מגזינים online

פוליטיקה גם בטניס: האיראני לא הופיע, חודורוב עלה לגמר בקניה

מוחמד מזאבינה בחר לא לעלות למשחק הזוגות של חצי גמר טורניר הפיוצ'ר בניירובי. הישראלי הצעיר העפיל אוטומטית יחד עם מתיו אסיאק לקרב על התואר, אך השניים הפסידו 6:2, 6:2 לפיבר ולאונטה

אלמוג שריד | 2/10/2009 20:19 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
ספורטאים איראנים, אשר מחרימים את יריביהם הישראלים, הפכו כבר לנושא שכיח בזירות התחרות השונות. בשבוע האחרון נרשמו שתי תקריות באליפות העולם בסייף, אך הפעם הגיעה הפוליטיקה גם לטניס.

מוחמד מזאבינה, המדורג 1008 בעולם, החליט שלא לעלות ביחד עם שותפו הרוסי אלכסי פילניקוב למשחק הזוגות נגד הטניסאי הישראלי תומר חודורוב ושותפו מת'יו אסיאק בחצי גמר טורניר הפיוצ'ר (הדרגה הנמוכה ביותר) בניירובי, קניה (סך פרסים: 10 אלף דולר).

בהחלטתו, מזאבינה לא רק פגע בעצמו, אלא גם בשלושת השחקנים האחרים, שבסך הכל קיוו לשמור על הערך הספורטיבי של המשחק ונפגעו על לא עוול בכפם בגלל הפוליטיקה.
בטורניר היחידים בניירובי, חודורוב הודח כבר בסיבוב הראשון, אך בזוגות הצליח בעקבות פרישתו של האיראני להגיע עד לגמר, שם נעצר והפסיד 6:2, 6:2 למדורגים 1 פיבר ולאונטה.

חודורוב, המדורג 1810, נחשב טניסאי צעיר ומוכשר, שכמו שאר הישראלים בתחילת דרכם בוחר להרחיק ל"חורים" (כך מכונים טורנירים חלשים בשפת הטניס) בכדי לצבור נקודות דירוג קלות, עקב העובדה שבארץ אין הרבה טורנירים שמאפשרים זאת.

בניגוד לאיראני, חודורוב דווקא הוכיח שאפשר גם אחרת, כשרק לפני שבועיים שיתף פעולה עם  המצרי מוחמד ספאאות' בטורניר הזוגות בקמפלה, אוגנדה (סך פרסים: 10 אלף דולר) והעפיל עימו עד לרבע הגמר.
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

דעות וטורים

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים