צרות בבית הספר המסורתי

עוד אירועים בעייתיים בבית הספר המסורתי: השבוע התלוננו תלמידות על חבר סגל בכיר שמטריד אותן בהערות מיניות. וגם: מנהלת בית הספר הזמינה משטרה כדי להרחיק הורה שבא לשוחח על מצב בתו, מבלי שקבע פגישה

עידית ליבנה | 26/12/2008 11:37 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
הערות בעלות אופי מיני מצד חברי סגל ההוראה, השעיית תלמידים שנויה במחלוקת, הזמנת משטרה כדי להרחיק הורה והחזקת תלמיד בספריית בית הספר במשך כל היום.
בית הספר המסורתי
בית הספר המסורתי צילום: שימי נכטיילר


כל אלה הן חלק משגרת בית הספר המסורתי בשכונת תלפיות בחודש האחרון.

יו"ר ארגון ההורים המחוזי, אתי בנימין, שלחה השבוע מכתב חריף לממונה על מנח"י במשרד החינוך, איציק תומר, וביקשה ממנו להעמיד את מנהלת בית הספר, יונה פריטל, לדין משמעתי. "יש לתת את הדעת על הישארותה של מנהלת בית הספר, לאור התנהלותה", כתבה בנימין.

בשבוע האחרון התלוננו תלמידות כי בתקופה האחרונה חבר בכיר בסגל ההוראה של בית הספר העיר להן בכמה מקרים הערות בעלות אופי מיני, שגרמו להן לחוש שלא בנוח, בלשון המעטה. התלמידות פוחדות שהן עשויות לשאת בתוצאות קשות אם יחליטו להגיש נגדו תלונה במשטרה, ועל כן לא העזו להתלונן עליו בפני אף גורם בבית הספר.

"אני לא רוצה להגיד בדיוק מה הוא אמר לי, כי אני חוששת שהוא יזהה את המקרה. לא רק כלפיי הוא זרק הערות מיניות שמתייחסות לחלקים אינטימיים בגופי, וזה ממש גרם לנו להרגיש שלא בנוח. אני לא חושבת שאיש חינוך אמור להגיד דברים כאלה לתלמידות. זה נראה לי ממש לא בסדר", אמרה אחת התלמידות השבוע.

גורמים בבית הספר מציינים מקרה אחר, שאירע לפני כמה שבועות. רכזת שכבת י"א, כך הם טוענים, שוחחה עם כמה תלמידים מהשכבה בקשר לתלונות על אחד המורים המקצועיים המלמדים אותם. אחת התלמידות, כך צוין, החליטה לנצל את ההזדמנות ולומר את אשר על לבה - כפי שנתבקשה.

רכזת השכבה טענה בתגובה כי התלמידה חצופה והשעתה אותה. התלמידה מיהרה לצלצל לאביה וזה מיד הגיע לבית הספר וביקש לשוחח עם המנהלת פריטל.
 
כיתה ריקה
כיתה ריקה צילום: אדי ישראל
לטענתו, היא אמרה לו בתגובה כי היא עסוקה וביקשה שיחזור בצהריים. בדרכו החוצה פגש בכמה תלמידות ושוחח איתן.

לאחר זמן מה פריטל ראתה שהאב עדיין בשטח בית הספר, הזמינה ניידת משטרה, והשוטרים ביקשו ממנו לעזוב את המקום. בתו, כך נמסר, חזרה לספסל הלימודים רק לאחר יומיים.

בפגישה שהתקיימה במנח"י למחרת המקרה - בהשתתפות האב, נציגי מנח"י, מפקחת ומנהלת בית הספר ויו"ר ארגון ההורים המחוזי, אתי בנימין – נדון הנושא. לדברי בנימין, על שולחנה הצטברו כמה תלונות על תפקוד הנהלת בית הספר, ועל כן היא החליטה לשלוח השבוע מכתב לאיציק תומר ולדרוש כי יבדוק היטב את הנושא.

"לתשומת לבך, אין זה המקרה הראשון, ואני מקווה שיהיה האחרון, שמגיע אל שולחני בשנה זו בעניין התנהלות פוגענית, תוך רמיסת כבוד התלמיד וההורה מצד הנהלת בית הספר", כתבה בנימין במכתב.

עורך דין נכנס לתמונה

לאור פרסומים בתקשורת על תלמיד בית הספר שחויב לחתום על חוזה עם פריטל בשל אירועי משמעת קשים שהיה מעורב בהם - שגררו את סילוקו מבית הספר והשבתו אליו רק בהתערבות משרד החינוך - החליטו הוריו לעשות מעשה ושכרו את שירותיו של עורך דין.

בימים אלה הם בודקים אפשרות של נקיטת הליכים משפטיים נגד הנהלת בית הספר. במכתבה לתומר התייחסה בנימין לעניין וכתבה כי "ברוב שעות היום יושב התלמיד בספרייה, ללא הדרכת מורים מקצועיים, וללא תכנית אישית כדי לקדמו מבחינה לימודית. תהליך זה מביא לדיכוי התלמיד, רמיסת כבודו ואישיותו והשפלתו ברבים".

בתגובה לדברים נמסר מהעירייה כי "באשר לטענות בגין הערות מיניות, מוסרת מנהלת בית הספר כי הטענות אינן נכונות והינן בגדר הוצאת דיבה ולשון הרע. להנהלת בית הספר לא הגיעה כל תלונה או פניה של תלמידה בנושא. אם יתקבלו תלונות, תקיים מנח"י בדיקה רצינית כדי לבדוק את אמיתותן. באשר להשעיית התלמידה, האירוע טופל בשיתוף בית הספר, הפיקוח ומנח"י. התלמידה הושעתה לא בשל דבריה, אלא בשל התנהגותה בשיעור.

"באשר לתלמיד שנאלץ

להמשיך לשבת בספרייה נמסר מבית הספר כי "המנהלת הינה אשת חינוך אשר פועלת בכל דרך חינוכית להצלחתו של כל תלמיד ושל בית הספר כולו. המנהלת פועלת על פי כל נהלי מנח"י ומשרד החינוך, תוך תיאום מלא עם גורמי הפיקוח. התלמיד חתם על התנאים שבהם עליו לעמוד: תפקוד לימודי מלא והישמעות למורים ולצוות החינוכי.

התלמיד לא עמד בהתחייבויות, כולל התנאי להשתתף בפעילויות הספורט, על פי האישור הרפואי המוכיח שהינו כשיר לכל פעילות. בשלב זה התלמיד עובד לפי תכנית אישית בספרייה, לאחר שלא עמד בתנאים. מכיוון שלא עמד בהתחייבויות, הוחלט על העברתו לבית ספר אחר. התלמיד והוריו דחו את ההפניה שקיבלו, על אף שידוע להם כי לא יוכל להמשיך ללמוד בבית הספר המסורתי".

בתגובה לדברים נמסר ממשרד החינוך כי "המשנה למנכ"ל המשרד והממונה על מנח"י במשרד החינוך, ד"ר איציק תומר, אומר כי מנהלת בית הספר הוזמנה לדיון בעניינו של התלמיד. במהלך הדיון הובהר למנהלת הנוהל וסוכם אופן הפעולה לגבי התלמיד. המנהלת מחויבת לנהלים ולמהלך כפי שסוכם בדיון בלשכתו של תומר".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים