גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן
  1. גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן (ראה תמונה).
  2. בחר "כן" (או Yes) בתיבת הדו-שיח שמופיעה.
  3. זהו, סיימת!

סגור


עדיין רוצה לכתוב לאחרים

אחרי מירי מסיקה ואוהד חיטמן ממשיכה גם איה כורם את רצף אלבומי הבכורה מבית יוצאי בית הספר רימון. "לא ציפיתי להיענות כזו לשירים שלי, ובטח לא מהר כל כך", היא אומרת על ההצלחה

טל פרי , המגזין | 6/4/2006 9:35 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
"אני לא ממש מעכלת מה קורה לי", אומרת הזמרת-יוצרת איה כורם, חודשיים וקצת אחרי שתקליטון השדרים הראשון שלה, "קיץ", הפך ללהיט השמעות ענק ברדיו. השבוע יוצא לחנויות אלבום הבכורה שלה, "איה כורם", לא לפני ששיר נוסף מתוכו, "שיר אהבה פשוט", משחזר בקלילות את הצלחת קודמו. כדי שהחינגה תהיה שלמה מעלה כורם מופע חדש, ולטענתה המפגש החזיתי הצפוי עם הקהל מרגש אותה
הרבה יותר מהשמועות על ביקוש גואה לאלבום בחנויות.

"קהל זה משהו ממשי שאפשר להרגיש", היא אומרת, "אנשים שהולכים וקונים כרטיס כדי לשמוע אותי שרה, ואני רואה אותם בעיניים. יבורכו האנשים שייכנסו לחנות ויקנו דיסק שלי, אבל לפחות בשלב הזה עוד אין לי מושג מי הם, ועד כמה המכירות יהיו טובות. זה ערטילאי מבחינתי, בעוד הבמה זה משהו שקורה כאן ועכשיו".

לפני חודשיים צפית לעצמך התבשלות על אש קטנה לאורך זמן. האמנת שתגיעי לקהל הרחב בעיקר באמצעות הופעות חיות. מסתבר שדי פספסת.
"התברר שאני לא מבינה כלום, אבל אף פעם לא התיימרתי לדעת מהחיים שלי. אני מודה שלא ציפיתי להיענות כזו לשירים שלי, ובטח לא מהר כל כך. פתאום אנשים מזהים אותי ברחוב, ואני צריכה לחשוב על שירים שלי בצורה שיווקית, כמו להחליט מה יהיה הסינגל הבא שיצא לרדיו. מזל שיש לי צוות מקצועי נפלא שעובד איתי".

כורם בת ה-26, שנולדה וגדלה בנצרת עילית, היא עוד חוליה בשרשרת מתארכת של יוצאי בית הספר למוזיקה "רימון" שפרצו בחודשים האחרונים ללב המיינסטרים המקומי. חוד החנית של הקבוצה כולל את הזמרת מירי מסיקה ובעלה המעבד אורי זך (שהפיק מוזיקלית את אלבומה של כורם, ט.פ), וכן את הזמרת-יוצרת-שחקנית קרן פלס והאחים אוהד ותמיר חיטמן.

את אולי היחידה בחבורה שחשבה, לפחות בתחילת הדרך, להתמקד בכתיבה לאחרים.
"אני עדיין רוצה לעשות את זה, כי אני אוהבת לכתוב ותמלוגים נראים לי דרך נחמדה מאוד להתפרנס ממוזיקה. אני מניחה שההצלחה של 'קיץ' ו'שיר אהבה פשוט' לא תזיק למניות שלי מהבחינה הזו, ובאמת כבר קיבלתי כמה הצעות מאמנים שאני מקווה שיובילו לשיתופי פעולה בקרוב".

כולל באלבום הבא של מירי מסיקה?
"מירי ואורי הם קודם כל חברים אז היא לא צריכה להציע כלום. רק לבקש".

איה כורם תופיע בתיאטרון תמונע בתל אביב ב-14 בחודש ב-23:00, וילוו אותה גיא ברתור בבס, אייל וייס בגיטרות, אורי ויינשטוק בקלידים ורן לבנון בתופים. מנהל מוזיקלי: אורי זך.
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

nrgטורסדילים ונופשונים

nrg shops מבצעי היום

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...
  • עוד ב''מוזיקה''

כותרות קודמות
כותרות נוספות
לאייטמים קודמים לאייטמים נוספים
ניווט מהיר
  • פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים