ברבע השלישי ב-17 נקודות.

אולם אז אירע נס. לפתע הפכה הפועל לקבוצת דורסנית ומיומנת ומכבי ראש העין התחפשה לקומדיה כדורסלנית, או בקיצור – להפועל. "זה נראה כאילו שחקנים בראש העין עשו דווקא למאמן שלהם, מני זולדן", מספר סוקולובסקי.

זולדן, אגב, אימן בעונה שעברה את הפועל ת"א, "הם איבדו כדורים בטיפשות, החטיאו ליי אפים". הפועל שאול הפכה את המשחק בדרך לניצחון חוץ מדהים 74:80. מני זולדן, אגב, פוטר לאחר המשחק.

הומאז' לדרבי הגדול

בסיבוב הראשון יצאה הקבוצה למשחק חוץ בחבל אילות, עוד אימפריה של ליגה ארצית. המשחק החל עם התגלות אלוהית. ברבע הראשון כל זריקה של שחקני הפועל לעבר הסל נכנסה פנימה. הרבע הסתיים בתוצאה המדהימה 23:36.

"זה היה יום קליעות מטורף", מספר סולקולובסקי שנכח ביום ההיסטורי, "הכל נכנס. אין דברים כאלה. כל זריקה הלכה פנימה. זה נראה כמו הרבע השלישי נגד מכבי בדרבי של ה-25 הפרש".

ההמשך, כמה עצוב, היה הרבה פחות אופטימי. כל מה שנכנס ברבע הראשון יצא החוצה ברבע השני. והשחקנים הלא ממש מוכשרים חזרו לסורם. ההפרש אבד לו תוך ארבע דקות בדרך לעוד תבוסה. 86:107.

ההשפלה הושלמה עם פסק זמן שלקח מאמן אילות כדי לעשות כבוד לאורן נייברג, שחקן מקומי שהתגייס לצבא. בהפועל נעלבו מהעניין. סביר להניח שאחרי עוד כמה תבוסות הם הפסיקו להיעלב מדברים שוליים שכאלה.

לא היה נס-ציונה

עוד איבוד הפרש הזוי היה בנס-ציונה. נס-ציונה היא הקבוצה הטובה ביותר בליגה הארצית. עד כדי כך היא טובה שלא הפסידה שום משחק במשך העונה. מה שמדהים הוא שהקרובה ביותר לנצח אותה היא קבוצת הקרקס של שאול.

היה זה במחזור ה-13. אחרי שאיזנברג חיזק את הילדודס בפיני לוי, ניר נחייסי, גיא זנו ורן יונגר ואיכשהו העסק נראה כמו קבוצת כדורסל. הפועל הגיעה לנס ציונה ופשוט פירקה את המקומיים במחצית ראשונה מדהימה. תוצאתה: 26:43. אולם אז חזרו אריות שאול לסורם.

"כולם הפכו לפליישרים", מתאר סוקולובסקי, "איבדו כדורים, החטיאו מכל מצב, לא ידעו מה קורה עם עצמם". ברבע השלישי עוד הובילה הקבוצה ב-16 נקודות, אולם במהרה איבדה את כל היתרון, וכמובן שהפסידה. נס-ציונה נשארה עם מאזן נקי מהפסדים. 71:78 בסיום.

קשה באימונים

הכוכב של הפועל בסיבוב הראשון היה יפתח בוכמן. אלא שהיתה בעיה. בוכמן לא רצה לשחק בקבוצה, ומאוד רצה לעבור לבני השרון. הפועל מצידה לא רצתה לשחרר. הפשרה שנמצאה: בוכמן ישחק עד סוף הסיבוב בהפועל ואז יעבור לבני השרון.

אלא מה, למרות ששיחק במשחקי הליגה הארצית עם הפועל, בוכמן בכלל התאמן עם בני השרון, כך שהמצב האבסורדי היה שבוכמן שיחק עם קבוצה שכמעט לא התאמן עמה. סטארט אפ לוהט.

שירה העליון, מאמנת הקבוצה, מאשרת את העניין. "זה נכון", היא אומרת, "בוכמן עשה אתנו שני אימונים ומשחק, ובשאר השבוע התאמן עם בני השרון. היה לו סיכום שבאמצע העונה הוא עובר אליהם".

טו טו טו טייבה

קטע הזוי נוסף אירע במחזור ה-17, במשחק מול באר-יעקב. הפועל ביקשה לארח את המשחק ביום ראשון ב-19:00 בערב בהדר יוסף, אך האולם היה תפוס. איזנברג ביקש להקדים את המשחק ביום, אולם באר-יעקב סירבה.

תקנון האיגוד מאפשר לארח משחק בית במרחק של עד 35 קילומטר מהמגרש המקורי גם ללא הסכמת היריבה. שאוליקו לקח את באר-יעקב עד לטייבה. "המגרש שם דווקא נחמד", מספר סוקולובסקי, "שכונתי כזה". נו, אז שאוליקו לקח את באר יעקב לטייבה, באר יעקב לקחו את הנקודות וניצחו 69:80.

מישהו מתנדב למזכירות?

גם בתחום האפסנאות והמסביב העניינים, איך נאמר, היו קצת פחות מסודרים מבקבוצת ליגת העל. כשכותב שורות אלה, למשל, הלך למשחק מול חבל אילות נשאל האם הוא מעוניין לשבת על שעון ה-24 שניות. לא תודה.

אוהדים שבילו במשחקי הקבוצה סיפרו כי לא אחת שחקנים שיחקו עם מכנסיים שעליהם מספר שאינו תואם למספר שעל הגופייה. אימפריה. שירה העליון, מצידה, מכחישה. "זה לא נכון", היא אומרת, "אני לא ראיתי דבר כזה. כל הזמן משמיצים, אבל תדע שקיבלנו מים באימונים. אין את זה בליגה ארצית".

שאול איזנברגשווילי

שאוליקו, מנהל יקר, לא חסך ושלח את הקבוצה לטורניר בגרוזיה. היריבות: בחצי הגמר קבוצה אוקראינית ובמשחק על מקומות 4-3 קבוצה מאזרבייג'אן. כן כן, גם לקבוצות האלה הבחורים הצליחו להפסיד.

"גרוזיה מהממת", מספרת העליון, "היה מלא קהל, גם יהודים וגם סתם תושבי המקום. מאוד נהניתי, היתה חוויה". את הטורניר, כמה מביך, לקחה קבוצה מטיביליסי העונה לשם מכבי.

ככה זה, שאול מרחיק את הקבוצה שלו עד לגרוזיה וגם שם היא רואה את הגב של מכבי. להתראות בעונה הבאה בליגה א', הדרבי מול הפועל אוסישקין בפתח.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

nrgטורסדילים ונופשונים

nrg shops מבצעי היום

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...
לאייטמים קודמים לאייטמים נוספים
  • פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים