דורון ברוש נגד עיריית ת"א

תיעוד נדיר: ככה גנבו לי עיריית תל אביב ואחוזות חוף שני שקלים בחניון בחוף מנטה ריי. להדפיס ולשמור

דורון ברוש | 3/6/2009 15:50 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
הנה סיפור קטן על זנות קטנה בתל אביב, ויש גם מוסר השכל. הסיפור על הזנות הקטנה מתרחש בחוף מנטה ריי, החוף הדרומי ביותר לפני יפו.
דוחות חנייה
דוחות חנייה צילום: חן גלילי

חוף נחמד מנטה ריי: הסצנה לא מגיעה לשם, אולי בגלל שמשפחות נוהגות להגיע לשם עם הילדים והסצנה אוהבת שקט.

אולי - לא נעים להגיד, אבל אין ברירה - בגלל שהחוף חביב על ערביי המשולש, ואיפה שנשים מטייבה נכנסות בלבוש וחגור מלא למים, הסצנה חותכת בבהלה צפונה.

אז למי שאין לו בעיה עם ילדים או עם מצביעי דהמשה, חוף מנטה ריי הוא חוף סימפטיקו מאוד. אין שובר גלים, אתה מקבל ים נטו עד קפריסין, מלצרית עם רגליים נהדרות מביאה עד אליך קווה ולימונערק ושניצלים לילדים. יש מצביע דהמשה שמסתובב ומוכר תורמוס ופול עם תערובת תיבול שמריחה לך מניחוחות הבלדי - באמת אין סיבה להתלונן.

ואפילו כיסאות הפלסטיק הנמוכים המפוזרים על החוף בחינם - תארו לעצמכם. הוא לא יחזיק מעמד מנטה ריי עוד הרבה שנים ככה, זה ברור.

עוד מעט תגיע העירייה עם הידיים הארוכות שלה, תמכור זיכיונות, הזכיינים יגבו מחירים מופקעים ויציבו עד קו המים ספות רביצה בשורות ישרותישרות מאורגנות כמו בצבא, כמו שתת-אלוף רון חולדאי אוהב, ובעצם העירייה כבר הגיעה לחוף, והנה אני מגיע לסיפור הקטן על הזנות הקטנה בחוף מנטה ריי.
למה לעשות עניין?

זה קורה בחניון של מנטה ריי. רבץ לו החניון של מנטה ריי בניחותא וביעילות שנים רבות. חניון נוח, ממש על החוף, ביצע את המוטל עליו, מכוניות באו, הלכו, הזמן עבר בלי הפרעה, הכול היה בסדר.

בא רון חולדאי לפני כמה חודשים, פירק לחניון המסור את הצורה, בנה לו את הצורה מחדש, עכשיו יש שם דשא חדש מצהיב, פנסי רחוב חדשים ויפים הנחוצים עד מאוד לרוחץ בים מאה מטר משם, ואפילו ספסלים נאים באמצע מגרש החניה, ספיישל לאזרח הרוצה לצאת לשוח לעת ערב ולנשום מעט מהבריזה הנהדרת הנושבת אליו מאגזוזי מכוניות חונות. עד כאן התנהגות אופיינית לתת-אלוף רון חולדאי, המסדר יעבור לנוח.

והנה הזנות: בשנה שעברה עלה מחיר החניה בחניון מנטה ריי 10 שקלים. השנה אני מגיע לחוף, המוכר דורש 12 שקלים. אם לנסח את השאלה בפשטות הרי שהיא - למה? למה עלה המחיר מ-10 שקלים ל-12 שקלים?

למה, כלומר מדוע, ובעצם מה גרם לקפיצת המחיר בעשרים אחוז, בשני שקלים (או בשקל לנושא תעודת תושב העיר)? הרי השומר בחניון הוא אותו שומר. הים אותו ים. אפילו מצביעי דהמשה הם אותם מצביעי דהמשה. אז למה? איזו הצדקה יש לזה? מילא העתים היו טובות, הפרוספריטי שוכן בכול, לכולם הייתה עבודה וכולם היו עושים מכות של כסף בבורסה ומשמינים מדי צהריים במסעדות ברחוב הארבעה.

אבל העתים, כידוע לכולנו, בזבל. לכולנו יש פחות, הכול עולה יותר,

מי יודע אם תהיה לכולנו עבודה מחר, אז למה? מדוע? מה הסיבה? ונא לא לקפוץ עליי בצעקות שמה הקטנוניות הזאת, מה אתה מנג)ס על שני שקלים, על שנקל אחד קטן, שנקל זה לא כסף, זה בקושי ארטיק מישמיש, אז מה אתה מטרחן ומקים מהומה כזאת משני שקלים. אז בבקשה: אם שנקל זה לא כסף, אז תתכבד העירייה ותוריד את מחיר החניה לשמונה שקלים. למה תמיד להעלות? למה? כלומר מדוע? מה הסיבה?

אני אגיד לכם למה. בגלל שזה קטן. בגלל שהשני שקלים, השנקל הקטן הזה הוא כזה קטן, אז הם חשבו שם בעירייה שלא נרגיש. הם לא הקפיצו את המחיר ל-18 שקלים , גם לא ל-15, מפני שידעו שבסכום הזה אנחנו נרגיש ונצרח.

עם שני שקלים הם העריכו שיהיה קל יותר להתגנב לנו לתוך הארנק, לכייס אותנו ולברוח, לחלוב מאתנו עוד קצת, בלי סיבה, בלי הצדקה, מלבד הרצון העיריית תל-אביבי הדוחה כל כך, המוכר כל כך - למשל מהשתוללות המכוונת של פקחי החניה - להוציא מאתנו כסף. לא נעשה רעש, אמרו לעצמם בנבזות, שנקל קטן והביתה.

אבל מה לעשות ואחד החונים במנטה ריי תפס אותם עם היד בארנק שלו. אותו בעל רכב לא רק זכר מה היה המחיר בשנה שעברה, אלא יש לו גם מדור בעיתון זמן תל אביב, והוא מועד לעשיית מהומות כי יש לו כמה חשדות מכוערים לגבי עיריית תל אביב ובמיוחד לגבי העומד בראשה. ואותו בעל מדור החליט לברר למה, כלומר מדוע, ובעיקר מה הסיבה.

אז הרמתי טלפון לעיריית תל אביב שניסו, סורפרייז-סורפרייז, לגלגל את העסק לכיוון חברת "אחוזות חוף" שמתפעלת את החניון. אבל בתור בעלי החניון אתם צריכים לאשר העלאת מחיר, שאלתי. נכון, אמרו. ואישרתם? נכון, אמרו. למה אישרתם? לא אמרו.

אז הלכתי לברר באחוזות חוף. יש להם אתר אינטרנט נכבד ב"אחוזות חוף", עם קישורים ומפות ומשימות ומטרות. בין המטרות מצאתי אחת מעניינת - "השאת רווחים כלכליים" קוראים לזה.

כלומר החברה השייכת לעיריית תל אביב רוצה "להשיא", כלומר להרוויח כסף לבוס, ומה יהיה טבעי יותר להביא עוד ג)ובות לבוס מלמשל, העלאת מחיר החניה במנטה ריי בשני שקלים?

עכשיו, אחרי שהייתי בענייני השאה, התחלתי לתור את האתר ביתר יסודיות, ואכן נמצאו לי שם כמה תופינים. למשל, מתהדרת החברה, שבעקבות תיקון חוק החניה הארצי, תלך גם תל אביב קדימה ובחניונים של אחוזות חוף יוצבו מחירונים לפיהם תיגבה החניה לפי יחידת זמן של 15 דקות לרווחת ציבור לקוחות אחוזות חוף.

איך מסתדרים שני שקלים אקסטרה עם רווחת ציבור הלקוחות? אז זהו, שלא מסתדרים. מנטה ריי שייך לקטגוריית החופים בהם התשלום הוא יומי ולא לפי שעה, ככה שהחוק לא תופס שם, 12 שקלים בבקשה, אדוני.

איזה נחת

המשכתי באודיסאה שלי באחוזות חוף, והעסק הפך פיקנטי מרגע לרגע. באחת הפינות מצאתי את דברי יושב ראש הדירקטוריון שקוראים אותו עפר שחל. אדם נכבד עפר שחל, רב-פעלים, שולח ידו בכל מיני תחומים:

חבר בוועד המנהל בקרן תל אביב לפיתוח, עורך דין מומחה לדיני בית משותף, וגם מפרסם מאמרים לתועלת הכלל באינטרנט. בין שאר מאמרים לתועלת הכלל, היה אחד שמצא חן בעיניי במיוחד, ובו פירט עורך הדין המכובד את זכויותיו של נהג שקיבל דוח חניה, ואיך לא להניח לרשות המקומית לעבוד עליך ולא לתת להם לחלוב ממך פרוטה מעבר למינימום ההכרחי.

רון חולדאי בניו יורק
רון חולדאי בניו יורק  צילום: עיריית תל אביב

צחוק רועם וטוב לבריאות יצא מפי.

בכל זאת לא כל יום מכניס רוני חולדאי לביתו סוס טרויאני נאה כל כך. אתם הבנתם את זה? רוני חולדאי, שהמפעל הגדול ביותר שלו - דוחות החניה בעיר - מעסיק באחוזות חוף עורך דין שנותן לתושבי העיר - ועוד בחינם - עצות איך לשלם לרוני כמה שפחות על המפעל הגדול יותר שלו - דוחות החניה בעיר. איזה נחת. מי אמר שלא כיף בעירייה.

לפני סיום הגעתי למדריך עיצוב הממליץ על סוגי העצים והשיחים המתאימים לחניון, למי מאתנו שמתכוון כמובן להקים חניון: למשל גשר הזיו, מילה פנסילבנית, אולמוס קטן עלים והרפיפליום. וגם הרדוף ננסי מומלץ ולויקופילים קומפקטים (נשבע לכם( ואמריליוס ועוד ועוד ועוד.

הרבה פרטים מלאי עניין יש באתר אחוזות חוף, אבל לא כתוב שם למה, כלומר מדוע, ובעצם מה הסיבה, שעורך דין עפר שחל ותת-אלוף רון חולדאי עשו שירקס להוציא מהכיס שלנו שני שקלים נוספים על כניסה לחניון בחוף מנטה ריי.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים