מגזינים online

אוהדי זלצבורג לאחיו של הראל: לכו לתאי הגזים

תקרית חמורה התרחשה לאחר כיבוש השער השלישי של האדומים, שגררה זריקת מצית על מקורבי הבעלים. מוני הראל: "הם אנטישמים שאי אפשר לתאר". גוטמן על חגיגת הכיבוש של שכטר: "איש איש באמונתו". טביב : "אני מאמין שנצליח לעשות את זה"

רון עמיקם | 19/8/2010 0:07 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
תקרית חמורה התרחשה הערב (רביעי) במהלך המחצית השניה במשחק בין זלצבורג להפועל ת"א, לאחר השער השלישי של הפועל, ביציע המוזמנים.
הפועל ת''א חוגגת, הערב בזלצבורג. עשו את שלהם
הפועל ת''א חוגגת, הערב בזלצבורג. עשו את שלהם AFP


הארוע התרחש לאחר שמצית הושלכה על אחיו של הבעלים מוני הראל, משה הראל. האח ידוע בקולניותו ולטענתו, כבר במחצית הראשונה הוא ספג מיושבי המפלס הסמוך הערות על רקע נאצי: "לכו לתאי הגזים". המצית הושלכה אליו עם הערה: "תדליק את עצמך". וזה אכן הדליק אותו ואת כל היושבים לצידו כולל מוני הראל עצמו שכמעט נכנס למושבים הסמוכים מרוב עצבים.

למקום הוזעקו אנשי אופ"א וסדרנים והפרידו בין הניצים. במקביל, האוסטרים המשיכו להעיר ללא הפסקה וכשגוטמן ניסה למחות על החלקת שופט, הושלכה לעברו מאותו מקום פחית ריקה של רד בול. הראל בתגובה לתקרית: "הם אנטישמים שאי אפשר לתאר". על הניצחון: "זו רק מחצית אבל אני מאושר".

יצוין כי הכיפה ששלף איתי שכטר לאחר כיבוש השער השלישי, כיפה סרוגה אדומה עם רקמה של סמל הפטיש והמגל, היא של אוהד מבוגר שטס עם בתו בטיסה של הפועל והעניק את הכיפה לשכטר למקרה ויבקיע.

השופט הפורטוגלי שלף הערב צהוב מוטעה לערן זהבי במקום לעמרי קנדה שהכשיל בפנדל. מחאות אנשי הפועל הועילו והצהוב נרשם בסופו של דבר לקנדה. צהוב שני לזהבי היה מכניס לבעיה גדולה את הפועל בגומלין בגלל הצהוב השני שספג יוסי שבחון. זלצבורג תחסר בגומלין בגלל צהובים את פרנקי שימר ויקוב יאנצ'ר, אבל דויד מנדס אמור לחזור.
אניימה חוגג פנדל מוצלח, הערב באוסטריה
אניימה חוגג פנדל מוצלח, הערב באוסטריה צילום: רויטרס

המאמן אלי גוטמן נשאר סיום עם הרגליים על הקרקע: "שיחקנו את המשחק הרגיל שלנו". על חגיגית הכיבוש של שכטר: "שכטר לא הבקיע שער במשך הרבה זמן. לי אין בעיה ששחקנים מצטלבים כשהם מבקיעים, ולכן איש איש באמונתו".

בן סהר עשה את הסיכומים שלו: "הניצחון הכי חשוב שיצאנו ממנו מפה. רק ב-1:3 קיבלנו גול שלא היינו צריכים לקבל. עכשיו יש עוד משחק ונצטרך לעשות את העבודה בבלומפילד. ההרגשה נפלאה ברגע שאתה שומע את השיר של ליגת האלופות. הוכחנו שאנחנו קבוצה טובה, יכולנו להבקיע עוד כמה שערים. העיקר שניצחנו, הכי חשוב. רק חבל השופט קילל אותי בספרדית".
אבוקסיס: "יכולנו לשחק יותר טוב"

גילי ורמוט: "היה קשה ותמיד שמבקיעים מוקדם זה משתנה. נותנים לנו את השטחים אז אנחנו יודעים להיות מסוכנים. ראינו את איתי שכטר מסוכן היום והלכנו עליו. על הכיפה אמר: "לא הצלחתי להמשיך לרוץ מרוב צחוק". על ההמשך אמר: "המאמן נכנס והרגיע אותנו, עברנו חצי דרך, אסור לבוא שאננים לבלומפילד, נבוא לנצח שם ולהגשים את החלום".

איתי שכטר שנלקח בסיום המשחק לבדיקת סמים: "עשינו חצי עבודה, אחרי השער הייתי פשוט בעננים. עכשיו צריך לרדת לקרקע".

עומרי קנדה: "עשינו צעד חשוב מאוד. צריך להבין שזו רק המחצית הראשונה, אבל לפני זה יש לנו את הפועל חיפה".

שכטר חוגג עם הכיפה האדומה, הערב באוסטריה
שכטר חוגג עם הכיפה האדומה, הערב באוסטריה צילום: רויטרס

ערן זהבי: "אנחנו שמחים, מאושרים. עברנו מחצית אחת וצריך להמשיך את העבודה בבית. עכשיו הכל תלוי בנו. במשחק חוץ לא חלמנו על תוצאה כזו. חבל שנכנס להם הגול השני בפנדל. זה אחד הנצחונות הגדולים ביותר של קבוצה ישראלית".

הבעלים של
הפועל ת"א, אלי טביב על הניצחון הגדול: "זה עדיין לא נגמר. יש גומלין אבל עם הקהל שלנו בבלומפילד אני מאמין שנצליח לעשות את זה. בואו לא נשכח שזה עדיין לא גמור. השחקנים יצטרכו להיות מרוכזים בשבוע הבא ולעשות היסטוריה למועדון".

יוסי אבוקסיס:  "יכולנו לשחק יותר טוב. אנחנו שמחים אבל חושבים על המשחק הבא. איזה כיף יא אללה. כל המנגינה הזאת של ליגת האלופות הכניסה אותנו עוד יותר לטירוף".

יצוין כי השר לשעבר חים רמון דורש מההתאחדות לכדורגל לדחות את משחק הליגה של הפועל בחיפה בשבת מאחר והקבוצה תנחת בארץ פחות מ-48 שעות לפני ההתמודדות.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''כדורגל ישראלי''

פייסבוק

דעות וטורים

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים
vGemiusId=>/sport channel/footboll/ -->