מגזינים online

מישהו מטפל בך: אבוקסיס עושה דבר דוחה

ממורשת גוטמן, אבוקסיס לא השאיר דבר. העיקר שיש לו ביקורת על הצוות הרפואי. והפנדל של סבע? מיקס של טוטי ופירלו

אבי רצון | 3/2/2013 11:00 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר RSS
01

יותר מאשר שחקני הגנה, חסר להפועל ת"א משחק הגנה. זה מתחיל בקישור האחורי. משני קווי ההגנה והקישור הקשוחים והאחראים של גוטמן לא נותר דבר. יתרה מכך, בינתיים נפערו בורות ונפתחו מסדרונות ידידותיים במיוחד. במקרה אתמול עברה שם נתניה. בשני הבא זו עלולה להיות מכבי ת"א, מה שיסיים את העונה של האדומים שלושה חודשים לפני התכנון של חיים רמון.
צילום: אלן שיבר
הפועל ת''א בדיכאון. אין הגנה צילום: אלן שיבר

02

אבוקסיס מתלונן על מכת הפציעות שפקדה חצי קבוצה שלו. הוא צודק. זה לא נעים. בוודאי שלא פשוט. אבל אבוקסיס רומז לצוות הרפואי ולמאמן הכושר. זה לא מכובד ולא יפה. זה אפילו דוחה.

הגיע הזמן שבמדינת הספורט הפרימיטיבית שלנו יבינו שכמעט ואין קשר בין צוות רפואי וגופני למכת פציעות. אלא אם אבוקסיס מעז לפקפק בכישורים של ד"ר לוינקופף, שנמצא במועדון 16 שנה, ושל דוקטור ג'ורג' קנדה שדואג לבריאותם של שחקני הפועל כבר 44 שנים! ביחד, יוסי, אלה 60 שנות רפואה. קונבנציונלית ומשלימה. אז נא להתנהג בהתאם.

מאמן הכושר של הפועל, אם אינני טועה, הוא לא אחר מאשר מאמן הכושר של נבחרת ישראל. גם כאן, קצת צניעות ודרך ארץ לא תזיק לאבוקסיס כאשר הוא רומז לדרור שמשון. בכל מקרה, אבוקסיס לא אחראי ליכולת המבישה של הקבוצה שלו אתמול. הוא יהיה אחראי רק לניצחון על מכבי בדרבי ביום שני הבא.

צילום: אלן שיבר
יוסי אבוקסיס. לא מכובד צילום: אלן שיבר
03

אתמול שוב הונף בבלומפילד השלט שכנראה תנועות חד"ש, רע"ם-תע"ל ובל"ד של מוחמד בארכה, אחמד טיבי וחנין זועבי עומדים מאחוריו. וגם אם לא, אין ספק שהם מאוד נהנים לראותו מונף בגאון.

מצד שני, אי אפשר לטעות. לפחות על פי היכולת הפועל מייצגת היטב את ישראל על שכנותיה ושכונותיה. שלא לדבר על קומץ האוהדים הנפלאים שבאים מאהבה, ושאתמול כבר קיללו את אבוקסיס והשחקנים בששון ובשמחה.

04

אחמד סבע. מושלם. איזה פנדל. מיקס של טוטי ופירלו. עד אתמול הכרנו את סבע המהיר, הגולר, האופורטוניסט. לא כל אחד יכול להקפיץ כך מעל השוער. הוא יכול לצאת מגוחך.

כי אם השוער לא מתפתה, הוא לוקח בקלות כדור שכאילו נבעט מרגלי הילדה של אדל. בשביל פנדל שכזה אתה חייב יכולת טכנית נדירה וקור רוח שלא תמיד האמנו שהם כלולים ברפרטואר של סבע. היה שווה לטעות. קשה להאמין שבשנים הקרובות יצא לכם לצפות בשער נדיר שכזה. אשרי האחמד.

אדי ישראל
סבע. אשרי האחמד אדי ישראל
05

לא רוצה להתחייב: ראיתי דברים מעניינים במיוחד בהגנת נתניה אתמול. למרות שלא הוטרדה במיוחד, ואולי כי המשחק היה קל מאוד. הגנה גבוהה ונמוכה, גמישות, ולא פחות חשוב: לא זוכר מתי צפיתי בקבוצה ישראלית שמשחק ההגנה שלה כל כך מסונכרן. קו אחד מאומן ומיומן. היה נעים לדעת שטל בנין בעניין. שהוא כנראה עובד באמצע השבוע ולא מחלק חולצות וכדורים לשחקניו כדי שיעשו כוחות בעוד הוא מרכל מהצד עם מוטל'ה.

צילום: דני מרון
ברק לוי חוגג. בורחים לליגה צילום: דני מרון
06

זו אותה קבוצה של אוסקר. אפורה ומשעממת. רק מה, מנצחת. בקושי, אבל כבר 8 נקודות מהשנייה. אם חיפה לא מנצחת היום את בני יהודה, אנה הליגה באה. רמה גבוהה הרי אין, לפחות שיישאר עניין.

ישראל זגורי יכול היה להשוות מהפנדל שלא היה ולעשות טובה גדולה לכולנו, אבל שניים-שלושה מטרים מהכדור, ראית את ההחמצה. אי אפשר היה שלא להבחין בעובדה שזגורי המוכשר משקשק. חבל שבמקרים שכאלה אי אפשר להזעיק שחקן של קבוצה אחרת. סבע היה עושה לנו אתמול טובה גדולה.

כאמור, חיפה היום והדרבי בשבוע הבא. אם מכבי מגדילה את הפער, או אפילו רק שומרת עליו, אי אפשר עדיין יהיה ללכת לים, אבל בהחלט לטייל בצפון ולראות את הנחלים והמפלים בעוצמתם ואת הכנרת בתפארתה.

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

אבי רצון

צילום: דעות

פרשן וכתב ספורט, ממייסדי עיתון חדשות. שימש כעורך מדורי הספורט של חדשות, הארץ ומעריב והגיש את תכנית הטלוויזיה בטריבונה

לכל הטורים של אבי רצון
קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

עוד ב''דעות''

פייסבוק

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים