י-ם: מתחם הסינמה סיטי ייפתח בתוך שנה וחצי

כפי שנחשף בעבר בזמן ירושלים וב-nrg מקומי, בעלי רשת "סינמה סיטי" הודיעו השבוע כי בתוך 18 חודשים תסתיים בניית מתחם הקולנוע הענק בחניון הלאום. חברת גלובוס שוקלת להקים מתחם בתי קולנוע מתחרה

משה שטיינמץ | 20/3/2010 10:06 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
בתוך שנה וחצי ייפתח מתחם בתי קולנוע של סינמה סיטי בירושלים בהשקעה של 200 מיליון שקלים - כך אמרו השבוע יעקב כהן, מנכ"ל חברת סינמה סיטי, ולאון אדרי, אחד מבעלי החברה. הדברים נאמרו במהלך השקת קומפלקס בתי קולנוע ענק של הרשת בראשון לציון.
 
התוכנית החדשה בכיכר הלאום
התוכנית החדשה בכיכר הלאום הדמיה: קולקר קולקר אפשטיין אדריכלים

היוזמה להקמת מתחם בתי הקולנוע בעיר נחשפה לפני כחצי שנה בזמן ירושלים וב-nrg מקומי. במסגרת היוזמה יוקצו שתי הקומות העליונות של חניון הלאום, הממוקם בסמוך לבית המשפט העליון, לטובת המתחם החדש, מה שיוביל להריסתם של מאות מקומות חנייה. המתחם יתפרש על שטח של 3,000 מ"ר ויוקמו בו 14 אולמות קולנוע חדישים.

כזכור, במסגרת הפרסום נחשף גם כי חברת סינמה סיטי היא שמנהלת מגעים מתקדמים להפעלת בתי הקולנוע במקום, כפי שאכן הצהירו השבוע כהן ואדרי.
14 אולמות רגילים ו-5 אולמות וי-איי-פי

מעל המתחם המתוכנן ייבנה מרכז מסחרי בן 4,000 מ"ר, וההיתרים לבנייתו כבר ניתנו. על תכנון המקום אחראי משרד האדריכלים "קולקר-קולקר-אפשטיין". נוסף ל-14 אולמות הקולנוע שישרתו את הקהל הרחב, יוקמו עוד חמישה אולמות להקרנות וי-אי-פי, אולם סינמה מקס (אולם בעל אפקטים מיוחדים), אולם להקרנות תלת-ממד ואולם נוסף להקרנות אינטראקטיביות.

לזמן ירושלים נודע, כי מי שהתעניינה

בזמנו בהפעלת המתחם היא חברת גלובוס, שסגרה לפני כחצי שנה את בתי הקולנוע בבעלותה בקניון מלחה (השבוע נפתח במקום סניף של רשת האופנה השוודית אייץ' אנד אם). עוד נודע כי המשא ומתן להפעלת בתי הקולנוע במתחם טרם הסתיים וכי גלובוס עדיין מעורבת בו.

גורם בגלובוס אמר לזמן ירושלים כי אם החברה לא תקבל את המתחם, היא תחפש מתחם אחר בעיר ותקים בו בתי קולנוע חדשים.
מתחם סינמה סיטי בגלילות.
מתחם סינמה סיטי בגלילות. אלי דסה

היוזמה התקבלה בברכה בקרב בכירים בעירייה. "הקמת מתחם בתי קולנוע בירושלים הינו צורך דחוף וחשוב מבחינה תרבותית", אמר אז יושב ראש הוועדה המקומית לתכנון ובנייה קובי כחלון, "העירייה מקדמת במרץ את מרכז הבילויים הכולל את קבוצת 'סינמה סיטי' בחניון הלאום. הפרויקט ישולב במקומות בילוי ובמסעדות על גג חניון הלאום לרווחת התושבים והציבור הרחב".

יש לציין כי לפני כמה שבועות נראה היה שהפרוייקט יתעכב במקצת, לאחר שהבקשה לאשר שימוש חורג במתחם נדחתה על ידי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה. בשל התנגדות חבר הועדה אלישע פלג (ליכוד) הוחלט להוריד את הבקשה מסדר היום, אך בקרוב היא תעלה בשנית לאישור הוועדה.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים