רוני סופרסטאר: רוני שקלים הספיקה הרבה במעט מאוד זמן

רוני שקלים, רק בת 21, כבר עובדת על אלבום בכורה שייצא באוקטובר, בהפקה מוזיקלית של תמיר קליסקי. "לא הייתי רוצה לחשוב על מישהו אחר שיפיק לי את האלבום", היא אומרת

עמי פרידמן | 19/8/2012 16:45 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
תגיות: רוני שקלים
 
כבר מגיל קטן הייתי חובבת אלילי פופ מטורפת. רוני שקלים
כבר מגיל קטן הייתי חובבת אלילי פופ מטורפת. רוני שקלים צילום: פיני סילוק

את הסינגל האחרון שלה, "ימין ושמאל", כתבה רוני שקלים כמכתב נזיפה בעצמה. זה קרה בכיתת אמן של אוהד חיטמן כחלק מתרגיל כתיבה יצירתית. שקלים, שנתבקשה לכתוב מכתב לכל נמען שהוא שתבחר, בחרה דווקא בעצמה. "זה היה הדבר הראשון שקפץ לי לראש. היו הרבה דברים שצצו בתקופה ההיא, תקופת הצבא", היא מסבירה. "אתה נכנס למערכת גדולה ומגלה שיש עוד מאה כמוך. נורא קשה להסתדר עם זה. צריך חוסן נפשי. אתה כל הזמן צריך להוכיח את עצמך וזה לא כל כך קל. לפעמים אין לך אפשרות".

בזמן שעבר מאז שירותה הצבאי - שאותו העבירה בלהקת מז"י - הספיקה שקלים (21) להוכיח את עצמה דווקא לא מעט: בימים אלה היא משחררת לרדיו סינגל שלישי לקראת אלבום בכורה שייצא באוקטובר, שעליו עבדה עם תמיר קליסקי, איש להקת אתניקס שאחראי גם על להיטים של אמנים רבים אחרים.

את רק בת 21. איך זה שהתחלת לעבוד מגיל צעיר כל כך?
"האמת היא שכבר מגיל קטן הייתי חובבת אלילי פופ מטורפת. הדברים היחידים ששמעתי היו בריטני ספירס, אן סינק ובקסטריט בויז. להקת אן סינק נורא משכה אותי לזה. אני זוכרת שבגיל 13 או 14 הייתי מחכה שאמא או אבא ייצאו מהבית, נועלת את הדלת, סוגרת את התריסים, שמה שירים של אן סינק בווליום הכי גבוה כדי שלא אשמע את עצמי ושרה. סתם בשביל הכיף. מאוחר יותר, תמיר חיטמן המדהים, שאצלו למדתי פיתוח קול, תפס אותי ורצה שאעבוד איתו. הוא אמר לי 'בואי, לדעתי יש פה משהו. בואי ננסה'. אני חבה לו את חיי, בערך".

 איך הגעת לעבוד עם תמיר קליסקי?
"תמיר מכיר אותי פחות או יותר מגיל 6. כל הזמן היינו מתראים אצלו בבית או אצלנו בבית הוריי. בכל פעם שנפגשנו היינו מדברים והוא היה שומע קצת שירים שלי. הוא גם בא להופעות שלי. בגיל 18 התחלנו לעבוד יחד על סינגל. לפני הצבא כבר הוצאתי שיר ראשון. הוא לא נחל הרבה הצלחה, אבל זה בסדר. אחר כך כתבתי שיר לעמותת משאלת לב וגם שם עבדנו יחד. משם הגיע הרעיון לעשות אלבום יחד, כי בשלב ההוא כבר אספתי מספיק חומרים, אפילו יותר מדי. זה דרש ממנו אומץ רב".

זה בטח מחמיא לעבוד איתו. לאנשי אתניקס יש נטייה לאתר כישרונות גדולים. אייל גולן, סתם דוגמה.
"נכון. חבל שאני לא יודעת לסלסל כמו אייל גולן, אבל אני משתדלת. מנגד, אנשים מסתכלים על זה לפעמים בעין לא יפה. אנשים חושבים שיש לו פרוטקציות וקשרים ובעיניי לא מדובר בפרוטקציות. בעיניי זה הדבר הכי טבעי לעשות. זה מה שאני אוהבת לעשות וזה מה שהוא אוהב לעשות. לא הייתי רוצה לחשוב על מישהו אחר שיפיק לי את האלבום".


בימים אלה מסיימת שקלים להקליט את אלבום הבכורה, שאת כל שיריו כתבה והלחינה בעצמה. מופע השקת האלבום יתקיים ב-22 באוקטובר בזאפה הרצליה.

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום מצעדים וביקורות מוזיקה -

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...
קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים