"לא סתומה, מיוחדת": שיר ישר מ"היפה והחנון" לא מתנצלת על כלום

שיר ישר היא בלונדינית מבחירה וחיית שופינג. אבל מבעד לתוספות השיער ולעדשות הכחולות מתגלה התמונה האמיתית - פעם, די מזמן, גם היא היתה חנונית. "הייתי חרשנית, יושבת שעות וקוראת ספרים", היא מגלה

מיקי לוין | 5/8/2012 12:00 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
לשיר ישר טוב בחיים. אפשר גם להבין למה - היא בת 20, נאה ועכשיו גם כוכבת ריאליטי. אם אתם לא ממש מחוברים למה שקורה בביצה, הנה תקציר הפרקים הקודמים: ישר היא בת זוגו של ראובן לתוכנית "היפה והחנון". היא חמודה, משעשעת ויש לה לב טוב. למעשה סביר להניח שאתם זוכרים אותה יותר ממנו.

>> החברה של אדי מ"היפה והחנון"
>> היפות, החנונית ומשטרת האופנה
>> המייקאובר של שירלי החנונית

ישר, חיילת לתפארת צבא העם, לא מתרגשת כשלא מצליחים להבין אותה. "התוכנית העניקה לי ביטחון", היא מכריזה בראיון. "ממש השתניתי בעקבות התוכנית כי הייתי מחשבנת לכולם. כשראיתי את הפרקים, הבנתי שאני מיוחדת. אהבתי את מה שראיתי".

ולא אכפת לך מה חושבים על הבנות בתוכנית?
"לקחתי בחשבון שזו תוכנית שהבנות מוצגות בה בצורה רעה, אבל לא היה לי אכפת כי אני יודעת מי אני".

אז מי את?
"אני יודעת שאני לא מטומטמת. אני מאוד מצחיקה ומי שאומר לי שאני סתומה הוא סתום בעצמו, כי העולם באמת לא מבין אותי. מי שנכנס לראש שלי כדי להבין את העולם כמו שאני מסתכלת עליו יכול להבין אותי, ואם הוא לא מבין אז זה לא באמת משנה לי".

רבת-פעלים, ישר. היא מעידה על עצמה שהיא רוקדת בלט ומספרת שאחד התחביבים שלה הוא שופינג עם אבא. "הוא כמובן משלם", היא אומרת. "אני מוציאה 4,500 שקלים בחודש על בגדים. מטורפת על בגדים צבעוניים עם פרחים ופרפרים. את צריכה לראות את הארון שלי".
צילום: יוסי אלוני
שיר ישר היפה והחנון צילום: יוסי אלוני
"לא הייתי מקובלת"

מה מצבך הסוציו-אקונומי?
"מה זה סוציו-אקונומי?"
 
מצבך הכלכלי.
לא יודעת. אני גרה ברחובות, בבית פרטי. אבא שלי קבלן ואמא שלי לא עושה כלום".
 
כלום? גם לא עקרת בית שמגדלת אותך?
"התכוונתי שאמא שלי לא עובדת".
 
איך הגעת לתוכנית?
"ידיד אמר לי שאני מתאימה לתוכנית עוד לפני שנתיים, אבל לא רציתי ללכת. השנה, בלי לשאול אותי, הוא דיבר עם מלהקת שהוא מכיר והיא יצרה איתי קשר. הלכתי לאודישן ומיד התקבלתי. לא כל כך ידעתי למה אני נכנסת כי לא ראיתי את התוכניות הקודמות".

בניגוד למה שאולי חשבתם, ישר לא היתה מלכת הכיתה. להפך, היא אפילו היתה אחת מהחנונים, לדבריה. "ביסודי לא נחשבתי למקובלת וגם לא נראיתי טוב כמו עכשיו. הייתי

חנונית", היא אומרת. "למדתי בבית ספר פרטי כי היה לי קשה ברגיל. סיימתי תיכון, לא זוכרת באילו ציונים, אבל אני כן יכולה לספר שהבגרות שלי לא מלאה. בזכות אבא שלי, שהשקיע בי ורשם אותי לבית ספר פרטי, סיימתי 12 שנות לימוד.

"ההורים שלי שלחו אותי לשיעורים פרטיים ולא היה מצב שהיה לי זמן לחברות. הייתי חרשנית, יושבת שעות וקוראת ספרים שקניתי בגלל הכריכה הצבעונית. לכן לא היה לי זמן לחיי חברה".

צילום: יוסי אלוני
'' הייתי חנונית'' צילום: יוסי אלוני
מי זה אובמה?

אז מה גרם לך להשתנות?
"כשעליתי לתיכון הכל השתנה כי הראש שלי לא היה שם. רציתי לראות חברות ולצאת ולהתעסק במראה שלי ובבגדים חדשים. כולם קינאו בי כי היה לי בגד חדש לפני כולם. פתאום פתחתי עיניים והסביבה קיבלה אותי ואהבה אותי. השינוי עשה לי טוב".

כמה גברים היו בחייך?
"מה זה אומר?"

כמה בני זוג היו לך?
"היה לי חבר אחד מגיל 16 עד גיל 20 וזהו. הייתי עם בחור אחד. עכשיו יש לי המון ידידים ואנשים שכיף לי לשבת איתם, אבל לא מעבר".

איך הקשר שלך עם אמא?
"אמא שלי יותר מחברה טובה. אנחנו מדברות על הכל. אני מעדכנת אותה אפילו שאני הולכת לשירותים. היא נותנת לי כל מה שאני רוצה כי אני הבת היחידה בבית".

ואיך ההורים מגיבים לתוכנית?
"הם זורמים עם זה. לפעמים הם מסתכלים על המסך יחד איתי ושואלים אותי 'מה, את באמת כזאת סתומה?'"

את חושבת שאת סתומה?
"ממש לא, אני פשוט נורא מצחיקה. למשל, באחד הפרקים אמרתי שהאור לא בא מהשמש, התכוונתי שהוא בא מהמנורה. אני עדיין חושבת שהאור לא בא מהשמש. אדי החנון גם אמר לי שאני צודקת".

אז מאיפה בא האור?
"אני לא יודעת. יש הסבר אבל זה מסובך לי להסביר".

את אמיתית? או שהכל משחק?
"אני הכי אמיתית, למרות שבעריכה יצאו כמה דברים קצת שונה ממה שבאמת היה, זאת באמת אני. אני מודעת לזה שאני אדם מיוחד ומאוד שונה. זאת אני אחד לאחד".

צילום: יוסי אלוני
שיר ישר. ההורים זורמים צילום: יוסי אלוני

מאז ומתמיד סוגיית הידע האישי היתה דומיננטית מאוד בעונות "היפה והחנון", וגם שיר נתקלה בבעיות בתחום. "למה אני צריכה לדעת מי זה אובמה או קצב?", היא אומרת. "זה לא מעניין אותי, אני פה, לא יורים בי".

את יודעת איזו מדינה גובלת בישראל מצפון?
"עכשיו סיבכת אותי".

לא הרגשת צורך לפתוח ספרים וללמוד אחרי שצפית בעצמך?
"ממש לא. זה לא מעניין אותי בכלל. אני לא סתומה, אני נורא שונה. אם זה בהתנהגות, בלבוש. שם אני בולטת יותר. אני שונה מאוד מהחברות ומהסביבה, אבל בסוף, אחרי שכולם אומרים שאני מוזרה, הם עושים מה שאני עושה".

אחרי המייקאובר, מי נראה בעינייך הכי טוב מהחנונים?
"אדי ושחר הם היחידים שהייתי יכולה לחשוב עליהם. הפעם הבנות מאוד שונות מהעונות הקודמות. אין מצב שהן יזרמו עם החנונים. אני לא הייתי הולכת עם אף אחד. אולי הם נראים טוב, אבל הם עדיין חנונים ואין לי על מה לדבר איתם".

אז על מה דיברת עם בן הזוג שלך?
"על מלא דברים. על בגדים ועל מסיבות, דברים שאי אפשר לדבר עליהם עם החנונים".

מה ציפית לקבל מהתוכנית?
"לא רציתי להיות מפורסמת. הייתי אז לפני צבא וראיתי בזה חוויה. אמרתי שאלך להכיר בנות אחרות וגם חנונים. אנשים ברחוב מתלהבים כשהם רואים אותי ואומרים לי 'וואו אני לא מאמין'. עכשיו בצבא כולם מתקשרים אליי לשלוחה ומציקים לי. אני גם עובדת על אנשים שזאת לא אני ושיר זאת אחותי התאומה. בגלל שבצבא אני בלי עדשות אז כולם אומרים לי 'איך נדפקת, לאחותך יש עיניים כחולות'".

מה לא הספיקו לגלות אצלך?
"שאני לפעמים חסרת ביטחון ליד אנשים. אני גם חושבת שאם היו מפתחים איתי שיחה לעומק, היו רואים בי צדדים שלא ראו בתוכנית. אנשים שפוגשים אותי אומרים לי 'את לא כזאת במציאות, אז למה עשית את עצמך טיפשה בתוכנית'. חשוב לי שיידעו שבאתי בשביל לעזור לראובן, שזקוק לעזרה שלי, וגם כדי לעבור שינוי בעצמי".

מה לימדת את ראובן?
"ראובן היה אדם שחושב לפני שהוא עונה. אני לימדתי אותו להגיב מיד, שלא יחשוב על איך זה ייצא. לימדתי אותו להשתחרר. הוא גם מאוד עזר לי. עודד אותי לא להרים ידיים כשקשה לי, אמר לי 'עדיף שתעשי ותיכשלי מאשר שלא תעשי בכלל'. בפרק האחרון ראובן פחד לעשות מסאז' לעדי נוימן אז הדגמתי לו מה לעשות. הבנתי שהוא סגור וביישן ובמקום להוריד לו את הביטחון עוד יותר, עזרתי לו להתגבר. הוא מגמגם באופן טבעי והחלטתי שאני רוצה לעזור לו בזה. היום הוא מגמגם פחות".

אתם כיום בקשר?
"היינו נפגשים רק אצלו כדי לראות את הפרקים יחד. אסור היה לנו להיפגש לפני המייקאובר כדי ששום דבר לא ייחשף. אנחנו מדברים כל יום והוא חייל כמוני. אני יודעת שאשאר איתו בקשר כל חיי. הוא ידיד שיכול ללמד אותי. הוא גם מאוד מועיל כי הוא סידר לי תקלה במחשב. אני מתייעצת איתו אפילו על גברים, הרי במשך שלושה חודשים הוא ישן איתי והיה בתחת שלי".

צילום: גיא קרן
שיר וראובן. נשארו חברים טובים צילום: גיא קרן

את חושבת שהוא הרגיש משהו כלפייך?
"לא חושבת. אנחנו רק ידידים. הוא לא התאהב בי כי לפעמים אני גם מעצבנת. שנינו באנו ממקום אחר".

יש מצב שתהפכו לזוג?
"ממש לא, השתגעת?"

את רואה את עצמך כמודל לחיקוי?
"בטח, בגלל איך שאני נראית ומתלבשת. המסר שלי זה שכל העולם צריך להיות בלונדיני ואני צריכה לחיות באנגליה כי הם בלונדיניים טבעיים".

את מתכוונת בשבדיה.
"אה. אולי".

ומה לגבי העתיד? ישר בטוחה בדבר אחד. "אני רוצה לסיים ולהשלים בגרויות", היא אומרת. "אבא שלי הבטיח לשלוח אותי לבית ספר לאופנה באיטליה. זה החלום שלי, להיות מעצבת אופנה. אבקש עזרה מראובן בהשלמת הבגרויות. טלפון אחד הוא אצלי, וזה הדדי".

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום טלוויזיה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

ביקורות וטורים

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים