ההסכם שמסעיר את עיריית הוד השרון

עיריית הוד השרון חתמה על הסכם עם י.א. דעת כדי לשפר את אחוזי הזכאות לבגרות בעיר. הבעיה היא שמועצת העירייה לא אישרה את ההסכם שעולה למשלם המיסים למעלה ממיליון שקל בשנה. מבקר העירייה כבר פתח בחקירה

גלעד צוויק | 20/9/2008 16:27 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
הסכם של עיריית הוד השרון עם חברה פרטית, על סך של כמיליון שקלים, לא הובא לאישור מועצת העירייה. עכשיו מבקר העירייה מוטי פרוינד בודק את הסוגיה וצפוי להוציא דו"ח בנושא.
כיתה ריקה
כיתה ריקה צילום: אדי ישראל


העירייה החליטה בחודש אוקטובר 2006 כי ברצונה לשפר את אחוזי הזכאים לבגרויות למועדי חורף וקיץ 2007.

לצורך כך, היא חתמה על הסכם עם חברת י.א. דעת בע"מ בבעלותו של יואל איפרגן, למשך שמונה חודשים, מה-1 בנובמבר 2006 עד ה-31 ביוני 2007.

במסגרת ההסכם, אמורה חברתו של איפרגן לספק לבתי הספר התיכוניים מוסינזון, הדרים ונעמ"ת 16 מורים שידריכו באופן צמוד ואישי כ-600 ילדים בעלי קשיים, שלומדים בכיתות רגילות, וזאת על מנת לשפר הישגיהם במבחני הבגרות. היעד שהוצב בפני חברת י.א. דעת היה שיפור אחוז הזכאים לבגרויות משנת 2005, שעומד על 68 אחוז.

תנאי הכרחי לקיום ההסכם, שהגיע לידי "זמן השרון", הוא התחייבותה של העירייה לאשר את ההסכם במועצת העירייה. למרות זאת, הדבר לא נעשה וההסכם בין העירייה לאיפרגן לעולם לא הובא לאישור בפני חברי המועצה.

איפרגן אמר השבוע ל"זמן השרון" כי "שיתוף הפעולה שלי עם העירייה פורה ומוצלח. רק השנה תיכון מוסינזון שיפר את אחוז זכאי הבגרות שלו ב-10% ועומד בפעם הראשונה על 83% זכאים לבגרות. בתיכון הדרים, שגם בו החברה שלי פועלת, שיעור הזכאים הגיע השנה ל-84% ". איפרגן אישר כי עיריית הוד השרון

משלמת לחברתו יותר ממיליון שקלים, ואינה מעכבת תשלומים אלו.

מלשכת ראש עיריית הוד השרון, חי אדיב נמסר: "הסעיף הנ"ל תוקן בספטמבר 2007 על ידי היועץ המשפטי של העירייה, עורך הדין ירון סולברג, שביטל את ההתניה של ההסכם בכפוף לאישור מועצת העירייה.

"כמו כן, הנושא החינוכי הוא בנפשה של העיר הוד השרון, והרי אחוזי הבגרויות מדברים בעד עצמם. חברתו של יואל איפרגן עובדת ישירות עם משרד החינוך ובהמלצת משרד החינוך. אנו רואים ביואל איפרגן מנהיג לחינוך ולהצלחה בהישגים לימודיים".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים