הרגו אותנו ברכות: על פרק הסיום של "המשרד"

פרק הסיום של הגרסא הישראלית ל"המשרד", ששודר אמש ב-Yes, היה מצוין, שנון והצליח לתת תשובה הולמת לטענות נגד פורמטים מיובאים מבחוץ. הכל בזכות כתיבה מוכשרת ומדוייקת שהצליחה לגרום לשיבוט הישראלי לנגוע בדיוק איפה שצריך

אביעד פוהורילס | 17/11/2010 10:28 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
תגיות: המשרד

''המשרד, פרק הסיום'', שלישי, Yes Comedy

אתה יכול לעשות יופי של קריירה רצינית על הבמה, לשחק בהבימה ב"הדיבוק", "החייל האמיץ שוויק" ו"קדיש לנעמי", לעשות תפקיד ראשי ב"רביזור" של תיאטרון גשר - אבל כשתעמוד בתור בסופרמרקט, כולם ישאלו אותך רק על הפרסומת שלך "להעביר את דביר" של בנק מזרחי טפחות. כי תיאטרון זה חשוב, אבל כמה שמנסים לייחצן ולהפוך אותו לעממי, הוא בכל זאת "תיאטרון".
להעביר אותו. דביר בנדק
להעביר אותו. דביר בנדק צילום: יח''צ yes


ועכשיו תהגו את המילה "תיאטרון" במבטא הרוסי של שמואל רודנסקי ותבינו שעם כל הכבוד ללימודים של דביר בנדק בבית ספר למשחק, מה שמשחק כאן זה אם הוא עבר בנק או לא. כי בישראל מאוד קשה לעבור בנק, כמו שקשה להתנתק מבזק, יס והוט. חברות השירות כאן חושבות שהן התחתנו איתנו לפני הרבה מאוד שנים בחתונה קתולית. ואם אני רוצה לעזוב את 012 ולעבור ל-013, הם דורשים ממני אישור מבית הדין הרבני.

ולכן, בנדק תפס אותנו בתודעה, והוא שב ושיחק אותה העונה הזאת עם "המשרד", שנפרדה מאיתנו אתמול. פיטוריו של בנדק-אבי משולם מניהול "פייפר אופיס" בגלל כל הרעות החולות שמאפיינות את אישיותו (גזענות, טיפשות, חוסר מקצועיות וכו'), לא החזיקו מים וגם לא שעתיים: יורשו וסגנו הנצחי, יריב שאולי (מעיין בלום), החזיק בכל התכונות הגרועות וכאילו העתיק אותם מקודמו ב"קופי פייסט", אבל האידיוטיות שלו עברה את גבול הטעם שאפשר באמת לשאת - מעבר לכך שבסדרה כזאת יש מקום רק לבריון קשקשים אמיתי אחד - דביר בנדק.  

פרק הסיום היה מצוין, שנון ונתן תשובה הולמת לטענות נגד פורמטים מיובאים מבחוץ, שכאילו דוחקים הצדה יצירה מקומית. השיבוט הישראלי בניצוחם של עוזי וייל ואיתן צור יצר כתיבה מוכשרת שנגעה בלא מעט מחלות ממאירות שתקפו את החברה הישראלית. לא כתיבה מצליפה, אלא כזו שהורגת ברכות.

הגנבה האמנותית שמורה לסוף, וכמו בסצנה הנוגעת ללב ב"אסקימו לימון", כשבנצי המאוהב נכנס למטבח ורואה שם את נילי האלוהית, היא ענת עצמון, בזרועותיו של מומו הבוגדני, כך ברגע האחרון גונב לביא ליוסי את דנה ושובר את לבו.

מזל שלפחות בחיים האמיתיים מלי לוי מצאה אחד כמו שמעון גרשון, שהוא יותר קרוב ליוסי מאשר ללביא. וחוץ מזה דביר, העובדה שניידת של משטרת המחשבות הישראלית התחילה לסייר בתקופה האחרונה בלילות סביב מקום מגוריך, היא ההוכחה שהגעתך לפרקך.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים
vGemiusId=>/channel_tarbut/tv/ -->