מהן העלויות שיש להביא בחשבון כשקונים מאתר בחול‎

הישראלים אוהבים להרגיש אמריקה - לקנות גאפ ולדבר בסלולרי החדש של אפל • האינטרנט מאפשר לנו להישאר מעודכנים ולקנות את המוצרים עם הגעתם למדפים • הבעיה היא שבדרכם לישראל המחיר הסופי של המוצרים עולה בחדות • מהן העלויות שיש להביא בחשבון בעת הרכישה

צחי הופמן |  הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
עבור לא מעט אנשים חוויית הקנייה מסתכמת בגלישה ברשת האינטרנט, ואתרי המכירות המקוונים זיהו כבר מזמן את פוטנציאל הרווח והם מציעים שלל מבצעים. ניתן למצוא מגוון רחב של מוצרים במחירי חיסול, אך עם זאת הדבר האמיתי נמצא עבור הישראלים באתרים הבינלאומיים, ובעיקר האמריקניים, אשר כוצ ללים מותגים שלא נמכרים בארץ.

אין דבר שגורם יותר אושר מללכת בחולצה האחרונה של אברקרומבי אנד פיץ‭,'‬ עם הטלפון הסלולרי שהושק רק אתמול באנגליה או עם הספר האחרון שיצא רק בשבוע שעבר באמזון. התיאוריה אומרת שישראלי פלוס מותגים אמריקניים שווה כסף, הרבה כסף.

הרי אחרי הכל, הישראלי שגולש כל היום באינטרנט כבר התרגל לקנות ברשת, והוא לא מפחד לבצע רכישה באמצעות כרטיס האשראי באינטרנט המהיר שלו. אך השאלה הגדולה היא האם עלות המוצר שמופיעה באתר האינטרנט היא זו שאכן תרד לכם בכרטיס האשראי בסוף החודש?

קודם כל חשוב לדעת כי עבור רכישות של מוצרים מהאינטרנט אתם תשלמו מכס, אלא אם כן המוצר שאותו קניתם עלה פחות מ-50 דולר. כמו כן, אם למוצר התווספו עלויות משלוח גבוהות והמחיר הסופי הגיע ליותר מהעלות הפטורה, תצטרכו לשלם עבורו מכס.

עבור קניית ספר תצטרכו לשלם רק מע"מ, אבל על מוצרים אחרים תחויבו גם על מס קנייה או מכס. אז איך יודעים כמה באמת יעלה לכם לרכוש סרט די.וי.די חדש או טלפון סלולרי מעבר לים? אחת הדרכים המהירות היא גלישה לאתר רשות המסים.‬ באתר זה תוכלו למצוא טבלה מעודכנת של כל המוצרים הפופולריים המיובאים לארץ, והיא מתעדכנת באופן שוטף.

הטבלה עצמה מרכזת רשימה ארוכה של פריטים, והיא מחולקת לעלות המסים לפי המדינות שאיתן יש לישראל הסכם סחר חופשי (למשל, מוצר שהגיע מארצות הברית ויוצר שם‭.(‬

מדינות שאין לישראל הסכם איתן, כמו למשל מדינות המזרח, יגבו מכם מס גבוה יותר. עבור מצלמה דיגיטלית, מצלמת וידיאו, ספרים, טלפון סלולרי או סכיני גילוח תצטרכו לשלם מע"מ בגובה ‭15.5%‬ בלבד.

עבור מוצרים כמו רדיו דיסק לרכב או נגן די.וי.די תצטרכו לשלם היטלים (מס קנייה ומכס) בגובה ‭,32.8%‬ ועבור משחק מחשב תשלמו ‭.29.4%‬ העלויות שמתווספות למוצרים הופכות אותם בחלק מהמקרים ללא אטרקטיביים לרכישה בחו"ל, בייחוד משום שמוסיפים אליהם את מחיר המשלוח.


כמו באמריקה

מי שכבר ניסה לבצע קניות באתרים ממותגים בעולם שאין להם נציגויות בארץ, בוודאי נתקל בהודעה המבשרת על כך שהחברה עושה משלוחים רק לארצות הברית וקנדה. לגולש שרוצה שישלחו לו את המוצר שרכש לישראל אין הרבה אפשרויות. מה עושים? בארץ פועלים כבר כמה אתרים של חברות המאפשרות לרכוש מוצרים באמריקה ולשלוח אותם לישראל.

איך זה עובד? מזמינים את המוצרים באינטרנט, והם נשלחים אל מרכז ההפצה של החברות בארצות הברית. כך, למשל, מאסטופ ו- USADDRESS מחזיקות מחסן בניו ג'רזי, וחברת EZBUYUS מחזיקה מחסן בקרבת שדה-התעופה קנדי בניו-יורק. החברות מטפלות במוצרים - החל בקבלת החבילה, דרך ביטוח, משלוח, טיפול בשחרור מהמכס ועד למסירת החבילה בארץ. הרעיון המקורי נשמע מבטיח, אך העסק לא תפס עדיין תאוצה בארץ.

אך עוד לפני שלב ההפצה, בעת הרכישה באינטרנט הלקוח הישראלי מקבל כתובת ייחודית בארצות הברית שאותה הוא צריך למלא בשורת הכתובת באתר. הקצאת הכתובת אינה כרוכה בתשלום, והצרכן יכול למלא אותה בטופסי הקנייה המקוונים בכל קנייה שהוא מבצע. אתרי הקניות האמריקניים שולחים את המוצרים לכתובת של החברה. עם הגעת המשלוח, החברה שולחת ללקוח עדכון על כך במייל, ולאחר מכן משגרת את המשלוח לארץ. משלוח קרקעי רגיל בתוך ארצות הברית אורך כשבוע. המשלוח יישלח לישראל בתוך 48 שעות ממועד הגעתו למחסני החברה, ובכל מקרה, החבילה תגיע לארץ בתוך ‭7-5‬ ימי עבודה ממועד הגעתה למחסני החברה בארצות הברית.

כשהמשלוח מגיע לארץ, החברה משחררת את החבילה מהמכס ומעבירה אותה ליעדה הסופי: כתובת המזמין כפי שמולאה בעת הרכישה באינטרנט.

כדי לחשב כמה יעלה לכם בסופו של דבר המוצר שהזמנתם, ניתן להשתמש לפני הרכישה במחשבון שנמצא ברוב אתרי המשלוחים. המחשבון יציג את העלות הכוללת שאותה משלמים עבור הובלת המוצר (נוסף לעלות המוצר עצמו‭,(‬ כולל דמי המשלוח, הובלה, מכס, מע"מ וביטוח.

כמה עולה השירות?

ב‭EZbuyUS-‬ תשלמו עבור השירות 7 דולרים לכל 450 גרם. המחיר כולל את העברת המוצרים לכתובת המבוקשת בארץ את דמי ההובלה והשחרור מהמכס. המחיר אינו כולל מסים. במאסטופ תשלמו 12 דולר עבור דמי המשלוח (כולל שליח עד הבית) ו‭5-‬ דולר לכל 500 גרם.

ב‭USAddress-‬ תוכלו לבחור בשילוח אווירי או ימי. שילוח ימי מתאים למוצרים כבדים כמו רהיטים או מוצרי אלקטרוניקה גדולים. השילוח בים עולה פחות מהשילוח באוויר, והוא מתאים גם למי שרוצה לשלוח מוצרים קטנים כמו מגזינים, בתנאי שזמן השילוח אינו קריטי עבורו. הובלה בים אורכת כ‭30-‬ ימי עבודה מזמן הגעת הפריט לכתובת המשלוח. כל משלוח בנפח עד 250 סמ"ק יעלה 6 דולרים. עלות משלוח בים לקניות עד נפח של ‭1,000‬ סמ"ק כמו שעונים ודברי קוסמטיקה היא 11 דולר. כאשר רוצים להוביל מוצר כמו שולחן, ההובלה תעלה 250 דולר לכל 1 מ"ק. מחיר שילוח אווירי הוא 17 דולר עבור 1 ק"ג. מחיר מינימום במשלוח בודד הוא 22 דולר לק"ג הראשון. מחיר זה מורכב מ‭17-‬ דולר לק"ג ו‭5-‬ דולר עם דמי טיפול. מחיר הובלה לכל 100 גרם נוספים הוא ‭1.7‬ דולר

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...