משרד החינוך קבע: בית הספר למדעים בי-ם הוא המצטיין בארץ

השבוע פורסמו נתונים מפורטים על בתי הספר בעיר, שהפתיעו רבים: בראש הרשימה, בה בולטים המוסדות הדתיים, נמצאים בית הספר למדעים ואמנויות, בית הספר חורב ובית הספר פלך. נותרו מאחור: ליד"ה, בויאר והניסויי

עידית ליבנה | 28/8/2009 10:17 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
"אני לא אדחה תלמיד אם להוריו אין כסף לשלם. אם הוא מתאים ללמוד אצלנו, הוא ילמד אצלנו. נקודה", כך אמרה השבוע מנהלת התיכון למדעים ואמנויות בגבעת משואה, אילנה נולמן, שבית ספרה זכה בתואר הנכסף "התיכון המצטיין בארץ" בממוצע הציונים בתעודת הבגרות, על פי נתונים שפרסם משרד החינוך בימים אלו.
בית הספר למדעים בירושלים.
בית הספר למדעים בירושלים. צילום: שימי נכטיילר


מתוך 15 בתי הספר שהצליחו להשתחל לרשימה היוקרתית שלושה הם ירושלמיים: התיכון למדעים ואמנויות, בית הספר התורני הניסויי לבנות פלך והאולפנה התורנית לבנות חורב. אולפנת צביה במעלה אדומים דורגה במקום העשירי ברשימה.

רק לפני כשבועיים פורסם בnrg מקומי מדדהקרביות בקרב בתי הספרהתיכוניים בארץ. טרם הסתיימו חגיגות הזוכים ותוגת המפסידים, ורשימה חדשה פורסמה כעת תחת הכותרת "בתי הספר המצטיינים בממוצע הציונים בתעודת הבגרות".
קרנה של מעלה אדומים עולה

מרשימת 15 המצטיינים שנאספו מרחבי הארץ עולה כי מרבית בתי הספר ברשימה הם אליטיסטיים, תורניים, המקיימים מבחני קבלה קשים וגובים סכומי עתק. "ברור שנגבה סכומים גבוהים כי העירייה לא מסבסדת חינוך דתי או תורני. אם הורה מחפש חינוך תורני רציני לילדים שלו, עם כל המשתמע מזה, עליו לשלם על כך כי מדובר בלימודים יקרים מאוד ובדרך כלל כאלו המתקיימים בתנאי פנימייה", אמרה אחת המנהלות השבוע.

מנהלת בית הספר התורני לבנות פלך בבקעה, שירה ברויאר, שבית ספרה מאייש בגאון את המקום השישי ברשימה, מציינת כי בית הספר שם דגש על יושר, כבוד ואהבת הלימוד. "שלושת אלה יוצרים אקלים מיוחד בבית הספר ומביאים את הבנות

לסקרנות אינטלקטואלית ואהבת לימודים מעוררת קנאה פשוט", אומרת ברויאר.

מנהלת אולפנת צביה במעלה אדומים, רחלי קפלן, שבית ספרה סוגר כאמור את העשירייה המובילה, מסבירה כי קיום בית ספר תורני חזק בעיר כמו מעלה אדומים מעלה את קרנה של העיר כולה ומהווה מוקד משיכה לאוכלוסייה חזקה.

קפלן מודה כי הופתעו לגלות שנכנסו לרשימת המצטיינים."אנחנו כלל לא מכוונים לשם", אומרת קפלן, "אנחנו לא מתעסקים הרבה עם הישגים לימודיים. ברור שזה חשוב, אבל אנחנו שמים כאן דגש על מתן חינוך תורני, ערכי, על מימוש עצמי של הבנות".

הנהלת האולפנה התורנית לבנות חורב, שהגיעה למקום השלישי ברשימה, סירבה להתייחס לכתבה.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים