מגזינים online

אליפות

בלאדי מארי: השינוי שעבר אלוף ארה"ב

גם לאיבן לנדל לקח כמה שנים עד שזכה בתואר גראנד סלאם, אבל לאחר ששבר את המחסום סיים את הקריירה עם 8 גביעים בארון. מה הפלא שדווקא הוא הצליח להוביל את אנדי מארי לתואר ראשון בארה"ב?

אלמוג שריד | 17/9/2012 15:02 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
כשאנדי מארי הודיע בתחילת השנה על מינויו של איבן לנדל למאמנו החדש, עולם הטניס
אנדי מארי זוכה באליפות ארה''ב. שבר את הקרח
אנדי מארי זוכה באליפות ארה''ב. שבר את הקרח AFP
נתפס בהלם מוחלט. מרבית התגובות היו שליליות ותהו איך דווקא לנדל בן ה-51, שאמנם עשה קריירה של 94 תארי ATP ו-8 גראנד סלאמים) ומקום ראשון בעולם, אך לא כיהן אפילו יום אחד בחייו כמאמן, יהיה זה שיהפוך את מארי מהלוזר הגדול של הסבב לכזה שמסוגל סוף סוף להניף תואר גראנד סלאם.

אפילו כלבו של מארי התקשה לקבל בברכה את המינוי, ובביקור הראשון של לנדל בביתו של מארי הוא נשך אותו וגרם לו לפציעה ברגל. שלשום בלילה, אחרי שמארי שבר בצורת של 76 שנים ללא תואר גראנד סלאם עבור בריטניה והפך מהאדם המושמץ ביותר בממלכה לגיבור הלאומי החדש אחרי הזכייה המרשימה באליפות ארה"ב הפתוחה, כבר נרשם קונצנזוס גדול לגבי השידוך החדש.

אחרי שמארי ניסה כל דבר אפשרי, החליף מאמנים רבים ושינה את סגנון משחקו, רק בגיל 24 הוא הבין שהבעיה היא לא בטניס שלו. הרי הוא כבר ניצח פעמים רבות את יריביו לצמרת, אלא שבגראנד סלאמים היה לו מחסום. בדיוק בגלל זה הוא ראה לנכון לעבוד ליד מישהו שהיה במצב שלו והפל מהטניסאי המושמץ בסבב לאחד הגדולים בהיסטוריה.

בדומה למארי, גם הצ'כי פרץ לצמרת העולמית בגיל צעיר מאוד. אבל למרות המעמד שלו כטניסאי צמרת לגיטימי, הוא הצליח לפשל פעם אחר פעם בטורנירי גראנד סלאם (מזכיר לכם מישהו?).

אל הגמר הראשון שלו, ברולאן גארוס, הוא הגיע כבר בגיל 21, אך נכנע לביורן בורג. לאחר מכן הוא הפסיד פעמיים נוספות בגמר אליפות ארה"ב הפתוחה ופעם נוספת באוסטרליה, עד שב-1984, בגיל 24, הצליח סוף סוף לשבור את המחסום ולהניף את הגביע ברולאן גארוס. ברגע שהקרח נשבר, זה כבר היה הרבה יותר פשוט בשביל לנדל שהוסיף לארון גם את הגביעים מאוסטרליה וארה"ב, ובסה"כ זכה ב-8 תארי גראנד סלאם באחת מהתקופות היותר איכותיות של הסבב עם אגדות כמו ג'ון מקנרו, ביורן בורג,

ג'ימי קונורס ומטס וילנדר.

למרות שההתחלה של מארי עם לנדל היתה לא מזהירה, השינוי הגדול הגיע בווימבלדון, אז הגיע לגמר ואף נתן פייט צמוד לרוג'ר פדרר לפני שנכנע בפעם הרביעית בגמר גראנד סלאם. חודש לאחר מכן, באולימפיאדה, הוא כבר הצליח לנצח את השוויצרי בקרב על הזהב, ועם המומנטום הזה הוא הגיע לארה"ב כדי לשבור סוף סוף את הקרח בסלאמים.

כעת, כשהלחץ ירד, בהחלט אפשר לצפות מהשחקן שנמצא בכושר הכי טוב ב2012 שימשיך את המומנטום גם בעונה הבאה ויוסיף עוד גראנד סלאמים רבים לארון. אמנם 8 תארים כמו מאמנו הוא כנראה כבר לא ישיג, אבל אם תשאלו אותו כנראה שהוא יסתפק גם בעוד תואר אחד בלבד. בטורניר זניח שקוראים לו ווימבלדון.

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום טניס-
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים