מגזינים online

הדרן: ההתאחדות תפרה את מכרז הכרטיסים

משרד הכרטיסים פנה לבית המשפט בטענה כי תנאי המכרז על כרטיסים למוקדמות היורו והמונדיאל הותאמו עבור "לאן". במקביל חיכו ב"הדרן" למכרז חדש על הכרטיסים לגביע, אבל הופתעו כשהזיכיון ניתן ל"לאן" ללא מכרז. ההתאחדות: "התביעה קנטרנית ונועדה לפגוע בשמנו"

יניב טוכמן | 16/4/2010 11:35 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
בשעה שההתאחדות לכדורגל לבשה אתמול (ה') חג וקיימה את הגרלת חצי גמר גביע המדינה בשידור ישיר, התקיים בבית המשפט המחוזי בת"א דיון בתביעה לחייב את ההתאחדות לקיים מכרז להפצת הכרטיסים לחצאי הגמר ולגמר שייערכו בחודש הבא בר"ג.
הכל תפור? ההתאחדות לכדורגל
הכל תפור? ההתאחדות לכדורגל צילום: דני מרון


משרד הכרטיסים "הדרן" פנה בתביעה, באמצעות עו"ד רפי שפטר, ודרש צו מניעה ארעי במעמד צד אחד האוסר על ההתאחדות ומשרד הכרטיסים "לאן" להפיץ או למכור כרטיסים למשחקים המדוברים.

בכתב התביעה מבקש "הדרן" לאסור על ההתאחדות לתת ל"לאן" זכות בלעדית כמפיצה יחידה וללא מכרז של כרטיסים למשחקים. עוד מבקש "הדרן‭,"‬ לתת צו עשה זמני המורה להתאחדות לקיים מכרז בדרך של הזמנה להציע הצעות או התמחרות להפצה ומכירה של הכרטיסים, או לחילופין לתת צו עשה זמני המורה להתאחדות לחלק את זכויות ההפצה שווה בשווה בין "הדרן" ל"לאן‭."‬

סגן נשיא ביהמ"ש המחוזי בת"א, השופט יהודה זפט, לא פסק על הוצאת צו זמני, אבל חייב את ההתאחדות ואת "לאן" להשיב בתוך שבוע, ולאחר מכן ייקבע דיון. השופט זפט ציין בהחלטתו כי ההתאחדות ו"לאן" צריכות לקחת בחשבון כי קשר ביניהן בעניין הפצת הכרטיסים יהיה כפוף להחלטתו העתידית.
בזכות עמלה של שקל אחד?

בכתב התביעה, המכיל 11 עמודים, מגולל עו"ד שפטר את השתלשלות העניינים מאז זכה "לאן" במכרז שפורסם בפברואר ‭.2006‬ תוקף המכרז למשחקי הנבחרת ומשחקי חצי גמר וגמר הגביע הסתיים בסוף החודש שעבר. בנובמבר 2009 פרסמה ההתאחדות מכרז חדש, שהתייחס רק למוקדמות של יורו 2012 ומונדיאל ‭,2014‬ ושלא כלל את משחקי חצי גמר וגמר הגביע.

"הדרן" כותב בעניין: "באותו מכרז אשר 'נתפר' על ידי המשיבה 1 (ההתאחדות) בתפרים גסים בעבור המשיבה 2 (לאן‭,(‬ נדרשו המציעים לרכוש אף 25 אחוז מזכויות השילוט במשחקים, על אף שבינם ובין הפצת כרטיסים אין דבר וחצי דבר, כמו גם להפיק

קמפיין פרסומי בעלות של ‭2.5‬ מיליון שקל וכן להפקיד ערבות בנקאית של ‭2.5‬ מיליון שקל וערבות ביצוע הגבוהה אף יותר ‭50)‬ אחוז מההצעה הזוכה ולא פחות מ‭4.25-‬ מיליון שקל‭...(‬ כפי שהיה ידוע היטב למשיבה ‭,1‬ רק המשיבה 2 היתה יכולה לעמוד בתנאים אלה, הואיל והגב הרחב של בנק דיסקונט עמד מאחוריה‭."‬

"הדרן" ירד לטענתו מהמכרז לאור תנאי הסף הגבוהים ו"לאן" נותר הזוכה היחיד אולם בהמשך ירד "לאן" בעצמו מהמכרז וממש אתמול הוציאה ההתאחדות מכרז חדש למכירת והפצת הכרטיסים למוקדמות היורו והמונדיאל.
 
דודי ברקוביץ'
דודי ברקוביץ' צילום: עודד קרני
בכתב התביעה נכתב: "לימים משכו המשיבה 2 (לאן) ובנק דיסקונט את הצעתן בנסיבות בלתי ברורות. ככל הידוע לא מימשה המשיבה 1 את הערבות הבנקאית שהפקידו בידן המשיבה 2 ודיסקונט, על אף הוראותיו הברורות של מכרז ‭."2009‬

ב"הדרן" ציפו למכרז חדש במהלך חודש מרץ, שיכלול את משחקי הגביע בארץ, אולם למרות שיחות שהתנהלו עם גורמים בכירים בהתאחדות כולל הסמנכ"ל רותם קמר, לא הוצא מכרז כזה עד אתמול.

הלחץ של "הדרן" נבע מהסמיכות למשחקי הגביע בארץ. בשלב מסוים נודע ל"הדרן" מההתאחדות כי זו החליטה לתת ל"לאן" למכור את הכרטיסים לגביע בטענה שאין מספיק זמן למכרז, וגם בגלל ש"לאן" מבקש עמלה של שקל אחד בלבד לכל כרטיס מההתאחדות.

מסינג: אין לי עניין להגיב

דודי ברקוביץ‭,'‬ בעלי "הדרן‭,"‬ אמר אתמול: "מדוע אף אחד מההתאחדות לא פנה אלינו? אולי היינו מוכנים למכור את הכרטיסים בחינם? הרי ידוע להתאחדות מזה תקופה ארוכה ש'הדרן' רוצה מאוד לקבל את הזכיון. איך ייתכן שלא מתייחסים אלינו בכלל, ונותנים למשרד אחר למכור את הכרטיסים כשכולנו יודעים שהחברות ביניהם להתאחדות רבת שנים? אין זמן למכרז?

"הם יודעים כבר חודשיים שהמכרז הזה לא ייצא לפועל. למה רק הבוקר הוציאו מכרז חדש? למה לא לפני חודשיים? איך יכול להיות שההתאחדות, גוף ציבורי, 'תיתן מילה' לגוף שמפיץ כרטיסים בלי לקיים מכרז? אני משוכנע שכבוד השופט ימצא לנכון לחייב את ההתאחדות לקיים מכרז בנושא. אין מקרה ברור יותר שזועק להפרה של נהלים ברורים ותקינים‭."‬

ברקוביץ‭,'‬ שרכש אתמול גם את המכרז החדש (לא כולל משחקי הגביע הקרובים) בסכום של ‭3,000‬ שקל, הוסיף: "ניגשתי למכרז אפילו שגם הפעם התנאים קשים בהשוואה למכרז בו זכה 'לאן' ב‭.2006-‬ אז הם היו צריכים להפקיד 100 אלף שקל ערבות בלבד והפעם צריך להפקיד חצי מיליון שקל במעמד המכרז, אבל אעמוד בזה ואלך עם העניין עד הסוף‭."‬

מההתאחדות נמסר: "העתירה קנטרנית ומיותרת, ומטרתה לפגוע בשמה של ההתאחדות, ולראייה, ביהמ"ש לא קיבל את בקשת 'הדרן' לצו מניעה זמני ולא קבע מועד לדיון. חצאי גמר וגמר הגביע אמורים להיערך בתקופה הקצרה בין סיום תקופת התקשרות ב‭31-‬ במרץ לתקופה החדשה המתחילה ב‭1-‬ ביוני, ושלגביה כבר התפרסם מכרז פומבי.

"בהתחשב בהיערכות למשחקים אלה ובסכומים הנמוכים הצפויים, החליטה ההתאחדות שלא למכור זכיון כרטיסים כפי שנהגה בעבר, אלא למכור את הכרטיסים בעצמה, כפי שנוהגות מכבי חיפה כדורגל או מכבי ת"א כדורסל. לשם כך נאות משרד 'לאן' להעניק שירותי כרטוס להתאחדות במחירי עלות ‭1)‬ ש"ח לכרטיס בודד‭.(‬ בנסיבות האמורות לא היתה כל מחויבות לצאת למכרז.

"כל הטענות לגבי המכרז בו היה מעורב בנק דיסקונט אינן קשורות לעתירה ומטרתן להשמיץ את ההתאחדות, וזאת למרות שההתאחדות פועלת כדין בכל הקשור לפרסום המכרזים, לרבות המכרז האמור, אשר בסופו של דבר לא יצא לפועל מסיבות מסחריות‭."‬

אבי מסינג, בעלי "לאן‭:"‬ "טרם ראיתי את כתב התביעה, ובכל מקרה אין לי שום עניין להגיב, אלא רק לבית המשפט‭."‬

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''כדורגל ישראלי''

פייסבוק

דעות וטורים

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים