מגזינים online

לחזור עם תשובה: מה נתניה צריכה לעשות

מי אשם בירידה? זה לא אישי, זה המועדון שלא קיים. רובן עטר צריך להישאר, יצחק תשובה צריך להעניק יציבות כלכלית

אבי רצון | 5/5/2013 9:19 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר RSS
01. למכבי נתניה חומר שחקנים לפלייאוף העליון, אבל כבר שנים שהיא חיה מהיד לפה. לא שבתקופתו של דניאל יאמר זה נראה טוב יותר, אבל לפחות היה ביטחון כלכלי. מאז עזיבת יאמר אין לנתניה בעל בית. קובי בלדב, אדם טוב וראוי, הוא פקק. מזכיר את קורנפיין בבית"ר.
אוהדי מכבי נתניה. ירדו בגלל פוליטיקות עלובות
אוהדי מכבי נתניה. ירדו בגלל פוליטיקות עלובות דני מרון

חי מהיום למחר. לא אתפלא אם כאשר שואלים אותו על עתיד הקבוצה, הוא מבקש את עזרת המתעניינים. אם הם יודעים משהו, ואם לא אז כאשר כן ישמעו משהו, שירימו טלפון או ישלחו מסרון.
נתניה לא ירדה אתמול, אלא ירדה כבר לפני כמה חודשים. פוליטיקות עלובות סבבו את הקבוצה שהיתה זקוקה יותר מכל לשקט תעשייתי.

02. רובן עטר לא הוריד את נתניה. גם לא טל בנין, שכדאי שיהיה מי שיספר לו שלהיות שחקן גדול זה דבר אחד, ומאמן רציני זה עולם אחר. אפילו שפיגלר, שעדיין מדבר כאילו רק לפני כמה דקות השווה ל‭1:1-‬ נגד השבדים במקסיקו, לא אשם בירידה. נתניה ירדה כי היא כבר לא מועדון. שום דבר יציב ומבוסס. אין כסף בקופה וגם אין רוכש פוטנציאלי.

הפוטנציאל עצום. האלפים באיצטדיון החדש הם הוכחה לכך, אם כי חלק גדול מהם נטש כאשר ב"ש כבשה את השער השלישי. עטר דווקא ראוי למחמאות על שהסכים לחזור למקום שעשה לו רק טוב, למרות המצב המקצועי והכלכלי הקשה.

כור מחצבתו. אולי יפנה חלק קטן מעסקיו לשם? יצחק תשובה
כור מחצבתו. אולי יפנה חלק קטן מעסקיו לשם? יצחק תשובה צילום: אבשלום ששוני

הוא גם צריך להישאר ולחזור עם נתניה לליגת העל, כפי שכבר עשה בעבר. זו הזדמנות בלתי חוזרת עבורו לשקם את שמו. קופצים הרי אין עליו. לפחות נכון להיום. ושיפסיק להיות פרנואיד. לא כל העולם נגדו. יש כאלה שמבקרים אותו כי הם מצפים ממנו ליותר. הם מחכים לפריחה שלו גם כמאמן. שנתענג על הפנטזיה שלו כמאמן כפי שנהנינו ממנו כפנטזיסט מהפארק דה פרינס.

03. יצחק תשובה קיבל ממדינת ישראל המון. הוא גם החזיר לה בגדול ביזמות ובהעסקת אלפי עובדים. תספורות או מספרות, יכול להיות. אנחנו במדורי הספורט עכשיו ולא במדורי הכלכלה. הסך הכל שלו חיובי. כל מי שמכיר את תשובה מדבר עליו טובות ברמה האישית.

נתניה היתה ונותרה כור מחצבתו. הבסיס שהעניק לו את חזון העשייה. עסקיו חובקי עולם. מדובר במחזורים של מיליארדים. לבריאות. מגיע לו. אבל גם מגיע לנתניה ולנתנייתים שתשובה יחזיר להם בכך שחלק קטן, מזערי, מעסקיו יופנה לקבוצת הכדורגל בעיר. לא צריך להשתולל. רק להעמיד תקציב שפוי שיאפשר פעילות יציבה ומכובדת. לא חובה לחקות את גולדהאר או שחר. בשלב ראשון יספיקו ביטחונות לבנקים ולבקרה התקציבית.


תשובה כבר היה בעלי מכבי נתניה בתחילת דרכו. שלא ישכח מהיכן הגיע. גם לא ייתכן שהוא ראה את התמונות אתמול ולבו לא החסיר פעימה. זו לא תחינה והתרפסות בפני הגביר, זו בקשה צנועה מאדם שלא יזיק לו להחזיר לעיר שאתמול ביכתה את ירידת הקבוצה שלה לליגה השנייה.

04. אז איפה הייתם עד עכשיו? ומה עשיתם עם היציבות הכלכלית שהעניקה לכם הגברת אלונה ברקת? ומדוע אלישע נכשל בגדול? ואיך זה לא הצלחתם להצמיד לדובב גבאי, עוד מרענן חביב במיוחד לליגה המשעממת שלנו, חלוץ נוסף שיביא את ב"ש לגבהים שהיא ראויה להם?

05. אלונה כבר לא פראיירית. גם בלהט החגיגות היא לא הבטיחה שאלישע יישאר. יכול להיות שכן, אבל תנו לה לישון על זה. היא כבר שבעה מהבטחות ומשמות. היא זקוקה כבר להוכחות.

דני מרון
אלונה ברקת ובנה, אתמול. רוצה הוכחות דני מרון
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב

אבי רצון

צילום: דעות

פרשן וכתב ספורט, ממייסדי עיתון חדשות. שימש כעורך מדורי הספורט של חדשות, הארץ ומעריב והגיש את תכנית הטלוויזיה בטריבונה

לכל הטורים של אבי רצון

פייסבוק

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים