פארק ערים תאומות בראשל"צ: רק שההולנדים לא יבואו לבקר

ניר שועלי ביקר בפארק הערים התאומות בראשון לציון, נגעל מהלכלוך, ונבוך מהמחשבה על ביקור בפארק של תושב הירנביין ההולנדית, דברצן ההונגרית או טיאנג'ין הסינית

ניר שועלי | 25/1/2010 15:35 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
המביך מכל, בשבת שעברה בפארק ערים תאומות לראשון לציון, היה כשעלתה בי המחשבה שאחד מתושבי הערים הללו, נניח תושב הירנביין שבהולנד, יגיע פתאום לגן. לא שהוא לא יפה. מדובר בפארק יפהפה, מתוכנן נפלא, מעוצב נהדר, בנוי בחכמה למבוגרים ולילדים. שעות של תענוג אפשר להעביר בו, ובמיוחד במזג אוויר נעים כמו שהיה לנו בשבת האחרונה.
 אילוסטרציה: אריק סולטן

מבייש היה לדמיין את האזרח התאום שלנו, מסין או מפולין, נתקל בכתובות גרפיטי של טמבלים, או בזבל צף על בריכות המים והמזרקות. אגב, לפעמים גרפיטי זה משהו יפה ומבריק, רק לא כשהיצירה היא כתיבת שמו של אחד "מגניב" מהחבר'ה, ולא כשכישרון הציור שלו שווה לכישרון שלכם בבניית חלליות.

לפעמים אתה מגיע לנקודה שבה אתה כבר לא יכול להאשים את הרשויות, כהרגלו של עיתונאי. מה אפשר לטעון נגד העירייה, שהקימה פארק כל כך יפה ומועיל לאיכות החיים? האם היא צריכה גם לבזבז כספי ציבור נוספים על שמירה בשבת (שכר מוגדל)? האם אלה המורים של מערכת החינוך שאחראים לצעירים שקשקשו? ועוד לא דיברנו על הלכלוך הדוחה שלצד הגרפיטי.
אחר כך תגידו שהמורים ברמה נמוכה

הגענו לפארק המערבי בשעת אחר הצהריים והרגשנו ששעות קשות עברו עליו תחת השמש החייכנית. למשל, במבנה הסיני המסמל את העיר טיאנג'ין. לצד אחד הספסלים המאוירים על ידי מיטב הנוער שלנו, שפוכה ערימה של סוכריות. מישהו פשוט קנה שקית על המשקל בדוכן ממתקים, גילה שהוא בעצם לא אוהב את הסוג הזה, והשאיר את כל תכולתה על הספסל הסיני.

מעניין גם ללמוד, על פי שאר הפסולת באתר, על הרגלי האכילה הדוחים של המבלה הממוצע בפארק. הכל אוכל סינתטי, ג'אנק פוד, שקיות חטיפים, סוגים שונים של קרטיבים וגלידות,

ממתקים מהסוג הכי הורס שיניים ותזונה, זבל.

ליד ספסל אחר, היה ממש דוחה לשבת על מקבץ קליפות של פיצוחים כלשהם. לפחות היו מביאים פירות ומשאירים לציפורים ולנמלים לסיים באופן טבעי.

ואחר כך יקטרו הישראלים היפים האלה על הממשלה, על העירייה ועל בית הספר שבו לומדים ילדיהם. "מערכת החינוך אשמה, המורים ברמה נמוכה, מה מלמדים שם בבית ספר?".

ואני רק מציע לאחראים על קשרי חוץ בעירייה, לבדוק טוב טוב את השטח לפני הביקור הבא של משלחת ממינסטר הגרמנית או מדברצן ההונגרית.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

ניר שועלי

צילום: ללא קרדיט

ראש הדסק האולימפי ומוסדות הספורט במדור הספורט של מעריב. מרכז ענף הכדוריד

לכל הטורים של ניר שועלי

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים