פרופ' בן ארי החליט שלא לחזור לאוניברסיטה העברית

הלחץ עשה את שלו: בעקבות הסערה הציבורית שעורר הפרסום ב"כל הזמן", החליט פרופ' אייל בן ארי,שנחשד בניצול סמכות ובביצוע מעשים מגונים, שלא לחזור לשורות האוניברסיטה, כפי שתכנן

עידית ליבנה | 27/2/2009 11:35 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
פרופ' אייל בן ארי, מהחוג לסוציולוגיה ולאנתרופולוגיה באוניברסיטה, שנפתח נגדו תיק פלילי בקיץ האחרון בגין החשד לניצול מרות וביצוע מעשים מגונים בסטודנטיות, החליט שלא לחזור להוראה, כפי שהיה אמור לעשות בעוד כמה שבועות.
פרופ' אייל בן ארי בבית המשפט
פרופ' אייל בן ארי בבית המשפט פלאש 90


זאת, ככל הנראה בעקבות הלחץ הציבורי שנוצר עם הפרסום ב"כל הזמו" על כך שהוא חוזר ללמד באוניברסיטה.

לפני שלושה שבועות נחשף ב"כל הזמן" שבן ארי אמור לחזור ללמד בין כותלי האוניברסיטה, על אף שהתיק בעניינו נותר פתוח ובפרקליטות טרם החליטו האם להעמידו לדין למרות הודעתה של המשטרה כי לא תמליץ על הגשת כתב אישום, החזירה הפרקליטות את התיק למשטרה לצורך ביצוע השלמות נוספות בחקירה.

במכתב שכתב השבוע בן ארי לדיקן הפקולטה למדעי החברה, פרופ' בעז שמיר, הוא כותב לו כי "ברור לי שהנהלת האוניברסיטה עמדה בלחצים בענייני. ציפיתי לחזור להוראה ואף התחלתי להכין את השיעורים.

לצערי, אני עדיין ממתין להכרעות הפרקליטות בענייני ונוכח מצב דברים זה, אני חש שחזרתי להוראה עלולה להקשות על הסטודנטים, על הקולגות שלי ועל האוניברסיטה בכלל". 
התכוון ללמד בסמסטר ב'

בן ארי כתב נוסף על כך כי "אני משוכנע מה יהיו תוצאות חקירת המשטרה וההחלטות שעתידה הפרקליטות לקבל בענייני. למרות המחיר האישי, החברתי והמקצועי הכבד שבני משפחתי ואני משלמים, אני משוכנע שהצדק יצא לאור.

"מכיוון שהאוניברסיטה יקרה ללבי, ומאחר שאני מודע לרגישות הקיימת בקרב חברי הסגל והסטודנטים כאחד, אני מציע להסיר קורסים אלה מתכנית הלימודים בסמסטר הקרוב. פעולה זו תאפשר גם למשטרה וגם לפרקליטות לסיים את עבודתן בצורה הטובה ביותר.

"נראה לי אף כי מהלך זה הכרחי כדי לאפשר להן להגיע סוף~סוף למסקנה המתבקשת ולהביא את הסבל שלנו לכדי סיום. משפחתי ואני נמשיך לשלם מחיר נפשי וחומרי יקר על דחייה נוספת זאת בחזרתי

לשגרה, אך למרות זאת אני סבור ששווה לשלם אותו במשך סמסטר נוסף".

סטודנטים רבים הביעו השבוע סיפוק על החלטתו של בן ארי ואמרו כי "אין ספק שהוא קיבל את ההחלטה הנכונה מבחינתו, כי סטודנטים פשוט לא היו נותנים לו ללמד בשקט".

בן ארי אמור היה ללמד כבר בסמסטר ב' השנה, שיתחיל תוך כמה שבועות, להנחות את הקורס "משפחה וחינוך ביפאן" לתלמידי התואר הראשון, וכן את הקורס "אנתרופולוגיה בישראל" לתלמידי התואר השני.

כאשר ביקר בן ארי לפני זמן קצר באוניברסיטה והנחה שיעור בקורס "מבוא לאנתרופולוגיה", נוצרה מהומה בשיעור, כשאחת התלמידות הציגה אל מול תלמידי הכיתה את הכתבה ב"כל הזמן" המבשרת את חזרתו להוראה.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים