מגזינים online

ראשי » ספורט » דעותגלוש ב - nrg מהסלולר

מבוסס ושיטתי: לפחות שהסנובים מת"א יזיעו קצת

הפועל ב"ש היא לא רק סיפור הצלחה ענק, היא כבר פנומן. זה נראה טוב, עושה טוב ומתקדם יותר טוב ממה שחשבנו. רן בן שמעון? קצת שכח שהתפקיד שלו זה לא רק להסביר מה לא דופק ולא עובד במשחק ההגנה של הפועל אלא למצוא פתרונות

אבי רצון | 10/11/2013 9:40 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר RSS
01

הפועל ב"ש היא לא רק סיפור הצלחה ענק, היא כבר פנומן. זה משהו מבוסס ושיטתי. תופעה. במקרים שכאלה מאמנים ושחקני חיזוק כמו ברדה ובוזגלו מבקשים זמן. לא כדי להיבנות, אלא לבנות. אף אחד הרי לא היה בא בטענות לאלישע לוי אם ב"ש היתה היום במקום הרביעי עם הפנים קדימה לפלייאוף העליון ולמאבק רציני יותר בצמרת היותר גבוהה בעונה הבאה.

אבל הזמנים התקצרו. לא רק ברדה ובוזגלו קיצרו אותם. לב"ש, מתברר, סגל עמוק שברדה ובוזגלו הם מרכיב חשוב ומשמעותי בו, ראו שלושת השערים שהשניים כבשו אתמול, אבל לא בטוח שאלישע תלוי רק בהם.

פשוט אי אפשר וזה לא יהיה רציני שלא להתייחס לאביתר אילוז ואופיר דוידזאדה שמתחילים להזכיר, לפחות לי, את אורי בנימין ויעקב כהן. לעובדה ששני המגנים הללו מהווים תמיד אופציה למתפרצות קטלניות יש חלק חשוב בהצלחה. לא רק, אבל בגלל אילוז ודווידזרדה ב"ש היא קבוצה שמשחקת כדורגל מודרני.

את הפאזל משלימים קשרים ממושמעים ואינטליגנטים במיוחד כמו גל אראל וסראג' נסאר. אראל מספק איזון כשצריך ונסאר מוסיף דמיון ברגעי משבר. בדובב גבאי אני פשוט מאוהב. חד, מהיר ואלגנטי. אתמול אמנם לא כבש, אפילו הוחלף, אבל שטויות. כשיצטרכו אותו, כאשר ברדה ובוזגלו לא יהיו שם, אפשר יהיה לסמוך עליו.

בקיצור, זה נראה טוב, עושה טוב ומתקדם יותר טוב ממה שחשבנו. וזה חייב להסתיים אי שם במאי. גם אם לא באליפות, לפחות שהסנובים מת"א יזיעו קצת.

צילום: ערן לוף
שחקני הפועל ב''ש . כבר לא תופעה חולפת צילום: ערן לוף
02

רן בן שמעון צודק. הוא מנתח היטב את הבעיות של הפועל ת"א. בן שמעון הוא אחד הפרשנים הטובים שהיו לנו כאשר הוא החזיק מיקרופון בעמדת השידור ולא ישב על הספסל בעמדת המאמן. אכן, להפועל ת"א אין לא הגנה ולא משחק הגנה. רק שבן שמעון שוכח שהתפקיד שלו זה לא רק להסביר מה לא דופק ולא עובד במשחק ההגנה של הפועל אלא למצוא פתרונות.

הנה עצה בחינם רן: המרחקים בין שחקני ההגנה שלך עצומים. שמירה אזורית הופכת לאישית ברגעי סכנה. אצלך אין מי שייקח אחריות באזור הרחבה. בני יהודה היא אחת הקבוצות החלשות בליגה. היא בקושי מגיעה למצבי הבקעה. אתמול, גם לפני ההרחקה של קולין, השחקנים של קשטן פשוט בילו בחלק המגרש שלכם. ללא הפרעה.

קרבה בין שחקנים בהתקפה שמאפשרת אופציות מסירה מתחייבת במשחק המודרני גם בזמן מגננה. הקישור כמעט ולא משתתף במגננה. כאן מתחילה בעיה. בקישור המופקר, שאגב גם לא תורם הרבה למשחק ההתקפה. אבל זו כבר בעיה נוספת. שונה בתכלית. גורדנה כקשר אחורי יחיד אינו מספיק כי גרזיציץ' לא התאקלם ותרומתו אינה משמעותית.

החלק ההתקפי של הפועל דווקא בסדר יחסית. דמארי לרוב עושה את שלו, ורמוט זקוק לעוד כמה שבועות כדי לחזור להיות הפנטטזיסט שיעשה את ההבדל ורק איתי שכטר עדיין לא מוצא את עצמו. בככל, לא רק בהתקפה. בעיקר הוא לא מוצא את עצמו כאשר הוא יורד לאחור ומסתובב לגורדנה, ורמוט וזגורי בין הרגליים.

סביר להניח שגם לנקודה המקצועית החשובה זו בן שמעון הפרשן שם לב והגיע הזמן שהוא יפתור אותה מעמדת המאמן ולא מעמדת השידור.

צילום: עודד קרני
רן בן שמעון. שייזכר בתקופת הטלוויזיה צילום: עודד קרני
03

אסור לקבל את ההתנהגות של אוהדי בני יהודה כלפי קשטן ודמאיו. זו התנהגות מסוכנת שעלולה להביא לאסון. מותר לקבל את הביקורות הקשות על מצבה של הקבוצה שנמצאת במקום שממנו יורים ליגה ולא בטוח שמצליחים, כבעבר, לחזור.

לבני יהודה חומר שחקנים צעיר ומוכשר (אתם כבר מכירים, עוז ראלי, אמיר עגייב וכו') במיוחד שקשטן לא מצליח להפיק ממנו הרבה. כי קשטן חי בתקופת אוסטרץ. לי יש תחושה שדווקא בן שמעון היה עושה בשכונה כמה דברים שהוא מתקשה, לפחות בינתיים, לעשות בוולפסון.

צילום: דני מרון
אוהדי בני יהודה. מה הם רוצים מדמאיו? צילום: דני מרון
04

יש ראלי מכוניות וראלי משאיות וראלי אופנועים וראלי טרקטורונים. אמור מעתה גם: עוז ראלי.

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg

תגובות

אבי רצון

צילום: דעות

פרשן וכתב ספורט, ממייסדי עיתון חדשות. שימש כעורך מדורי הספורט של חדשות, הארץ ומעריב והגיש את תכנית הטלוויזיה בטריבונה

לכל הטורים של אבי רצון

פייסבוק

מדורים