גביית דמי החנייה הופסקה, התושבים דורשים לבטל את דוחות העבר

לפני שבוע נאלצה עיריית ראשל"צ להפסיק לגבות תשלום עבור החנייה בחופי הים בשבתות ובחגים. כעת דורשים תושבים לבטל דוחות שקיבלו בסופי שבוע

ורד עוזיאל | 9/8/2009 16:44 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
בשבוע שעבר פורסם ב-nrg מקומי כי תביעה ייצוגית שהוגשה נגד עיריית ראשון לציון אילצה אותה להפסיק לגבות תשלום עבור חניה בחניון חוף הים בעיר בשבתות ובחגים. בתביעה נטען כי החוק מתיר לגבות חניה רק בשאר ימי השבוע. בימים האחרונים כבר פנו תושבים רבים לעורכי הדין דורון רדעי וניצן גדות, שהגישו את התביעה הייצוגית, וביקשו לבטל את דוחות החנייה שקיבלו בסופי שבוע כאשר חנו בחוף הים.
 
חוף ראשון לציון.
חוף ראשון לציון. צילום ארכיון: אלי דסה
 
"עיריית ראשון לציון הסכימה לבטל את גביית האגרה בחוף הים, ובכך הכירה למעשה העירייה בצדקת הטענות שהועלו בתביעה", מסרו עורכי הדין, "אלא שהיא לא פתרה את הגבייה הבלתי חוקית שנעשתה בחניון בעבר, לרבות על ידי מתן דוחות חניה. קיבלנו פניות רבות מאזרחים בנושא, ולפי הערכתנו מדובר במאות, אם לא אלפי דוחות חניה שניתנו בחניון חוף הים, החל ממועד פתיחתו על ידי העירייה".

כך למשל ל', תושבת קריית אונו, אשר קיבלה דוח חניה באחד מימי השבת לפני כשלושה חודשים. היא לא פנתה לעירייה לביטול הדוח, כיוון ששמעה על התביעה הייצוגית וחיכתה לראות מה יעלה בגורלה. כעת היא מבקשת לבטל את הקנס בגובה 100 שקלים שקיבלה.

ש', תושבת ראשון לציון שקיבלה דוח חניה בשבת לפני כשבועיים, דווקא פנתה לעירייה בבקשה לביטול דוח החניה בגובה 100 שקלים, וגם

היא, כמו ל', מחכה לתשובת העירייה.

"כיום אין ספק כי לא היה בסיס חוקי לדוחות אלו", מסרו עוה"ד רדעי וגדות, "במיוחד לדוחות שניתנו בשבתות וחגים, שהם ימים שבהם לא הייתה לעירייה שום סמכות לגבות אגרת חניה. בנסיבות אלו מן הראוי שהעירייה תודיע על ביטול הדוחות שניתנו על ידה בחניון חוף הים, צעד אשר מהווה פועל יוצא של הודעתה בדבר הפסקת הגבייה הבלתי חוקית".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים