נס ציונה: "האח הגדול" כבר מצלם

בתום הצבת 300 מצלמות אבטחה ברחבי נס ציונה, נרשמה ירידה משמעותית בפשיעה ובוונדליזם. בעקבות כך, יותקנו מצלמות גם בלוד ובטייבה

אבי אשכנזי | 16/11/2008 8:06 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
בנס ציונה לא ממתינים לתכנית המיפוי הארצית שמגבשת המשטרה להצבת מצלמות אבטחה בכל הארץ. בימים האחרונים הושלם פרויקט מהפכני שמתעד את המתרחש כמעט בכל נקודה בעיר באמצעות מצלמות משוכללות, והצליח לבלום בצורה דרמטית את הפשיעה בה.

בחודשים האחרונים הציבה עיריית נס ציונה בשיתוף פעולה עם המשטרה 300 מצלמות אבטחה ברחבי העיר. חלק מן המצלמות גלויות לעין, חלקן סמויות וחלקן אף מועברות ממקום למקום, בהתאם לתנאי השטח המשתנים. בכל המצלמות מותקנות עדשות באיכות גבוהה, המסוגלות לצלם בכל שעה של היום ובכל מזג אוויר, ומעבירות תמונות למוקד משותף לעי־רייה ולמשטרה.

בשל ריבוי המצלמות וחוסר היכולת של אנשי המוקד לצפות בכל זמן נתון ב-300 מסכים, החליטו בעירייה ובמשטרה להכשיר כמה עשרות מתנדבים, שצופים בשידורים במשמרות. בעתיד, יוכשרו מסופים שיאפשרו למתנדבים לצפות בשידורים
אפילו בביתם. בנוסף, כל מצלמה מחוברת למערכת הקלטה ממוחשבת, כך שכל תמונה שמפיקה המצלמה נשמרת בזיכרון ויכולה להישלף במקרה הצורך.

מפקד מחוז מרכז במשטרה, ניצב ניסים מור, מספר כי מאז הצבת המצלמות בכל רחבי העיר נרשמה ירידה חדה במעשי פשיעה בעיר. "אנחנו מדברים על ירידה של 50 אחוז בסך מעשי הפשע בעיר ועצירה כמעט מוחלטת של מעשי הוונדליזם ואלימות הרחוב".

בעקבות ההצלחה בנס ציונה, החליטו במשטרה להרחיב את הפרויקט לשתי ערים הנחשבות מוכות פשיעה - לוד וטייבה. "התוכנית שלנו היא שבכניסות לערים יוצבו זקיפים ומצלמות שיתעדו את הנכנסים והיוצאים מהעיר, וברחובות יוצבו מצלמות שיסייעו לנו לפענח פשעים. יש התעניינות רבה מצד ראשי הרשויות להשתתף בפרויקט הזה, שאמור לשפר בצורה ניכרת את תחושת הביטחון של האזרחים באותן ערים",‬ אמר ניצב מור.
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים