ארגונים למען להט"ב קוראים להדיח את בני משפחת מיילי מ"האח הגדול"

לאחר שהדיירים רוני וגילי מיילי תקפו את הדיירת לבנה זוהרים והטיחו בה הערות הומופוביות, האגודה למען הלהט"ב קוראת להדחתם של הדיירים הסוררים מבית האח הגדול: "אם לא יודחו, אנו רואים בזכיינית ובערוץ 2 כמי שמעודדים הפצת השנאה בפריים טיים"

nrg מעריב | 20/5/2013 14:21 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
הדייר רוני מיילי ממשיך לעורר בלגן בבית "האח הגדול". הבוקר פרסם עמרי חיון בבלוג שלו כי מיילי ובנו גילי תקפו את הדיירת לבנה זוהרים בהערות הומופוביות קשות והטיחו בה משפטם כגון "תמותי לסבית בלי ילדים וחתונה" ו-"כל בחורה תפחד שתמזמזי אותה, את אישה בגוף של גבר".

"האח הגדול": ההומופוביה משתוללת

 
משפחה שכזאת. רוני וגילי מיילי
משפחה שכזאת. רוני וגילי מיילי קשת

כעת, לאחר פרסום פרטי האירוע, פונה האגודה למען הלהט"ב למנכ"ל קשת אבי ניר, בבקשה להדיח את בני משפחת מיילי מהתכנית. "בעקבות השידור החי אמש בערוץ 20 (ערוץ האח הגדול) שהיה פתוח לצפייה חופשית בכל בית בישראל, בו נצפו הדיירים רוני וגילי מיילי משתלחים בבוטות בדיירת לבנה זוהרים על רקע מגדרה ונטייתה המינית, ועקב פניות רבות שהגיעו בשעות האחרונות אל ארגוני קהילת הלהט"ב - האגודה למען הלהט"ב בישראל, חוש"ן (חינוך ושינוי) – מרכז החינוך וההסברה של קהילה הלהט"ב ואיגי – ארגון נוער גאה, אנו דורשים מהפקת תכנית "האח הגדול" לדרוש את התנצלותם של השניים בשידור ולהדיחם לאלתר מהתכנית".  נאמר במכתב ששוגר היום לניר.

"אנו רואים בחומרה רבה את ההתבטאויות שהופנו בזילות בוטה כלפי דיירת אך ורק בשל היותה אישה ולסבית. לא יעלה על הדעת שתכנית בעלת רייטינג גבוה ועניין רב תעניק במה לביטויי שנאה ונאצה כלפי קהילת הלהט"ב, או לביטויי גזענות באשר הם. אנו סולדים מהשימוש שעושות הזכיינית והתכנית בתכנים אלו על מנת לעורר עניין תקשורתי. הדחתם של שני המשתתפים המדוברים היא דבר מתבקש מוסרית וערכית ואם לא יודחו, אנו רואים בזכיינית ובערוץ 2 כמי שמעודדים התנהגות פסולה זו ומאפשרים את המשך הפצת השנאה בפריים טיים".

"לפני שלושה ימים צוין בעולם כולו היום הבינלאומי  למאבק נגד הומופוביה. בין האירועים השונים שערכה הקהילה הגאה לציון יום זה,השיקה האגודה למען הלהט"ב את קמפיין "לא לשנאה – NOH8", בו לקחו חלק דמויות מובילות מתחומים רבים באמירה נחרצת כנגד ביטויי שנאה. ערוץ הגאווה של "מאקו" אף לקח חלק בסיקור הקמפיין, משתף איתנו פעולה על בסיס יומי בכל הקשור לפעילות הלהט"ב למען האוכלוסייה ומקדם אג'נדות רבות למען קהילת הלהט"ב בישראל. לא ייתכן כי הזכיינית קשת תחבק מצד אחד את הקהילה הגאה ומצד שני תאפשר, תחת חסותה, ביטויי שנאה ואלימות כנגד אותה קהילה".

"אנו מצפים  לתגובה חריפה מצד הזכיינית קשת וחברת ההפקות קופרמן שיפעלו, כך אנו מקווים, להפסקתן המיידית של הערות הומופוביות והערות גזעניות אחרות מצד הדיירים בבית האח הגדול, כדי להראות לציבור הצופים בבית כי התנהגות שכזו אינה נסלחת ואינה לגיטימית בשום מרחב או שיח. אנו נמשיך לעמוד לצידה של לבנה זוהרים בכל הקשור לשמירה ולהגנה על זכויותיה".

אל המכתב כותבו מנכ"ל קופרמן הפקות - אלעד קופרמן, יו"ר קשת דרורית ורטהיים, סמנכ"ל רגולציה ותקשורת טלי גורן ונציב תלונות הרשות השנייה, דוד רגב.

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק