הזוג השורד: ביי סטרסקי והאץ'

סוף סוף נזכרנו שיש משחק ב"הישרדות" עם מהלך אסטרטגי של גב ויניב שגרם ליונתן ולולו ללכת לנפח בלונים בוילת המושבעים. זה לא היה מפתיע מאוד, אבל לפחות מישהו העיר את התוכנית מהתרדמת ששקעה בה

בן זגגי ונועה רובין סטרלינג | 12/4/2011 9:06 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
תגיות: הישרדות
בן: אסטרטגיה. המילה הזו לא היתה שגורה בלקסיקון שהביאו איתם שורדי העונה החמישית לאיי הקמרינס. והנה, אחרי שבעת אלפים ימים על האי, הם לא רק נזכרו שיש משחק, אלא שגם צריך לנצח בו. מי שהתאושש ראשון מהנמנמה היה גב, שביים אמש הצגת תיאטרון מושלמת. צפויה, אך מושלמת, בסיומה פורקה ברית בנאו העתיקה בהפתעה גמורה, כשיונתן ולולו, הלא הם סטרסקי והאץ', תפסו ניידת לווילת המושבעים.

ואן ואן לוהק לתפקיד הראשי בהצגה. גיורא נבחר לשחקן משנה. שונית שימשה כרגיל כתפאורה ויונתן התנהל על תקן הפתי מאמין לכל דבר. המהלך האסטרטגי הנדיר הזה - שהוגדר על ידי חלק מהשורדים  כ"לא היו דברים כאלו" למרות שזו היתה הדחה די פשוטה בסך הכל - התאפשר בזכות שני דברים.

ההתעוררות של גב ברגע האחרון, ובעיקר האופוריה יוצאת הדופן ומסמאת העיניים שגרמה ליונתן להתעסק עם לישת פיתות וגילוף בעץ במקום לנסות ולחשוב על כל החלופות. וכשאני מתכוון לחלופות אני מדבר על אחת - שיבגדו בו. "צריך לעבוד קשה כדי שזה יקרה", שידר לנו גב במהלך הפרק, אבל מהספה זה נראה די קל לשכנע שלושה אנשים שפוחדים להיות מודחים לקבל גלגל הצלה.

שני הפרקים נסללו לכיווון הדחתו ה"מפתיעה" של יונתן. עד שזה הגיע בפועל כבר לא היה ממש מתח, אבל העובדה שהיתה הדחה כפולה, יחד עם המרד המוצלח, הרימו את רמת העניין מהשבועות האחרונים ושיבשו לחלוטין את היכולת לחזות קדימה.

נועה: בוקר טוב אדון גב, טוב שהתעוררת דקה לפני שעוגת השוקולד נמרחת לך על הפרצוף. בוקר טוב גם לואן ואן, שפרס האוסקר בקטגוריית "אין לי אסטרטגיה אבל אני הולך אחרי מי שיש לו ועושה המון רוח", שמור לו בטקס של שנה הבאה. בוקר לא רע גם לשונית, שיודעת לדקלם יפה יפה את מה שדורשים ממנה.

בקיצור, לא גילו פה את אמריקה, בקושי את איי קמרינס. הבליינדסייד של יונתן מעניין בעיקר כי הוא העיר את השורדים (ואותנו) מתרדמת החורף הארוכה והמשעממת שחווינו בעונה הנוכחית של "הישרדות".

ההדחה הכפולה, הפתעה זולה שקנתה אותי, בעיקר בגלל ששלישיית גב-ואן ואן ונטלי המשיכה לעבוד ומי שעף היה לולו. פניה החרדות והחיוורות של יאנה, מבטה המשתומם של אתי והשפתיים הקפוצות של אירית כשגילתה שמישהו העיז להצביע לה, קנו אותי. בוא נקווה שזה ימשיך להיות ככה עד הגמר.
גיא קרן
שיהיה בתיאבון, אתה בדרך הביתה. לולו גיא קרן

בן: אם מהפרקים האחרונים קיבלתם בטעות את הרושם שיניב מחזיק את המשחק הזה בין האצבעות, תחשבו שוב. כן, הוא נותן שואו. כולנו צוחקים קצת עליו ולא איתו. אבל כשנגמרות הדאחקות, אנחנו  מתמודדים עם משתתף מעצבן, קצת קודח, שבאורח נס הצליח לגרד שתי משימות ברצף ולסדר לעצמו קצת תכשיטים על הגוף הכרסתני.

יניב שייך לקבוצת המשתתפים שעושה הרבה רוח. הוא עומד שם בגאווה לצידם של אירית רחמים ובן מלכא. אנשים שגוון קולם נועד לכסות על כך שאין להם באמת מושג איך להתקדם קדימה, אבל הם בונים על ההווי והבידור בשביל הדלק לשלבים המכריעים.
  
גיורא, לעומת זאת, מביא

את הגישה ההפוכה. אמנם גם הוא מייצר לא מעט רעש, אבל עושה את זה בחיסולים ממוקדים. מגיע למאני טיים, יורה כמה צרורות, ומשאיר את החבר'ה לאסוף את הקליעים. מה שהופך אותו כרגע למתמודד המעניין ביותר בין ניגוב צלחת חומוס אחת לשנייה.

נותרנו עם תשעה אנשים שמחולקים לארבע קבוצות. פסלון החסינות עדיין נמצא במשחק, ויש גם אחד מזויף שנראה כמו עבודת יד של תלמיד כיתה ג'. מי ינצח? אני אלך עם הדמות שיצרה אצלי הכי הרבה סקרנות. זו שעניין אותי לדעת עוד עליה, זו שלא קדחה לי בראש במשך שבועות, זו שגרמה לאנשים לדמוע ולאי להזדעזע מפניה - ליזזזזזזזי.

נועה: עזוב אותי מליזי, תן לה ללכת לווילת המושבעים כי היא מעוררת בי תחושה שמישהו עוקב אחריי עם שקית זבל שחורה וסכין. נותרנו עם תשעה אנשים שרובם לא גילו עדיין שהם נמצאים ב"הישרדות". אפילו אירית רחמים, מי שבנינו עליה כסוג של אתנחתא קומית אכזרית, לא מאמינה שיש למישהו על האי ביצים לבצע מהלך.

אז מה הלאה? גיורא נשאר וזה מעודד, ואכן, החיסולים הממוקדים הצליחו לו הפעם, אבל אל תשכח לרגע מה קרה לבן מלכא. ומי יודע אם זה לא יקרה גם לו. גב התחיל לעבוד, כשמשאית הזבל של ואן ואן נותנת לו רוח גבית והבלונד של נטלי מעניק לו זוהר ותהילה ונדמה שהוא האושייה החזקה כרגע. כל השאר חיוורים ונעלמים ברקע. רק שלא נחזור לשמיכות הפוך ולנחירות.

גיא קרן
וגם לך. יונתן גיא קרן

בן: כבד של תאו, מעיים של פרה ומרק עוברי אווז. זה התפריט שהכינו לנו במשימת האוכל המגעיל של "הישרדות". בניגוד לעונות אחרות, המחזות הפעם לא היו עד כדי כך נוראים. אולי כי מיתנו את זה עם שקדי מרק, אולי כי רוח ההתנדבות של המתמודדים לבלוס ג'וקים היתה מעוררת השתאות, ואולי כי לא היה שם בלנדר להפוך את הכל לקוקטייל עיסתי אחד מבחיל.

המשימה הזו גם הוכיחה שלחץ חברתי הוא עדיין אחד הגורמים היעילים כדי להניע אנשים בעולם. אם יונתן יכול לאכול רגלי תרנגולת, גם אתי יכולה לאכול מעיים של פרה. ואם אתי יכולה לאכול מעיים של פרה, שונית יכולה לאכול מעיים של דג רק כדי שיאנה, מהברית היריבה, תקבל רמז לפסלון חסינות. מה שמוכיח שלחץ חברתי אינו רק אמצעי הנעה מצוין, אלא גם גורם לאנשים לעשות דברים בניגוד לכל הגיון.

נועה: לא אהבתי את המשימה הזו, בעיקר כי לרוב לא הייתה לה שום פואנטה. אז יונתן עשה ג'סטה שקופה ונתן לגב להשתלט על הקרייבינג למתוק, וואו. וגיורא התבאס על אתי כי לא זכה לנגב את החומוס היבשושי בקערה, פויה. ויונתן נתן משמעות חדשה לצמד המילים "שקיפות יתר" כשאכל את הזבלונים והרגליים בצלחת – טמבל, ואירית רחמים צווחה וצווחה.

גיא קרן
בסוף השמן מנצח. ואן ואן גיא קרן
מה הם אמרו?

1. "זה מאד מרגש אותי שגב אכל את הג'וקים. אני לא יודעת אם הוא היה עושה את זה עבור כל אחד" (נטלי מורידה את סף הרגישות שלה לביוב)
  
2. "אני מרגיש כמו פרה קטנה. עולה לי ריח של פרה מהקיבה. יוצאים לי גרעפסים של פרה" (גיורא מבהיר לשבט מי באמת אדון סטייקי)

3. "ואן ואן, זה ילדים אחי. מעניין אותם טניס, שמניס. ליגת האלופות, אחי. אתה מבין את הקטע?" (גב לא ממש מפגין רוח ספורטיבית כלפי יתר המתמודדים)

4. "הוא שמן. הוא לא ספורטאי. אני פה כל היום דופקת שכיבות סמיכה כמו כלבה והנה הוא בא ומביא לי אותה" (נטלי מפסידה במשימת החסינות ומוותרת על הפק"לים)

5. "יונתן ולולו חושבים שהם יארגנו מסיבת יום הולדת לגיורא בווילת המושבעים. מה שהם לא יודעים זה שיונתן הולך לנפח לו את הבלונים" (גב, רגע לפני שהכניס סיכה לברית המנופחת של בנאו ושלח את לולו על הדרך להכין עוגת קרם)

> nrg גם בפייסבוק. הצטרפו לרשימת החברים וקבלו עדכוני חדשות

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

הזוג השורד

צילום: עדי אורני

נועה רובין ובן זגגי חוזרים לספה השורדת כדי לצפות בעונה החדשה של "הישרדות". הם עדיין לא מסכימים על כלום

לכל הכתבות של הזוג השורד

עוד ב''הזוג השורד''

כותרות קודמות
כותרות נוספות

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים
vGemiusId=>/channel_tarbut/tv/ -->