קיבוץ חנתון יהפוך לקיבוץ מתחדש

בגנית רשם העמותות השיתופיות החליטה כי הקיבוץ יסווג כ"קיבוץ מתחדש". המשמעות: הקיבוץ יוכל חברים חדשים מהתנועה הקונסרבטיבית

יעקב לזר, הדף הירוק | 9/9/2008 16:32 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
סגנית רשם האגודות השיתופיות, עו"ד איטה ילין, פרסמה השבוע את החלטתה בנושא  קיבוץ חנתון, בעקבות  הדיון בהמלצות של מפרק הקיבוץ, שהתקיים בלשכת הרשם ב-24 באוגוסט.

הסגנית הורתה למפרק, עו"ד שגיא מירום, להגיש בקשה לשינוי סיווג חנתון לקיבוץ מתחדש, וציינה כי היא נוטה לאשר את התיקון.
קיבוץ
קיבוץ ברקאי וולפסון


הרקע לדברים הוא המאבק על אופיו של הקיבוץ בין החברים המעוניינים לצרף לשורותיהם 20 משפחות מהזרם הקונסרבטיבי לבין חברי תנועת הנוער העובד והלומד שהתיישבו בשטח הקיבוץ לפני מספר שנים.

המשמעות המעשית של שהחברים יוכלו לקלוט את 20 המשפחות הקונסרבטיביות.באשר לחברי הנוער העובד והלומד, הנמצאים בקיבוץ שאותם המליץ המפרק להרחיק, הורתה עו"ד ילין לבחון שוב את קליטתם כחברים בחנתון, אבל לא כקבוצה שיתופית, כי אם "בדרך של הצגת מועמדות לחברות של כל אחד ואחד בהתאם לתקנון הקיבוץ ולתיקוניו", כלומר קליטה של יחידים לקיבוץ המתחדש.

עו"ד מירום התבקש להגיע להסדר מוסכם עם חברי הנוע"ל, בתוך שבועיים מקבלת ההחלטה, ולהביא הסדר זה לאישור הסגנית עד

ליום ראשון, 21 בחודש. הצווים שהוגשו על ידי הנוע"ל והתק"ם נדחו.

מהנוע"ל נמסר בתגובה: "אמנם החלטת הסגנית מחזירה את הצדדים למו"מ, ואיננה מאפשרת למפרק לערוך מחטף, אולם היא תוחמת את המו"מ לתוך מסגרת של קיבוץ "מתחדש", וממשיכה במגמת משרד הרשם להפוך את חנתון ליישוב קהילתי.

"מגמה זו מאיימת על קיבוצי התנועה כולם, זעירים וגדולים, מתחדשים ושיתופיים, מפני שהיא מביאה לכרסום עמוק במעמד התנועה הקיבוצית וביכולתה לעמוד על משמר האינטרסים הקיבוציים".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים