צפון ת"א: חברת "מפה" מאיימת לתבוע את ועד שכונת רמת החי"ל

פלייר עם מפת השכונה שהפיץ ועד רמת החי"ל "זיכה" אותו באיום בתביעה מצד חברת "מפה". עורך הדין של ועד השכונה: האיום בתביעה גובל בניסיון סחיטה

מוריה בן יוסף | 11/7/2010 8:07 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
ועד שכונת רמת החי"ל ישגב בצפון תל אביב נקלע לתסבוכת משפטית שספק אם ועד תושבים אחר בעיר או בארץ עמד בעבר בפניה: חברת "מפה" מאיימת לתבוע ממנו מאה אלף שקלים בטענה כי הפר זכויות יוצרים כאשר השתמש במפה של החברה באירוע שהתקיים בשכונה.
מנווטים
מנווטים SXC


האיום בתביעה בא בעקבות אירוע, שאורגן על ידי התושבת והאמנית דפנה אוריה ושנערך לפני כמה שבועות בשכונות רמת החי"ל, ישגב, שיכון דן ורביבים, ובו פתחו כעשרים אמנים את בתיהם לתושבי השכונות כדי לחשוף אותם לעבודותיהם וליצירותיהם. כדי להקל על המבקרים בניווט בין הבתים חולקו פליירים עם מפת האזור.

בוועד השכונה כבר כמעט שכחו מהאירוע המוצלח, עד שלפני שבועיים קיבלו פנייה מחברת "מפה", שלפיה השימוש במפה היה נגוע בהפרת זכויות יוצרים, ולכן היא דורשת מהם ומיושב ראש הוועד האדריכל אורי טוכלר, פיצויים של כמאה אלף שקלים.

"זה חלם בתל אביב", אומר היושב ראש טוכלר. "חברת 'מפה' באה יום בהיר אחד וטוענת שהוועד גרם לה נזק. הם קצת יצאו מפרופורציה. הכול נעשה כחלק מפעילות קהילתית, ולא מסחרית".
לא מדובר במפה של העירייה

גם המארגנת דפנה אוריה אינה מצליחה להבין על מה המהומה. "המפה התקבלה ברשות לפני כחמש שנים מאגף ההנדסה בעירייה", הסבירה . "אני מארגנת את האירוע כבר שש שנים, ולא ברור מה הם קופצים פתאום. נראה לי שבחברה פשוט יושבים ומחפשים איפה הם יכולים לגרוף כסף".

"האיום בתביעה כלפי יושב ראש הוועד גובל בניסיון סחיטה", הגיב עורך הדין יחיאל שמיר, המטפל בפנייה מצד הוועד. "אנו סבורים שהדרישה לתשלום

מוועד השכונה, שהוא גוף וולונטרי שנמצא בחסות העירייה, היא הטרדה לשמה".

מעיריית תל אביב נמסר בתגובה: "לא מדובר במפה של העירייה, ואין לחלוקתה כל קשר לעירייה או לוועד השכונה".

עורך הדין ערן פרזנטי, המייצג את חברת "מפה,? מסר בתגובה: "נעשה שימוש מסחרי ללא הרשאה במפה של החברה. פנינו לגורמים שפרסמו את המפה כדי להסדיר את העניין. הדבר נמצא כעת בחלופת מכתבים, ולא הוגשה שום תביעה".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים