"הבנים והבנות": היום גילי מיילי - מחר הילדים שלכם

בימים בהם מדינה שלמה צופה במבוגרים בטייץ וקוקיות במשימת תקציב שבועית, אל לנו לתהות למה גם הילדים שלנו רוצים לשחק בתורג'י. "הבנים והבנות", שעשועון הריאליטי הקיצי של ערוץ הילדים, נותן להם את ההזדמנות

אלקנה שור | 4/7/2013 0:10 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
"הבנים והבנות" הוא שעשועון הקיץ של ערוץ הילדים. ההגדרה מתעקשת על שעשועון אבל המציאות צועקת ריאליטי. סלט ריאליטי. ב"הבנים והבנות" מתמודדות שתי קבוצות שמחולקות לעשרה בנים ועשר בנות. ישנה בריכה שמשמשת כמתחם תחרויות, שני מנחים, קהל באולפן, משימות, הדחות ומנצחים שיזכו בתואר המזמין "שליטי הקיץ".
 
קרבות גורליים. טל מוסרי ודנה פרידר, מנחי
קרבות גורליים. טל מוסרי ודנה פרידר, מנחי "הבנים על הבנות" צילום מסך

"הבנים והבנות", כאחיותיה הגדולות לז'אנר, מקפידה על גיוון חברתי: בין הילדים אפשר למצוא דתי, אתיופית ושתי תאומות. כמקובל בתכניות ריאליטי, במהלך המשימות הילדים מתארים למצלמה את הרגעים הגדולים ("ואז היא פשוט זרקה אותי מהמזרן. אני לא כועסת עליה", מודה אחת), ואלה מוגשים בהתאם: "רגע דרמטי", "קטע מרגש", "ראש בראש", "קרב גורלי" – צווחים המנחים, טל מוסרי ודנה פרידר, בהתרגשות. עד כמה העברת קוביות קרח על אבוב יכולה להיות מרגשת ודרמטית – זאת לא נדע. אבל מה לנו כי נלין? בערוץ 2 מלבישים מבוגרים בטייץ וקוקיות תמורת זמן מסך ותקציב שבועי. הביטו ילדים, יש עתיד.

נחזור ל"הבנים והבנות". בסוף המשימות, איך לא, המפסידים מודחים לאלתר. אלא שלערוץ הילדים לא נעים לזרוק ילדים הביתה כאילו היו שני כלומניקים באח הגדול. לכן הם לא מודחים. הם "שוחים" הביתה. "החבורה שתפסיד", הוסבר אתמול, "תשתתף בעוד משימה שבסופה אחד מהמתמודדים ישחה הביתה". הזאטוט ש"שחה" אתמול הביתה ("בחתירה"), זכה לליטופי צער ויגון מזויפים שנגנבו היישר מהאוסף הפרטי של ארז טל. "כבוד גדול שהגעת עד כאן", ניחמו המנחים את המודח הקטן, "לך תיפרד מהחברים שלך".

קיץ חם, לח. משעמם ודביק. הדור הצעיר, אם הוא לא צופה בדיוק ב"האח הגדול", שובר את הראש כיצד לעקוף את מחירי האלכוהול. מישהו צריך לדאוג לו, להעסיק אותו. המישהו הזה עסוק. לכך נועדו הגננים בתשלום. קייטנה שכונתית, מערך המוצרים של "אפל", ערוץ הילדים. אבל 2013 עכשיו וערוץ הילדים מריח, ובכן, כמו השם שלו. רק הכותרת - ערוץ הילדים – מעלה עובש.

ההפרדה הזו, בין תוכן לילדים לבין שעות למבוגרים, היא שריד אנכרוניסטי לימים של ערוץ בודד בצמרת. המידע הזמין לכל, מכל מקום, על כל מסך מגע, הופך את ההפרדה הזו למשעשעת. עובדה היא שאפילו הפריים-טיים מארח קטינים בדירתו כפדופיל סדרתי. "בית ספר למוזיקה", "מאסטר שף ילדים", "אלוף העברית", "הרווק" עם דודו אהרון
.
למציאות הזו נאלץ ערוץ הילדים להסתגל, ומה יותר פשוט מלאמץ מניירות של גדולים. מה הולך עכשיו, ריאליטי? תביאו את הריאליטי הזה לפה. קצת "האח הגדול", "הישרדות", "המרוץ למיליון". תנו להם, לפרחים, שירגישו כמו אצל אסי וארז, תורג'י וענת. אל דאגה, הקללות, כמו גם המיליון ששמורים דרך קבע למנצחים, נשארו בערוץ 2. במקום זאת, ב"הבנים והבנות" מקפידים על החידושים האחרונים בעיבריתוש: אינסטוש, פייסוש, טלוויזיוש, אחלה בחלה, חדש דנדש, אירוע מוחיתוש.

מה נאמר, לא היו ימים יפים לעתיד ילדינו כימות הקיץ: ההורים עסוקים, המורים משתקמים, וערוץ הילדים מנסה לגנוב לערוץ 2 צופים פוטנציאליים.

הבנים והבנות, ערוץ הילדים

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק