קריית גת: ניצחון לזהבה גור על אבירם דהרי

פרק נוסף בעימות המשפטי בין מנהלת אגף החינוך בעיריית קריית גת זהבה גור, לבין ראש העירייה אבירם דהרי: בית הדין לעבודה בבית שבע הורה לבטל את המכרז לתפקיד מנהל אגף חינוך ממלכתי דתי

אברהם מלול | 8/3/2009 8:03 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
שופט בית הדין לעבודה בבאר שבע הורה השבוע לעיריית קריית גת לבטל את המכרז לתפקיד מנהל אגף חינוך ממלכתי-דתי.
אבירם דהרי
אבירם דהרי צילום: דייב בוימוביץ'


בכך קיבל בית המשפט את בקשתה של זהבה גור, מנהלת אגף החינוך, לדחות את המכרז עד למתן פסק דין בתביעה העיקרית. כמו כן, חייב השופט את עיריית קריית גת לשלם לזהבה גור 5,000 שקלים עבור הוצאות המשפט.

גור, באמצעות עורכי דינה נדב דלומי ועינת קנפו-לוי, ביקשה להורות לעירייה להימנע מקיומו של הליך מכרז לתפקיד מנהל אגף חינוך ממלכתי-דתי, כיוון שאגף החינוך הדתי נמצא באחריותה ואין הצדקה להפריד את החינוך הדתי מהחינוך הממלכתי

גור עובדת בעירייה זה 33 שנים באגף החינוך. לפני כ-14 שנים מונתה לתפקיד של מנהלת מחלקת החינוך. לפני שנה וחצי החליט ראש העירייה אבירם דהרי להשעות את גור מתפקידה לאלתר. הרקע להחלטה זו הוא שגור סיפרה בעבר שהיא מחזיקה  בתואר אקדמי בתחום החינוך. בסופו של דבר התברר כי כאשר גור נבחרה לתפקידה, לא היה לה כלל תואר.
"שינוי מבני במחלקת החינוך"

לטענת דהרי, גור יצרה מצג שווא לפיו יש לה תואר ראשון, על מנת להתקבל לתפקיד. לכן החליט ראש העירייה להשעות את גור מתפקידה, עד לסיום בדיקת הנושא על ידי הגורמים המוסמכים.

מנהל מחלקת כוח אדם בעירייה הונחה למצוא לגור תפקיד אחר שהולם את כישוריה. בינתיים, נדרשה גור להימנע מכל פעילות הקשורה לאגף החינוך וכן שלא להיכנס למשרדי אגף החינוך ללא תאום עם מזכיר העירייה.

גור פנתה לבית הדין בבקשה להפסיק את השעייתה. לפני כשנה התקבלה בקשת גור ובית הדין מצא כי לא התקיימו התנאים הקבועים בחוק שירות המדינה לצורך השעיית גור. בית הדין מצא כי ועדת המכרזים שבחרה את התובעת ידעה כי המבקשת לא השלימה את לימודיה לתואר ראשון.

"חלוף השנים מקהה את עוקצו של

הפגם" כתב השופט, "תפקודה של המבקשת הוא ללא רבב, ומועד ההשעיה שלה היה בסמוך לפרסום דו"ח ועדת חקירה לתפקוד העירייה והעומד בראשה".

העירייה טוענת, כי כבר בחודש דצמבר 2008 הוחלט על שינוי מבני במחלקת החינוך, וזאת במסגרת הפררוגטיבה הניהולית. העירייה טוענת גם כי באותה ישיבה החליטה מועצת העיר לחלק את האחריות באגף החינוך לשלושה חברי מועצה ממונים ובהתאם לחלק בין החינוך הממלכתי, ממלכתי-דתי והחינוך החרדי.

כבר לפני שש שנים פוצל אגף החינוך לשני אגפים נפרדים – חינוך חרדי וחינוך ממלכתי – כאשר בראש כל אחד מהם עומד מנהל עצמאי. באותו אופן פועלת כעת העירייה. כאמור, השבוע בית הדין לעבודה דחה אחת לאחת את נימוקי העירייה והורה לבטל את המכרז.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים