נובמבר ריין: שירי החורף של האמנים

אריק איינשטיין הולך על קלאסיקה, ירדנה ארזי מערבבת עונות, זהבה בן מפרגנת לקולגה ויהודה פוליקר מתכרבל. פרוייקט חורף מיוחד ל-nrg - מוזיקאים ישראלים בוחרים את שיר הגשם האהוב עליהם

אלקנה שור ושגיא בן נון | 19/11/2011 9:42 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
גם מי ששונא את החורף, חייב להודות שהוא מביא איתו תחושה מסויימת ורגועה שהקיץ פשוט לא יכול להציע. חוץ מפוך ושוקו חם, הוא גם עושה חשק לשמוע מוזיקה מהסוג הנכון, כזו שמתאימה לבהיה מחוץ לחלון רטוב. אז לכבוד סוף השבוע הגשום במיוחד, ביקשנו מכמה אמנים לספר לנו מה השיר הכי חורפי בעיניהם.
אריק איינשטיין: "גשם" - מאיר בנאי

"אתם מתקילים אותי ככה משום מקום עם שיר של חורף? אנא ערף. יש את 'גשם, רד כבר גשם'.

מאיר בנאי שר, שיר נחמד, זה חורפי לאללה. כי העיר כבר עייפה".
 

ירדנה ארזי: "סתיו" - אסתר עופרים

"אני לגמרי בנאדם של חורף, ולכן כשמגיע הסתיו אני פורחת ומאושרת, כי אז אני יודעת שחורף עומד להגיע. השיר ההחורפי האהוב עלי הוא בכלל השיר 'סתיו' ששרה אסתר עופרים. אני אוהבת גם שנסונים צרפתיים, כמו אלה של איב מונטאן, שמאוד עושים לי את זה. גדלתי על שנסונים צרפתיים, הם מזכירים לי את אמא שלי, ומחזירים אותי הביתה".
 


דודי לוי: "Change the World" - אריק קלפטון

"שיר עם גרוב עדין ומלטף, שמזכיר לנו כמה הכל תלוי בנו ובשל כך הופך אותי אותי לאופטימי בכל פעם שאני שומע אותו. של אחד מהטובים ביותר שרק הולך ומשתבח עם השנים".
 


זהבה בן: "אמא יקרה" - דודו אהרון

"אני מתה על החורף. אני אישה של חורף. ושיר החורף שלי הוא 'אמא יקרה' של דודו אהרון. מאז שדודו הוציא את השיר הזה אני מאוד אוהבת אותו. כל השיר הוא שר לאמא שלו. אני, אין לי אמא, אז מן הסתם זה מאוד מרגש אותי. גם שלחתי לו אס אם אס שאני מאוד אוהבת את השיר הזה. אני מאוד מחוברת אליו. זה מרגש אותי במיוחד בחורף, כי זה שיר על אמא, משהו חם ומחמם. יש משהו יותר מחמם מאמא?".
 


מיקה קרני: "עיר לבנה" - אריק איינשטיין

"אני אוהבת את 'עיר לבנה', שכתבה נעמי שמר. זה שיר יפה לחורף, כי אריק איינשטיין שר אותו. אני אוהבת בכל עונות השנה את השיר 'איזה יום' של דודו טסה, אבל בחורף תמיד שירים שקטים כאלה מקבלים 'בוּסט'. זה שיר מקסים, בעיקר אם אתה שומע אותו בסוף יום בחורף. אני מאוד אוהבת איך שדודו שר שם".
 


קוב: "He Doesn't Know Why" - פליט פוקסס

השיר הזה, מאלבום הבכורה המעולה של הלהקה פשוט מרגש אותי כל פעם מחדש, ומסיבה לא מובנת או הכי מובנת הוא קשור אצלי עם חורף וקצת דכדוך. ברגעים האלה אפשר לתפוס אותי מקשיב לו בלופ. אותי הוא מנחם ממש, כמו מרק חם בחורף".
 


סמדר אקראי: "הבלדה על חדווה ושמוליק" - מירי אלוני

"השיר מזכיר לי את אמא שלי, שהייתה שרה לנו בבקרים החורפיים מאוד של ירושלים 'הבוקר בא כל כך מהר ואי אפשר להתעורר', ואז מכסה אותנו בשמיכה ואומרת לנו: 'קר מדי היום ללכת לבית ספר.. תישארו בבית'".
 


רגב הוד: "מי תרצי" - גידי גוב

זה שיר שאני מאוד אוהב. כתב והלחין אותו עמיר בניון, שאני מאוד מעריך. הוא באווירה חורפית ותמיד כשאני שומע אותו, זה מזכיר לי את החורף".
 


בני בשן: "The Country Blues of John Lee Hooker" (אלבום)

"כשיהיה לי רגע פנוי לשמוע בו מוזיקה במהלך הסופה הקרובה, אני אקשיב למוזיקה שבסופה עצמה. כשיהיה לי עוד רגע נראה לי שיהיה מאוד נבון מצידי להקשיב לג׳וני לי הוקר שר עם האקוסטית על הסופה כולה ביחד, ועל כל טיפה וטיפה בנפרד, כאילו היא עולם ומלואו".
 


אביהו שבת: "אחורה מכאן" - סהר חגי

את השיר שמעתי בפעם הראשונה לפני כשנה, בחורף, כשהייתי בדרך לצפון עם חברים. שמענו אותו באוטו ומיד התחברתי אליו. בעיניי זה לא שיר אהבה לבחורה, זה שיר שמדבר על מוכנות לכבוש יעדים ומטרות. אני מתחבר לרצון הזה וממשיך לצעוד קדימה, לעבר היעד הבא, כל הזמן".
 


מירי מסיקה: "חזיון מקומי" - ריטה

"בחרתי בו כי זה שיר על מישהי שעומדת בגשם, כולם מסתכלים עליה, ולא אכפת לה. כשיורד גשם לפעמים בא לי לעשות ככה, פשוט לרקוד בגשם".
 


קורין אלאל: "Blind" - דיפ פרפל

"השיר הזה בשבילי הוא רק דבר אחד- סתיו, שיביא אחריו חורף קשה, התכרבלות מתחת לשמיכות כשבחוץ סופה של גשם, רעמים וברקים".
 


יהודה פוליקר: "I Only Want to Be with You" - דאסטי ספרינגפילד

"שיר אהבה פשוט שגורם לך לרצות להתכרבל ביחד מתחת לשמיכה ולשמוע את הגשם שיורד והברקים והרעמים. זאת התחושה שהשיר הזה מעביר לי".
 


כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים