חולון: נזיפה למורה שיצאה לחו"ל ללא אישור

משרד החינוך נזף במורה מבית הספר הרצוג בחולון, שנסעה לחו"ל בזמן הלימודים ללא אישור. ההורים טוענים כי יצאה לחופשת סקי, בעירייה מכחישים: היא יצאה לחו"ל מסיבות אישיות

ליעד גרינבוים | 9/2/2010 8:12 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
בעקבות פניית זמן חולון בת-ים, מורה בבית הספר הרצוג בחולון ננזפה על ידי מפקח מחוז תל אביב על נסיעותיה לחופשה בחו"ל בזמן הלימודים ללא אישור משרד החינוך.
כיתה ריקה.
כיתה ריקה. צילום: פלאש 90


תחילת הפרשה לפני שבוע, אז פנו למערכת הורים לתלמידים בבית הספר הרצוג, בטענה כי מורה בבית הספר נוסעת מידי שנה, בזמן תקופת הלימודים, לחופשות בחו"ל, ללא אישור משרד החינוך. לטענת ההורים, אותה מורה נסעה לפני כשבועיים לחופשת סקי באירופה.

"כבר הרבה זמן שאנחנו עוקבים אחרי ההתנהלות של המורה, ושמים לב שבכל שנה היא נוסעת לחופשה בחו"ל על חשבון ימי לימודים", אמר השבוע י', אחד ההורים. "לפני כשבועיים הורים ראו את אותה מורה בשדה התעופה, וכאשר נשאלה לאן היא נוסעת היא אמרה להם שלחופשת סקי עם בעלה. זה מאוד מכעיס אותנו שאותה מורה, שיש לה אחריות רבה בבית הספר, נוסעת לחו"ל בזמן הלימודים. למורים יש מספיק זמן חופשה בו הם יכולים לנסוע ולטייל, ולא הגיוני שהילדים שלנו ייפגעו מזה".

כאשר פנה זמן חולון בת-ים למשרד החינוך עם טענות ההורים בבקשה לתגובה, נמסר לעיתון כי הדברים בבדיקה מול מפקחת המחוז. גורם בוועד ההורים של בית הספר סיפר השבוע, כי הפנייה של העיתון למשרד החינוך "פתח את העיניים" לאנשים רבים. "לאחר הפנייה של העיתון דרשנו לקבל מהמורה תשובות ברורות לאן היא נוסעת ומתי", סיפר הגורם, "לטענת המורה והעירייה, היא נסעה לחו"ל מטעמים אישיים. ביקשנו מהמורה שתציג בפנינו את הדרכון שלה על מנת שנוכל לוודא את יעד נסיעתה. לאחר מכן הבנו כי היא יוצאת לחופשות על חשבון ימי לימוד".
ההורים: לא נעבור על כך בשתיקה

לאחר שמשרד החינוך בחן את הפנייה, זימן מפקח מחוז תל אביב, שמואל גרוס, כבר ביום שני השבוע, את המורה לשימוע במשרדו. לטענת גורמים בבית הספר ובמשרד החינוך, המורה ננזפה על כך שנסעה ללא היתר משרד החינוך לחופשה בחו"ל על חשבון ימי לימודים.

"אנחנו יודעים שהמורה ננזפה על ידי מפקח משרד החינוך", אמר גורם בוועד ההורים. "אמנם היא קיבלה רק נזיפה, אבל אנחנו החלטנו לרדת לעומק העניין ולברר איך ייתכן שרק כאשר העיתון פנה, משרד החינוך בדק את המורה. אנחנו לא מתכוונים לעבור בשתיקה על התנהגות המורה, ומתכוונים לערוך שיחה עם מנהלת בית הספר בעניין. עולות

שאלות רבות בנוגע להתנהלותה של המורה וחוסר דיווח". 

מעיריית חולון נמסר בתגובה: "המורה מועסקת כ-34 שנים במערכת החינוך, מתוכם 25 שנים בחולון. מדובר בעובדת מקצועית מאוד ומוערכת מאוד, הן על ידי התלמידים והן על ידי הצוות החינוכי. המורה אכן נעדרה מבית הספר למשך שלושה ימי עבודה, וזאת עקב יציאה לחו"ל מסיבות אישיות ולא לצורך חופשת סקי. מאחר שמדובר בעובדת משרד החינוך, יערוך המשרד מולה בירור בעניין נסיעתה ללא אישור מוקדם"

ממשרד החינוך נמסר כי השיחות שנעשו למורה הן בגדר צנעת הפרט, "ועל כן המשרד מנוע מלדווח על מהות השיחה ותוצאותיה".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים