מגזינים online

ראשי » ספורט » דעותגלוש ב - nrg מהסלולר

השיבה ללבנט: סיכום השבוע של אבי רצון

כן, לימורי, כבר חלפו החגים והכדורגל לא נפח את נשמתו, אולי בכל זאת יש משהו בגווארדיולה, ואולי אלגרי ילך סוף סוף הביתה

אבי רצון | 4/10/2013 19:14 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר RSS
01. אז מכבי ת"א תזכה שוב באליפות. ממש לא ביג דיל. נשיאים, מאמנים ושחקנים לקחו כאן אליפויות עם הכח ר"ג, קרית שמונה, כפ"ס והפועל ר"ג קצת לפני שמיץ' גולדהאר, יורדי קרויף ואוסקר גרסיה עשו זאת לפני קצת פחות מחצי שנה.

ואם אינני טועה, זו לא היתה האליפות הראשונה של הצהובים אלא ה‭.20-‬ כן, גם היתה כאן מכבי ת"א לפני פאולו סוזה שחרטט רוטציה נגד קרית שמונה, והנייטיבס מהמזרח התיכון כבר מכתירים אותו כאלכס פרגוסון.
מחרטט רוטציה. פאולו סוזה
מחרטט רוטציה. פאולו סוזה צילום: ערן לוף

הלו, פרופורציות. הליגה כאן די עלובה. כמו בעונה שעברה. עד שתתבהר התמונה עם הפועל ת"א ומכבי חיפה, נותרנו רק עם הפועל ב"ש שעושה קולות של קבוצה רצינית שאולי תצליח לשמור אותנו במתח מסוים בשבועות הקרובים לפחות, ועם הרבה תפילות אולי עד אפריל ‭.2014‬ אני בשלי ‭.GUASTA FESTE -‬ הורס חגיגות.

העיקרית של גולדהאר וקרויף היתה שלב הבתים בצ'מפיונס. המטרה הזו לא הושגה. בעיקר בגלל חוסר ניסיונו של קרויף, ואולי כי היה עסוק בחגיגות האליפות, ואולי כי לא הבין שעונת כדורגל חדשה מתחילה חודשיים לפני שהעונה מסתיימת. קל וחומר כאשר האליפות כבר הובטחה.

מותר להעריך את קרויף וסוזה, אין צורך להתבטל בפניהם. וליגת אירופה, אגב, גם היא לא ביג דיל. במקרים לא מעטים היא מזכירה את הליגה שלנו. בעיקר עם הקרחות ביציעים.

02. שמעתי שדרן אחד מתלהב: איזה יופי, בלומפילד צבוע כולו צהוב והוא מלא עד אפס מקום. אין מקום להכניס סיכה. לך תסביר לילדון שבלומפילד מלא זה בקושי 12 אלף צופים. אולי 13 אלף. שבעבר, בשנות ה‭,60-‬ ת"א היתה עיר בת 200 אלף תושבים ולאיצטדיון המכביה היו מגיעים לכל משחק גם 15 אלף צופים. ומאוחר יותר לבלומפילד היו מגיעים גם 22 אלף צופים, וגם הם צבעו את היציעים בצהוב.

היום ת"א היא כרך של שלושה מיליון תושבים ולכן אין מה להתלהב מבלומפילד מלא. הפוטנציאל של מכבי הוא 30 אלף צופים למשחק. במקרים מכריעים גם יותר. נגד באיירן מינכן בר"ג, בצ'מפיונס ליג, בערב ראש השנה לפני תשע שנים, עודדו את הקבוצה 40 אלף צופים. לתשומת לב מחלקת השיווק של אנגלידיס. מחלקה שכנראה איננה קיימת, והיא לא פחות חשובה מהמחלקה שבראשה עומד קרויף.

03. ועוד הערה פיצית לקוורטט שכולל את גולדהאר, אנגלידיס, קרויף וסוזה: חוץ מבאיירן, שיחקו עם מכבי באותו בית גם יובנטוס ואייאקס. שישה משחקים שכללו ניצחון על אייאקס ותיקו עם יובה של דל פיירו, טרזגה, איברהימוביץ' ונדבד. בשורות מכבי, יורדי, כיכב אז שחקן בשם ארז מסיקה. שוב, פרופורציות.

04. מזל טוב לאלעד גבאי. ממש לפני שאריק בנאדו מחסל אותו סופית, הוא קיבל אתמול הזדמנות להוכיח נגד קרגאנדי שבכל זאת יש בו משהו. בנאדו בכל מקרה אמור לצאת טוב מהסיפור. אם גבאי לא הבריק, אז אריק אמר לכם. אם הצליח, אריק ידע מתי לשלב אותו.

05. אני חושש שב"ש לא תחזיק מעמד. בשביל האוהדים המדהימים שלה, שכנראה התבגרו, ועבור הליגה כולה. גם בשביל אלונה ברקת, שמפתיעה בהתנהגות סולידית וכבר לא מפלרטטת עם מיקרופונים ומצלמות אלא עם מציאות מרנינה שהיא אחראית לה.

מספרים שאלונה תופסת את מקומה ביציע הכבוד בכינון ישיר. מדלגת על האופציה לצעדות מלכותיות כדי לסחוט תשואות אחרי ניצחונות מקריים כפי שקרה בעבר.

דני מרון
בלומפילד מלא, אז מה? אוהדי מכבי ת''א דני מרון

06. אליניב ברדה מפתיע לטובה. יכולת, השקעה, מנהיגות. מלא אנרגיות. השנים הטובות בבלגיה עיצבו את אישיותו. רציני ואחראי. אחרי שערים הוא מתחבק עם חבריו כאילו עלה מהנוער. וזה לא דבר של מה בכך עבור מי שהתרגל לאיצטדיוני כדורגל מודרניים, והיום משחק באיצטדיון שהוא הכלאה בין הקופסה לאורווה.

עם מאור בוזגלו הדברים שונים. הטאץ' והקלאסה נותרו כשהיו. כושר משחק וכושר גופני? לא מי יודע מה. אלישע לוי יכול לשקול מחדש האם בוזגלו חייב לפתוח בכל משחק. חצי שעה במחצית השנייה עשויה להספיק עד שהפנטזיסט יחזור לעצמו. כי במחצית השנייה הוא שובק. חבל שמאור יתאמץ יותר מדי. הוא כבר לא רגיל.

07. ברוכים הבאים והשבים ללבנט. זאת אומרת למשרד לספורט ולתרבות ולמועצה הלאומית להימורים ולמהמרים. כן, לימורי, כבר חלפו החגים והכדורגל לא נפח את נשמתו. את אמנם חונקת אותו באמצעים שמזכירים משטרים אפלים, אבל מתברר שהוא עדיין חי, נושם, בועט וכובש.

וצחינק'ה שלך, לימורי, אם רק היה לך עבדקן שכזה גם בעולם הקולנוע והתיאטרון. עולם שבו מתייחסים אלייך כאל קומיסרית תאוות פודיומים. שם יש עוד כמה אנשים אינטליגנטים שלא יאפשרו לך את מה שמאפשרים לך עסקני כדורגל מתקופת האבן.

למי שלא זוכר: על פי לבנת-פישביין, אבי לוזון צריך היה לעזוב את תפקידו כיו"ר ההתאחדות כבר לפני כמה חודשים. ימים אחדים אחרי פרסום המסקנות של ועדת זליכה. כל השאר לא רלוונטי. הוא אף פעם לא היה רלוונטי.

אבל לוזון ושטרן חלובה צפצפו על השרה ומשרתה וממשיכים לצפצף עליהם גם היום. התכנית המקורית שלהם נותרה כפי שהיתה. לוזון יעזוב אחרי המונדיאל, בעוד קצת פחות משנה. אף אחד גם לא זוכר, כי כל סעיפי ההסכם שפורסמו בכל כלי התקשורת בימים האחרונים הם אותם סעיפים שלהם הסכימו לוזון וחלובה כבר לפני חודשים אחדים.

הדרישה למכתב ולהתחייבות שלוזון יעזוב לא קיים בכלל. הוא אף פעם לא היה קיים. רק בראש של ההיא וההוא הוא היה קיים. עופר עיני מכחיש שיש התחייבות שכזו. יעקב שחר כנ"ל. מה שאומר שאפשר להמשיך לחנוק.

בסוף שחר וגולדהאר ושרצקי וברקת הרי יישברו ויקרסו. כי אין להם לירה על הנשמה כדי להחזיק מועדון כדורגל מקצועני. מי שישרוד הם העשירים והגדולים. אלה מעכו, רעננה, סכנין, רמה"ש ושכונת התקווה.

08. יש כאלה עם הגיון בריא שחושבים ומאמינים שההסכם בין ההתאחדות ומועצת ההימורים ייחתם בשבועות הקרובים. בלי שום מכתב. שמועצת ההימורים תעביר לכדורגל קרוב ל‭100-‬ מיליון שקלים!

יש כמה בעלי תפקידים בכירים במועצה שחושבים שפישביין גורם נזק גדול לגוף שעליו הוא אחראי. גם כמה מחברי הדירקטוריון התבטאו לאחרונה נגדו. אחד מהם אמר לפונקציונר של ההתאחדות כי התפקיד גדול על פישביין בכמה מספרים. שאת המרץ והזמן צריך להוציא על רעיונות להגדלת ההכנסות ועל רענון מחלקת השיווק והפרסום האנכרוניסטית, לא על מאבקים אישיים שיספקו כמה בעלי אגו הנפוחים מחשיבות עצמית.

צילום: דני מרון
הנגב התבגר ופורח. אליניב ברדה צילום: דני מרון

09. שלוש קבוצות איטלקיות לא הצליחו להפיק יותר משתי נקודות במחזור הצ'מפיונס השבוע. יובה לא ידעה להתמודד בטורינו עם מנצ'יני ודרוגבה בגלל הגנה כבדה ומבולגנת. נאפולי ביישה בלונדון את השם הטוב שיש לה בשנים האחרונות. ומילאן. הו, מילאן. אייאקס חוטפת רביעייה מאיינדהובן בליגה והמועדון המעוטר בעולם מאפשר לה להפגין פוזשן של 70 אחוזים מול ‭.30‬ בושה וחרפה. והפנדל שלא היה ולא נברא על באלוטלי.

זה היה יכול להיות שבוע מושלם מבחינתי. אם רק לא היינו גונבים ניצחון על סמפדוריה ואם לא היינו חוזרים עם נקודה מאמסטרדם. אלגרי היה חוזר הביתה לטוסקנה, ואולי מילאן היתה חוזרת להזכיר לכם מדוע אנחנו המועדון המעוטר בעולם.

10. באיירן מינכן חוזרת להיות הקבוצה הטובה והמלהיבה בעולם. לנצח את סיטי במנצ'סטר זה לא דבר של מה בכך. אולי בכל זאת יש משהו בגווארדיולה. אחרי שרייקארד השאיר לו קבוצה מושלמת בברצלונה, ופפ ידע לתרגם זאת לתארים ולכדורגל מושלם, מי יודע, אולי גם את מה שהותיר לו היינקס הוא יידע לנצל.

הפעם זה באמת יותר קשה. בגלל העונה האחרונה. מצד שני, לראות קבוצה גרמנית משחקת טיקי טאקה, או דאנקה דאנקה, זה כבר עולם אחר. דמיוני.

11. מה נגמר בכדורסל? אליפות אירופה הסתיימה? מי לקח? וכאן, בארץ, העסק והעסקנים נרגעו? מה עם סיעת עוז? צביקה עוד מזיע? הכדורסל עוד יקר לו יותר ממשפחתו? חלוץ משתלב או רק מתלהב? והחוק הרוסי מיושם? מה זה החוק הרוסי? והבורקסים חמים? לא לשכוח את הבורקסים, שאול. כי הבורקסים הם העיקר והם העוז לתמורה בטרם פורענות.

צילום: AP
ככה זה נגמר. שחקני נבחרת צרפת עם גביע אירופה צילום: AP
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg

תגובות

אבי רצון

צילום: דעות

פרשן וכתב ספורט, ממייסדי עיתון חדשות. שימש כעורך מדורי הספורט של חדשות, הארץ ומעריב והגיש את תכנית הטלוויזיה בטריבונה

לכל הטורים של אבי רצון

פייסבוק

מדורים