אחוז

"משפחות": פורנו לכל המשפחה

סדרת הדוקו "משפחות" של האחים הימן תגרום לכם להזדהות עם כוכב פורנו בסרטי גייז ועם ילד מגואטמלה בעל תסמונת אספרגר. כדאי שתתרגלו

יונתן גת | 12/3/2013 9:41 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר

''משפחות'', ערוץ 8, שני-רביעי ב-22:00

מה הייתם עושים אם הילד שלכם היה מגלה לכם שהוא הפך לשחקן פורנו בסרטי גייז? כשזה יקרה לכם, תודיעו לנו. בינתיים, אמא של יונתן אגסי, כוכב בסרטים לאוהבי זכרים, לוקחת את זה בקלות. יחסית. ומה היה קורה אם יום אחד הייתם מגלים שאתם הבן שירון לונדון עשה מחוץ לנישואים? יואב זהבי לקח את זה קשה. יחסית.
יונתן אגסי. חלום כחול שהתגשם
יונתן אגסי. חלום כחול שהתגשם מתוך "משפחות"


ב"משפחות", הסדרה התיעודית החדשה של האחים תומר וברק הימן (שני ב-22:00, ערוץ 8), המשפחה הישראלית הולכת לאיבוד והגיבורים שלה נידונים לחיים בלתי רגילים, מוטרפים כמעט. ולמרות זאת, כולם נוגעים ללב ומעוררים הזדהות בדרכם החריגה. גם אם הילד שלכם לא אומץ מגואטמלה ולא מאיים להתאבד, וגם אם הסבתא שלכם אינה מרוקאית שבעלה התעלל בה, אתם תחושו הבנה. אולי אפילו תזהו את כוכב הפורנו שבכם כשתצפו ביונתן אגסי מתפרנס כדי לעזור לאמו לשלם חשבונות וכדי לכבוש פסגה משלו ולהיות (לפחות בקהילה שלו) כוכב.

האחים הימן ("תומר והשרוטים", "סוף לסיפור") הלכו הפעם על בטוח. על מקרי קיצון ודמויות שפיציות שכל תוכנית ריאליטי היתה שמחה להתכבד בהם. אלה שיסחבו את המצלמה לחוויית הצצה אל עולמם השונה. אל דפוסי חיים שישעשעו אתכם על המסך, בעוד שבמציאות הייתם מפגינים סלידה.

ספק הרי אם ההפקה היתה מתעניינת בבחור כמו יואב זהבי, מקסים ככל שיהיה, אילולא היה בנו של ירון לונדון. מנגד, ספק אם יואב עצמו היה מי שהיה ללא אבא שכזה. זהבי הוא רק דוגמא אחת לטכניקה התיעודית של הדוקומנטרים המוערכים, שלא מתאפקים ומספקים תכנים מציצניים וצהובים מהזן הבוטה ביותר, אבל יחד עם זאת מצליחים מדי פעם גם לסטות מפורמט "האח הגדול" ולספק גם מבט עומק למוחם של הגיבורים. וכך נעה הסדרה בתזזיתיות בין לחם ושעשועים.

דווקא כשהצופה רוצה לדעת את מלוא הפרשה העסיסית שבה מסובך גיבור הדקות הקרובות, העלילה מורידה הילוך ופונה אל האיזוטריה שבחייו. איזוטריה בחיים סוערים כאלה היא חמצן למצולם ומנוחה לצופה והיא רגעי הקשבה חזקים, כאלה שלהם הגיבור חיכה כנראה כל חייו.

בסוף שלושת הפרקים הראשונים יושב הצופה בכורסתו ואומר לעצמו שחיי משפחתו הם כנראה הנורמליים והמשעממים ביותר בעולם. ואולי טוב שכך. ואולי לא.

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק