בת ים: 16 קומות יתווספו למגדלי גן העיר

בת ים ממשיכה לצמוח לגובה: אתמול אישרה הוועדה המחוזית לא פחות מ-6 תוכניות בנייה בעיר. 4 מגדלי גן העיר יצמחו יחד מ-26 ל-42 קומות ובמסגרת תוכנית פינוי בינוי ייבנה מגדל בן 30 קומות

עידו אפרתי | 24/3/2010 15:17 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה אישרה אתמול שש תוכניות בעיר בת ים, מספר שיא בהתחשב בכך ש-12 תוכניות בלבד אושרו במשך כל ארבע השנים האחרונות.
קו המגדלים של תל אביב. בקרוב בבת ים?
קו המגדלים של תל אביב. בקרוב בבת ים? צילום: ראובן קסטרו

מתוכן, התוכנית המשמעותית ביותר שאושרה היא תוספת קומות לארבעת המגדלים במתחם "גן העיר" החדש שברחוב יצחק שדה, מ-26 קומות ל-42 קומות, המהווים תוספת של 240 דירות שרובן משקיפות לים.

מתחם גן העיר כולל עשרה בניינים הנמצאים במרחק של כ-400 מטר מהחוף, מתוכם שישה בניינים בני 26 קומות שכבר הוקמו. התוכנית מאשרת הגדלת הזכויות ב-4 המגדלים המתוכננים, של היזמים נווה גד מקבוצת נכסים ובנין, אשדר ואמירי בת-ים.
אושרה תוכנית פינוי בינוי

מעברו השני של רחוב יצחק שדה, אישרה הוועדה תוכנית פינוי בינוי של היזם ניסים בובליל, נשיא התאחדות הקבלנים ותושב בת ים במקור.

במסגרת התוכנית, יפונה בניין של 4 קומות, הכולל 24 דירות ושני גני ילדים, ובמקומו ייבנה מגדל בן 30 קומות ובו 120 דירות, לצד גינה ציבורית, כיכר ושטח מסחרי. בובליל יבנה את גני הילדים במקום אחר בעיר.

עוד אישרה הוועדה את התיקון למגדל הקניון. מדובר במגדל בן 40 קומות מעל קניון בת-ים, על רחוב יוספטל. במגדל אושר עירוב שימושים, הכולל 11 קומות משרדים ומעליהן עוד 20 קומות מגורים, עם כניסות נפרדות, לצד קומה לשימוש ציבורי.

נציגי העירייה בוועדה הודיעו, כי בכוונת העירייה לקדם מגדל נוסף בסדר גודל דומה, בצד השני של הקניון.

מעבר לתוכניות הפרטניות אישרה אתמול הוועדה את מסמך המדיניות לפיתוח רובע העסקים בעיר, שהגישה העירייה. עיקרי המדיניות כוללים יעד של 2.5 מיליון מ"ר בנוי ברובע העסקים, וקידום מגורים בהיקף של 4,000 יחידות דיור, המהוות 25% מזכויות הבנייה באיזור.

הוועדה אישרה ואף ציינה לטובה את מדיניות התמריצים החדשה ליזמים שהציגה העירייה, בשיטת כל הקודם זוכה. העירייה תציע אחוזי בנייה צפים, מהם ייהנו היזמים הראשונים שיציגו את תוכניות הפיתוח לאיזור.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים