אשדוד: עובדי אקרשטיין הצטרפו להסתדרות

100 עובדים של מפעל אקרשטיין הצטרפו השבוע להסתדרות במרחב אשדוד. יו"ר מרחב, חיים שייב: "נדרוש עמידה על הזכויות הבסיסיות להבטחת ביטחון תעסוקתי במקום העבודה"

משה ג'רפי | 4/2/2010 15:07 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
עופר עיני יכול להיות מרוצה. מאה עובדים של חברת "אקרשטיין אשדוד", המתמחה בייצור אבנים משתלבות, הצטרפו השבוע להסתדרות העובדים החדשה ודורשים מבעלי המפעל לנהל באופן מיידי משא ומתן ליצירת הסכם קיבוצי.
חיים שייב
חיים שייב צילום: זמן הדרום


עד להצטרפות העובדים להסתדרות השבוע, הם לא היו מאוגדים בשום מסגרת. ביום חמישי הקרוב הם יקיימו אסיפת עובדים ויבחרו לראשונה ועד שייצג אותם מול ההנהלה ויבטיח את הזכויות הסוציאליות המגיעות להם.

"תנאי ההעסקה של העובדים לא מוסדרים, ויש הכרח ליצור מערכת יחסי עבודה במסגרת הסכם קיבוצי. אני מקווה שההנהלה לא תערים קשיים ושייפתח משא ומתן בהקדם", אמר יו"ר מרחב אשדוד בהסתדרות, חיים שייב, השבוע. "מדובר בקבוצת עובדים בראשותו של צ'רלי מלכה.

"הם פנו אלינו בעקבות החשיפה של עובדי הבנייה לגבי חשיבות הסדרת תנאים סוציאליים ובעקבות כמה סמינרים שנערכו בנושא. שמחתי לגלות שהמודעות של העובדים לגבי חשיבות ההתאגדות עלתה באופן משמעותי. קיימנו אסיפות בתוך מקומות העבודה, הבהרנו וחידדנו את החשיבות של המעמד כארגון יציב במקום העבודה, על מנת שיתאפשר להיכנס להסכם קיבוצי עם הנהלת המפעל".

שייב, העובדים לא חוששים מהתנכלויות מצד אנשי הנהלת המפעל?
"לא. ההיענות הייתה כמעט מוחלטת. בכל מקום שאליו אנחנו מגיעים וחושפים בפני העובדים את החשיבות בייצוג העובדים, הם מתעוררים ומבינים את החשיבות הרבה. אחרי שהוועד ייבחר אנחנו נדרוש מהנהלת המפעל לקיים את המשא ומתן, ולכלול הסכם שישמור את הזכויות המלאות של העובדים ושיבטיח את הביטחון הכלכלי, עם אופק קידום ותנאים סוציאליים מוגדרים וראויים".

בתוך כך, שייב הוסיף כי במהלך חודש

ינואר הצטרפו 400 עובדים חדשים למרחב אשדוד, בנוסף לכ-1,300 שהצטרפו במהלך שנת 2009. מספר העובדים המאוגדים תחת ההסתדרות של מרחב אשדוד הגיע לכ-30 אלף. "שיעורי ההצטרפות המדהימים נותנים דחיפה משמעותית לעוד עובדים להתארגן ולעגן את הזכויות שלהם. אני קורא לכל ציבור העובדים במרחב להצטרף להסתדרות וביחד נדרוש עמידה על הזכויות הבסיסיות להבטחת ביטחון תעסוקתי במקום העבודה".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים