מעיין חודדה: "לא ציפיתי לקטילות"

מדוע נכנסו מוטי ומעיין לבית "האח הגדול"? האם השכנים שלהם בקריית טבעון מתגעגעים אליהם? מי לובש את המכנסיים בבית ומי את שמלת המטבוחה? מעיין חודדה בראיון ראשון מאז ההדחה הדרמטית מהווילה

ערן סויסה | 1/12/2009 7:51 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
את היממה שאחרי ההדחה המפתיעה ביותר בתולדות "האח הגדול", בילו דובוני האהבה מקריית טבעון - מעיין ומוטי חודדה - בהסגר מטעם ההפקה, שתכננה לשחררם לאוויר העולם רק הערב בראיון ראשון במסגרת התוכנית בערוץ 2. אבל למרות השמירה הקפדנית, הצליחה החודדה לקבל רושם די מדויק לגבי התגובות הסוערות שעוררה במדינת ישראל במהלך שהותה הקצרה בבית. "עשו לי רצח אופי", היא אומרת בראיון ראשון למעריב מחדר המלון שבו היא נמצאת, "לא אהבתי את איך שכל הסיפור הזה נראה".

למה את מתכוונת?
"לא ציפיתי לכל הקטילות האלה שאני שומ מעת ורואה, אבל אני מבטיחה שזה לא ייגמר ככה ושיהיה לזה המשך".

כשהיית סגורה בבית, הרגשת שאת בולטת יותר משאר המתמודדים העונה?
"הרגשתי שיש עניין סביבנו, אבל לא האמנו שזה כל כך גדול ולא ציפינו לזה".

במהלך השיחה עם מעיין, ניתן לשמוע ברקע את קולו המאוכזב של הבעל האוהב מוטי. "עם מי את מדברת?", הוא שואל בקול נמוך, "עדיף שנדבר ביום רביעי אחרי שנצא מפה". מעיין, כהרגלה, לא ממלאת אחר בקשות בעלה, וממשיכה להשיב על שאלות מעריב.

כשנכנסת לתוכנית חשבת שתסיימי את דרכך בה בהדחה ביוזמת ההפקה עצמה?
"ידעתי שלא יהיה פשוט, אבל לא תיארתי לעצמי שזה יהיה ככה. אחרי הכל, יש מישהו למעלה שמכוון הכל ואני מקווה שהכל לטובה. הייתי בטוחה שאגיע יותר רחוק, אבל כנראה שמישהו רצה אחרת".

למישהו הזה קוראים "האח הגדול".
"ולי קוראים מעיין - ולא אמרתי את המילה האחרונה".
צילומסך אתר mako
מעיין חודדה. הכל לטובה צילומסך אתר mako
"ללא טיפת דרך ארץ"

מוטי חודדה, שהדיח את עצמו מ"האח הגדול" בהתנדבות, כמחאה על הדחתה של רעייתו, נולד לפני 32 בשם מוטי חודדה. מעיין חודדה נולדה לפני 22 שנה בשם מעיין בוזגלו. בעוד כמה חודשים, אם ירצה השם, יגיח לעולם יורש שיבטיח את המשכיותה של שושלת בוזגלו-חודדה. בני הזוג הכירו במהלך טרמפ שנתן מוטי למעיין, ואחרי חיזור ממושך של כמעט שנתיים הוא נפל בקסמה השנוי במחלוקת. היום הם גרים במושב אלרואי המהווה שכונה של קריית טבעון, באותו בניין שבו מתגוררים הוריו של מוטי. "משפחת חודדה היא המשפחה הכי מפורסמת באלרואי", מספר מכר מהיישוב, "אין אחד שלא יודע מי הם".

השכנים באלרואי לא הופתעו מההתנהגות הבוטה של בני הזוג, ובטח שלא מהסכסוכים שלהם עם שאר דיירי הבית. "הגענו מחו"ל ושכרנו דירה בקרבת מקום העבודה שלנו", מספרת תושבת המקום, "שכרנו את הדירה לכמה שנים ונפלנו חזק. לא הסתכלתי על הסביבה ונתקעתי איתם בבניין".

זה היה עד כדי כך נורא?
"בתקופת המלחמה רצתי מפוחדת עם הבנות שלי בחיפוש אחר מרחב מוגן, והוא סגר לנו את הדלת בפרצוף. לא הייתה לו טיפת דרך ארץ או אכפתיות. היא הייתה המתונה במשפחה".

בתוכנית זה לא היה נראה ככה.
"יש לו הופעה מופנמת והוא עושה רושם טוב, אבל השקט הזה הכי מפחיד. הוא יכול היה לדבר רגוע, אבל אתה לא יודע למה לצפות".

המשפחה כולה הייתה כזו או שרק הם?
"הם לא היו יוצאי דופן במשפחה. האחיות במשפחה היו נכנסות אליי הביתה וצורחות. הם עשו לנו את המוות. חיכיתי רק ליום שהחוזה שלנו ייגמר שם, ולהיעלם משם".

הם היו גם רבים ביניהם?
"כשאני הכרתי אותו הוא עוד לא היה איתה, ורק אחר כך הם הכירו. אחרי שהם הכירו תמיד היו שם צרחות בבית. אני זוכרת שהוא הביא כלבים והיא לא רצתה אותם".

גם חבריה לספסל הלימודים של מעיין חודדה באורט גרינברג בטבעון לא הופתעו לנוכח הכישורים החברתיים שהפגינה. "היא תמיד הייתה בולטת ומרעישה, ולא תמיד במובן החיובי", סיפר אחד מהם. "בעדינות אני אגיד שהיא לא הייתה העיפרון הכי מחודד בקלמר, אבל היא בהחלט טיפוס צבעוני ומעניין".

למרבה ההפתעה, גם במשפחתו הקרובה של מוטי לא אהבו לראות את המתרחש בבית - ואפילו חיכו בקוצר רוח לרגע שבו בני הזוג כבר ייצאו

ממנו. לא במקרה החליטו אתמול בני המשפחה לא להתראיין ולהסתפק בתגובה קצרה: "אנחנו אוהבים את הבן שלנו", מסרה האם דפנה בשם הורי החודדות. "אחרי כל מה שראינו שקרה שם, החלטנו לשמור על זכות השתיקה בנוגע למה שקרה שם", הוסיפה.

"יחסי הכוחות בזוגיות הזו ברורים לכולם, אבל זה לא נעים כשכל עם ישראל רואה את זה בערוץ 2", סיפר קרוב משפחה. "פתאום ראינו פעם ראשונה עד כמה היא שולטת בו ואיך היא מתייחסת אליו. היינו בשוק". על פי מקורבים אל הזוג, גם ההשתתפות בתוכנית הייתה יוזמה של מעיין: זה לא הסגנון שלו, אבל היא מאוד רצתה והוא עשה את זה בשבילה".

צילום: פלאש 90
בני הזוג חודדה. רועשים גם בטבעון צילום: פלאש 90
גיבורת תרבות

בשבוע הראשון לתוכנית נאלצו מוטי ומעיין להסתיר את הזוגיות שלהם במסגרת משימה סודית מטעם ההפקה. כדי להטעות את הדיירים האחרים - ויש שיאמרו, כדי לחרפן את מעיין ההריונית - הוצמדה למוטי הדיירת אלין "שקית החלב" לוי, בת 19 מראשון לציון, כחברה פיקטיבית. על מוטי ועל אלין היה לשכנע את יתר הדיירים שהם בני זוג לכל דבר, כדי להבטיח את הישארות השלישייה בבית, לצד שני דיירים נוספים שהוכנסו בסוד העניינים.

אבל מעיין התקשתה להירתם למשימה, וכעבור ימים ספורים שפכה כוס מים על אלין ההמומה. למרות ההצלחה במשימה, מעיין הועמדה להדחה על רקע התקרית האלימה, אך נשארה בבית בעזרת הקהל בבית - שהעדיף להדיח את המתמודדת דלית לאומי.

בימים שלאחר ההדחה של דלית הצליחה מעיין לריב עם רוב דיירי הבית, תוך שהיא מטיחה לעברם שלל קללות מקוריות במיוחד. קהל הצופים בבית לא נשאר אדיש לאלימות המילולית של גברת חודדה, ועשרות תגובות נזעמות שוגרו אל משרדו של נציב תלונות השידור ברשות השנייה, גיורא רוזן.

"התלונות נכתבו ברגשנות רבה", מספר רוזן, "המסר העיקרי היה 'איך אפשר לראות את הדבר הזה בטלוויזיה?', וחלק מהתלונות הופנו למנכ"ל קשת אבי ניר, שסבל בעצמו מאלימות (כשהוכה ע"י בריוניו של דודו טופז, ע"ס), והביעו תמיהה על כך שהוא נותן לדבר כזה לקרות על המסך שלו".

רוזן לא מצטער על הדחתה של חודדה, אך גאה על האופן שבו המשתתפים האחרים בתוכנית התמודדו עם התנהגותה. "התשובה שלי הייתה שזו התוכנית, ושמי שצופה בה חייב להיות ער לזה שיש בה הרבה דברים שליליים", הוא אומר. "באופן יוצא מן הכלל צריך לומר שהתגובות של 'האח הגדול' ושל המשתתפים היו הולמות, ולכן במובן של המלחמה באלימות 'האח הגדול' תרם תרומה חשובה, למרות גסות הרוח של חודדה".

אתה לא חושש שעצם הצבתה של חודדה בלב הפריים מהווה עידוד למעשי אלימות?
"אני רוצה לקוות שחברות הפרסום לא ישתק משו בחודדה לצורכי פרסום כאלה ואחרים. אני מפחד מזה וצריך להיזהר מזה. אני חושב שהיא תייצג לחברות מסוימות את מה שהן רוצות, ואסור שהיא תהפוך לגיבורת תרבות".

כולם כולל כולם

אחד הבודדים שמאוכזבים מאוד מהדחתה של חודדה הוא הזמר תמיר גל. חודדה מעריצה את גל עד מאוד, ובמהלך שהותה בבית הרבתה לשיר את שיריו ולספר על אודותיו. כשמוטי קיבל מהפקת התוכנית אסימון המאפשר לו לבקש בקשות מהאח הגדול, הוא ביקש ממנו להשמיע למעיין את אחד משיריו של גל.

היום יוצא לרדיו שיר מיוחד שכתב גל עבור החודדה. "כמו משימה קטנה מ'האח הגדול', אם חודדה כאן בשטח אין מה לדאוג. תנו לה את הכפיים היא תמשיך לרקוד. מעיין, מעיין, מעיין אני שולח לך נשיקות, מכאן אל תראי אפור, הכל לבן. זו הייתה המהומה הכי גדולה. מוטי במשחק קטן מלבך נלקח", הוא מתפייט.

איך הרגשת עם ההדחה שלה?
"התבאסתי. כל מי שקורא את זה יחשוב שאני אומר את זה בגלל שהיא עשתה לי שירות נפלא. גם אם היא לא הייתה אומרת את השירים שלי היא הייתה הדבר הכי מעניין בבית האח הגדול. כשהיא הייתה שם הייתי מרותק. עכשיו אין שם כלום. אחד עושה יוגה, אחד מדבר על הכלב שלו, והשלישי עושה גרעפסים וזה הרבה יותר נורא ממנה".

אתה מצדיק את ההתנהגות שלה?
"כל אחת הייתה מתנהגת אחרת כשהיא בהיריון בזמן שלבעלה שידכו את הבלונדינית. היא הייתה הכי אמיתית ולא הייתה צבועה עם אף אחד. אם תסתכל על כולם, כולל כולם, כולם שם צבועים. אפילו העו"ד אמר שהוא מרגיש צבוע. היא אמרה את כל מה שהיא מרגישה. אני חושב שהיו צריכים לתת לה אזהרה ולתת לה צ'אנס, כי זה לא פייר. אני בטוח שהרייטינג ירד עכשיו. היא עשתה בשבילי דבר מדהים שלא הייתי חולם עליו. חבל לי מאוד ואני חושב שחבל להרבה אנשים".

מה חשבת כשהיא שפכה מים על אלין?
"אלין התנהגה כאילו שפכו עליה נפט והדליקו אותה באש. כולה מים, אבל היא נכנסה להיסטריה הרבה יותר ממה שזה. כשנכנסים למשימה צריכים לצפות להכל, כולל הכל. אל תשכח שמעיין בהיריון במצב כל כך רגיש".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים