מגזינים online

חשבון נפש: רשמים ממשחק העליה של קטמון

אלפי אנשים באו לראות את קטמון עולה לליגה ב' וגרמו לפקקים עד בגין. האם זו הפועל י-ם האמיתית? סיפורו של אוהד סאסיונה מבולבל

עידן דוד | 10/4/2010 12:54 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
מי היה מאמין שיום אחד אזכה להיתקע בפקקים בדרכי למשחק של הפועל ירושלים. אתמול (ו'), בטדי, אחרי שנים של כניסה חלקה למשחקים, עמדתי בכיף בפקק האדום-שחור שנמשך לו עד לכביש בגין. הכל היה מוכן להצגה של הפועל קטמון. אבל משהו אחד הציק לי, מה אני אמור לעשות עכשיו? לעודד, לשיר, לקפוץ בגולים או אולי לאכול את הלב. הרי אני נשארתי מהבודדים שעוד רצים אחרי הפועל של סאסי ויונה כל הדרך לליגה א'.
אוהדי הפועל קטמון, גרמו לפקקים בבגין
אוהדי הפועל קטמון, גרמו לפקקים בבגין צילום: עדי אבישי


> קטמון עלתה לליגה ב'

כשנכנסתי לאצטדיון וראיתי את אלפי הגברים, הנשים, מבוגרים והצעירים משפחות וילדים, ואפילו את האוהדים הותיקים שנשארו איתי בהפועל ס.א.ד.ר, הבנתי בפעם הראשונה מאז הוקמה הקבוצה שמשהו השתנה אצלי ושאני לא לבד. 

המשחק מתחיל, האורחים מאשקלון עולים ליתרון מוקדם, וקטמון לא מצליחה למצוא את הרשת. הזדהות ראשונית שלי עם החברים מקטמון: הנה זה שוב קורה, הרי אנחנו אוהדי הפועל והגורל שלנו דומה, לא משנה אם אתה מסאסיונה או מקטמון, ברגע האמת הפועל שלך תבעט וולה בדלי.

ההחמצות ממשיכות, העצבים עולים, ריח רעננה עולה באויר. אבל אז, כפיר מלול עושה את השוויון ומרים את האלפים לרקיע. רגע, מה אני אמור לעשות? לקפוץ כאילו הפועל שלי כבשה? בכל זאת היסטוריה. הסתכלתי על חברי מהפועל הישנה, הם נשארו לשבת, אבל אני קמתי. ואז מלול עשה את השני. ומה איתי? אני שוב קם, אבל הפעם מסנן בשקט: יש!! כאשר 7 לב אדום, אמיר גולה הוחלף, כבר לא יכולתי להשאר אדיש, הרי הוא משלנו, והצטרפתי לשירה של הקטמונים.

זהו, הסתיים המשחק, השמפניות נפתחות, ואני? אני ברגשות מעורבים. יכול להיות שהם צדקו ואני טעיתי? יכול להיות שזו הפועל ירושלים האמיתית? כשאחד האוהדים אמר שאין פה אוירה של עליית ליגה, ושהאוהדים של הפועל לא יודעים מה זה לחגוג, הבנתי שכן. כנראה שזוהי הפועל האמיתית, הפועל החדשה שלא אוכלת את הלב לאוהדיה.

כשיצאתי מהאצטדיון בדרכי למרכז העיר, עשרות מכוניות עטופות בדגלים וצעיפים של קטמון חלפו על פני. למרות שהדילמה התעצמה, הצטרפתי לחגיגה: צפירות ושירי "הפועל עולה" כבשו את

הרחובות. האנשים שעוד הסתובבו בחוץ, לא הבינו איך זה שיש צד אדום בעיר שחוגג בסוף שבוע, הרי הם רגילים לחגיגות של הבית"רים. ריח של אלטרנטיבה אדומה באוויר.

משחק העלייה של קטמון גורם לי לחשוב שוב על המצב שנוצר. אולי זה בכלל סימן מלמעלה שדווקא בעונה שהפועל ירושלים שלי גוססת ויורדת ליגה, הפועל קטמון דוהרת לליגה ב'. בקיץ אעשה חשבון נפש עם עצמי: השאלה הגדולה היא האם הפועל ירושלים הישנה היא הקבוצה שלי, או שמא הפועל קטמון החדשה של האוהדים היא הפועל ירושלים האמיתית. 

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

טור אורח

צילום: .

nrg מעריב מציע במה לכותבים אורחים על ענייני השעה

לכל הטורים של טור אורח

עוד ב''דעות''

כותרות קודמות
כותרות נוספות

פייסבוק

דעות וטורים

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים