גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן
  1. גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן (ראה תמונה).
  2. בחר "כן" (או Yes) בתיבת הדו-שיח שמופיעה.
  3. זהו, סיימת!

סגור


הפרקליטות סגרה את התיק נגד פרופסור בן ארי

שנה אחרי שעלו החשדות כי פרופסור אייל בן ארי, מרצה באוניברסיטה העברית, ניצל את מרותו וניהל יחסי מין בכפייה עם סטודנטיות, החליטה הפרקליטות לסגור את התיק מחמת התיישנות. הסטודנטים: "כל עוד לא התנהל משפט, לעולם לא נדע מה קרה שם"

עידית ליבנה | 5/6/2009 9:29 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
פרקליטות המדינה החליטה לסגור את התיק הפלילי  שנפתח בקיץ האחרון נגד פרופסור אייל בן ארי, מרצה בחוג לסוציולוגיה באוניברסיטה העברית, בגין חשדות לניצול מרות וביצוע מעשים מגונים בסטודנטיות. ההחלטה לסגור את התיק התקבלה מחמת התיישנות.
פרופ' אייל בן ארי בבית המשפט
פרופ' אייל בן ארי בבית המשפט פלאש 90


בזמן ירושלים נחשף כי על אף שהתיק הפלילי נגד בן ארי טרם נסגר, הוא שב ללמד בכותלי האוניברסיטה, דבר שגרם למחאה ציבורית ובסופו של דבר הביא את בן ארי לחזור בו מהחלטתו.

"לא ייאמן שאחרי כל מה שהיה וכל הרעש סביב הנושא בסוף הוא בכלל נסגר מחמת התיישנות. זו פשוט בדיחה", אמר מרצה באוניברסיטה השבוע.

החשדות נגד בן ארי עלו בעקבות מכתב אנונימי ששלחו השנה כמה סטודנטיות באוניברסיטה, שלמדו בעבר בקורסים שהעביר בן ארי. במכתב, שאותו שלחו לדיקנית האוניברסיטה, הן טענו כי קיימו יחסי מין בכפייה עם בן ארי.

עוד טענו הסטודנטיות במכתב כי בן ארי איים עליהן שאם הן יסרבו לו הוא ימנע מהן להמשיך את לימודיהן בקורסים שהוא מעביר וכן ימנע מבעדן לקבל מלגות לימודים.

במכתב גוללו הסטודנטיות את מסכת הייסורים שעברה עליהן לטענתן: "ההתנהגות האיומה שלו לא כללה רק הטרדה מינית ויחסי מין עם סטודנטיות. הוא גם השתמש בכספי האוניברסיטה כדי להעביר לנו מלגות ולקנות לנו מכשירי חשמל ומתנות אחרות. שתיים מאיתנו לקו בהתמוטטות עצבים ואחת אושפזה. כמה מאיתנו עזבו את הארץ עקב כך וכמה אף נטשו את האקדמיה", נכתב במכתב המפורסם.

כשבוע לאחר חשיפת הפרשה נעצר בן ארי והחלה חקירה משטרתית מאומצת בעניינו. עם זאת,  למרות ריכוז המאמץ וחקירת עשר נשים שהתלוננו נגדו, המשטרה לא הצליחה לבסס כתב אישום נגדו וסגרה את התיק מחוסר ראיות.
הוזמן כמרצה אורח

מאז גלגלו המשטרה והפרקליטות את התיק זו לפתחה של זו, ולבסוף הוא הועבר סופית לפרקליטות, שהחליטה כאמור לסגור אותו מחמת ההתיישנות שחלה על מקרים שהתרחשו לפני יותר משבע שנים. "אני לא מבין דבר אחד", אמר השבוע סטודנט שלמד אצל בן ארי בעבר.

"האם נכבדי המשטרה והפרקליטות לא ידעו מראש שמדובר במקרה שקרה לפני יותר משבע שנים ושחל עליו חוק ההתיישנות? גררו את משפחתו של בן ארי במשך שנה שלמה והוא לא יכול היה ללמד, שלא נדבר על עגמת הנפש והפרסום השלילי.

"בסופו של דבר גם לא נעשה כאן צדק, כי התיק נסגר בגלל שהוא התיישן. כל עוד בן ארי לא זוכה, לעולם לא נדע מה קרה כאן. אני חושב שמבחינת האוניברסיטה זה יהיה בעייתי מאוד להחזירו ללמד כשבעצם מעולם לא הוכחה חפותו".

בדומה לדבריו נשמעו הדים דומים השבוע מכיוונם של סטודנטים ומרצים שטענו כי מדובר בסוגיה סבוכה שנותרה בעצם ללא פתרון. "העניין הזה יישאר תלוי ועומד נגדו כל חייו, כי הוא כאילו לא באמת

נשפט על מעשיו והוא לא באמת זוכה. אני מרחם עליו ועל משפחתו וגם על האוניברסיטה, שבפניה עומדת דילמה לא פשוטה האם במצב כזה יש להשיבו להרצות או לא ואיך זה יתקבל", אמר אחד המרצים השבוע.

בן ארי פקד לא אחת את מסדרונות האוניברסיטה בשנה האחרונה ואף הוזמן כמרצה אורח באחד הקורסים במחלקה לסוציולוגיה. כפי שנכתב בזמן ירושלים בעבר, כל ביקור של בן ארי בשטח האוניברסיטה גרר הדים רבים והרמת גבות מצד סטודנטים ומרצים. "זה לא לעניין שהוא יסתובב כאן", אמרו רבים מהם בזמנו. בן ארי הבחין בסערה סביב ביקוריו בקמפוס ועל אף שהיה אמור לשוב לאוניברסיטה וללמד בסמסטר הנוכחי שני קורסי בחירה, הודיע להנהלה כי החליט שעד שלא ייסגר התיק, לא ישוב ללמד.

כאמור, מכתבו של בן ארי, בו הודיע לאוניברסיטה על החלטה זו, נחשף בזמן ירושלים. בהתאם למכתבו בן ארי מחד והאוניברסיטה מנגד, עשויים לשקול מחדש את שאלת העסקתו, גם אם זו שוב עשויה לעורר מחאה ציבורית.

מפרקליטות המדינה נמסר בתגובה כי "התיק נגד בן ארי נסגר מחמת ההתיישנות".

מהאוניברסיטה נמסר בתגובה כי "התיק נסגר מחמת ההתיישנות. פרופ' בן ארי לא ישוב ללמד השנה. חומר החקירה הגיע מהפרקליטות אל האוניברסיטה וכעת נבדק אצל הממונה על ענייני הטרדה מינית באוניברסיטה".

אייל בן ארי סירב להתייחס לכתבה.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

nrgטורסדילים ונופשונים

nrg shops מבצעי היום

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...
  • מדורים וטורים

  
לאייטמים קודמים לאייטמים נוספים
  • פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים