מגזינים online

בית"ר גאה להצית

המועדון מגנה את אוהדיו ו"מגן" על מעשיהם בבית הדין. כך נולד הפוגרום הבא. לנוער היציעים מגיע טיפול של נוער הגבעות

גיא אביעזר | 4/1/2012 9:22 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר RSS
הגיע הזמן להעמיד את הקלישאה במקומה. המשפט "בית"ר ירושלים חשובה לליגה"
אוהדי בית''ר ירושלים
אוהדי בית''ר ירושלים צילום: עדי אבישי
נשחק שנים, בלי לציין איזו ליגה. ייתכן שהמקום של הקבוצה הוא בכלל בליגה הלאומית.

מפגע מחזור: אפקט הדאבל של בית"ר

נראה אתכם גיבורים באום אל-פאחם הבנויה. המשתה של גאידמק רק הסתיים והמועדון הפך את המסכנות לדרך חיים. אחד בפה ואחד בדיין לב. מצד אחד נלחמים באוהדים ומצד שני מערערים על מעשיהם. מה הפרחחים מבינים? שהחמירו איתם, שדופקים אותם, שהם למעשה צודקים. כך נולד הפוגרום הבא.

אם המשחק נגד הפועל ת"א היה נערך ללא קהל, כראוי, אוהד האדומים, חייל במדים, היה שב לבסיסו בלי 22 תפרים בפניו. אגב, אירוע חמור מכל רימון הלם שהעיר את משפחת טביב משנתה.

פעם זו דקת דומייה לזכר ראש ממשלה, פעם פנדל, פעם שופט, פעם שחקן יריב. תמיד מתגרים בהם. אפילו הפסד בדקה 90 עשוי להיכנס לכתב ההגנה כפרובוקציה שהדליקה את נוער היציעים. המציאות הרבה יותר פשוטה: הם לא יודעים להפסיד. הם לא משלימים עם מצבם. זו התמצית הבית"רית.

יובל נעים עשה הרבה בכדורגל, וגם משהו שאסור לעשות. למשל בסוף השבוע, בראיון רדיו שהתפרסם באתר ערוץ הספורט. עיקרי הדברים: "אני לא חושב שהנהמות לתמוז הן בקטע גזעני. כל שחקן שעובר מבית"ר להפועל גורם לכעס. יש הרבה מאוד אנשים שמתרגזים ששחקן הולך אחרי הכסף הגדול‭."‬

תמוז, למען הדיוק, לא הלך אחרי הכסף הגדול. תמוז הוכרח לעזוב כדי שבית"ר תקבל עבורו כסף ותתקיים. תמוז בכלל התאמן בבית"ר "מאחורי הגדר‭."‬ ברק יצחקי אגב, מקבל יותר. כפול. הוא לא עובד בהתנדבות בעמותת קרית-שלום. אפשר לשרוק בוז לתמוז. זה מספיק.
צילום: אלן שיבר
אוהדי בית''ר. צילום: אלן שיבר

נעים גינה את הנהמות, הסביר שגם בבית"ר יש שחקנים שחומי עור, אבל טען שאין מקום להורדת נקודות. על-פי ההיגיון שלו עצמו, אם תמוז היה עובר למכבי חיפה, נהמות כלפיו כן היו גזענות. משום שהוא אדום - זה לא נחשב. ומה לגבי סלים טועמה? טוב שנעים לא אמר שיש לו חברים ערבים, מגישים אחלה חומוס. זה שוב אותו הדפוס: מגנים ומגינים.

בית"ר, אגב, הפעילה בזמנו לחץ על תמוז לעבור לירוק. מדוע הוא כנראה סירב? כי היה אמור להרוויח יותר בבית"ר. כשרוצים לעשות קופה, הפועל ת"א ואוהדיה מאוד אטרקטיבים. אבל לא יעזרו

רדיוסים, משחקים ללא קהל וקנסות.

בית"ר צריכה להיבנות מחדש. הבעלים לא רוצים להזרים? אפשר לעשות להם ערוץ ‭.10‬ פשוט לסגור. ירידה טובה גם לבית"ר. לחשבון הנפש, אולי אפילו לחשבון הבנק. תחשבו קצת על המעשים שלכם, אולי תודו בטעויות, ותחזרו כמו חדשים.

הרוב השפוי, אם יש כזה, ולא מדובר באגדה, אינו רלוונטי כל עוד הוא דומם. בית"ר מתנהלת בהוויה פשיסטית. כשמיעוט כופה את סדר יומו על הרוב - זה פשיזם. כמובן שאין מאחור אידיאולוגיה. סתם בריונות רחוב. אגב, עוד סממן פשיסטי.

צילום: אלן שיבר
יובל נעים. ''מגנים ומגינים'' צילום: אלן שיבר

מדי פעם צץ הוגה דעות בית"רי מטעם מוחו, שמגנה ומסביר, "אבל‭."‬ תמיד יש "אבל‭."‬ כבר שנים קו ההגנה זהה: רדו מאיתנו, אוהדי הפועל לא יותר טובים. אחרי זה מתפלאים ש"לה פמיליה" כותבים את הנאומים של הקפטן. שלמשחקים בסכנין הם מגיעים תחת אבטחה כמו המתפללים בקבר יוסף בשכם.

המעשים חמורים לא פחות מאלה של נוער הגבעות. מתי שמעתם שערבים הוכו נמרצות בשומרון? בשירותים של אוהדי בית"ר זה קרה. מתי ראיתם ערבי חוטף בקבוק בראש? בקניון איילון, בשבוע שעבר, זה קרה ליהודי. נוער הגבעות, בינתיים, הסתפק בבלוק לעבר סמח"ט. ובמקום מסגדים הבית"רים שורפים יציעים. הם כבר לא מסתפקים בגרפיטי.

זו עבריינות בכסות אידיאולוגית-דתית, וזו באצטלה ספורטיבית. במקרה הטוב הקבוצה תגיע לבית הדין ותספוג חצי עונש אחרי ערעור. במקרה הפחות הטוב נעמוד אחרונים בתור אצל המשטרה.

סתם תזכורת מדגמית: לפני ארבע שנים הוכה אוהד כפ"ס נמרצות מחוץ לטדי. "נהג מונית הציל לי את החיים‭,"‬ הוא סיכם את החוויה. הלאה, ינואר לפני שנה: שוטר שהותקף בב"ש על-ידי אוהדי בית"ר ירה באוויר. גורם משטרתי הסביר: "כמעט ביצעו בו לינץ‭."'‬

הנהגת בית"ר לא יכולה להתנער מבניה הפורעים. הם חלק מהמהות שלה. אי אפשר להגיד יותר "מי שעשה את זה הוא לא אוהד בית"ר‭,"‬ כי הוא כן. איציק קורנפיין הודה כי אין ביכולתו להתמודד לבד עם התופעה. ההתאחדות חסרת אונים. המשטרה מתקשה. אדרבא. בשביל זה יש את המחלקה היהודית בשב"כ.

גם הטיעון כי עיתונות הספורט אדומה הוא קלישאה שפג תוקפה. אוהדי בית"ר, אפילו סמלים שלה, התיישבו במאחזים אסטרטגיים במפת התקשורת. חבל רק שהם עסוקים בשכר של קורנפיין, בחורים של ריקן ובחיזוק של ינואר. הליגה בה תשחק בית"ר היא הבעיה האחרונה של המועדון.

צילום: דני מרון
אוהדי בית''ר ירושלים, מה יהיה הסוף? צילום: דני מרון
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

טור אורח

צילום: .

nrg מעריב מציע במה לכותבים אורחים על ענייני השעה

לכל הטורים של טור אורח

עוד ב''דעות''

כותרות קודמות
כותרות נוספות

פייסבוק

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים