תושבי בית שאן: יצרנית המזון עוף טוב פגעה בכבודה של העיר

בבית שאן נעלבו: 30 שנה עומד מפעל עוף טוב סמוך לעיר, ולפתע, בקמפיין הפרסום החדש הוא "עבר" 20 ק"מ צפונה, לעמק הירדן. איך זה קרה? מנכ"ל המפעל: "בית שאן נתפס כמקום חם, עמק הירדן נחשב לארץ ישראל היפה"

אחיקם משה דוד | 5/8/2010 8:06 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
השם "בית שאן" כבר לא להיט וכנראה גם לא ממש טוב לעסקים. אחרת קשה להבין מדוע בפרסומות של המפעל המצליח עוף טוב, שמקומו בעמק בית שאן, הוא מוצג כאילו מיקומו צפוני יותר בכ-20 ק"מ, בעמק הירדן.
מפעל עוף טוב בבית שאן
מפעל עוף טוב בבית שאן צילום: יגאל לוי


יצרנית המזון עוף טוב, המעסיקה כ-900 עובדים , נמצאת בבעלות משותפת של משקי עמק בית שאן ועמק הירדן, שגם מספקים למפעל את תצרוכת העופות שלו. המפעל, שנוסף ב-1979, משתרע על פני 40 אלף מ"ר ומקומו בין המפעלים האזוריים שבתחום המועצה האזורית בקעת בית שאן.

אלא שגם המועצה עצמה החליטה כבר לפני שלוש שנים "לתפוס מרחק" מהשם בית שאן ומהדימוי השלילי שדבק בו, ושינתה את שמה ל"עמק המעיינות". גורם במועצה האזורית אמר: "החברה עשתה סקר שהעלה כי עמק הירדן יותר מוכר ושורשי, ולכן הלכו עליו".

עוף טוב מזוהה עם אזור בית שאן ומאות מתושבי העיר והיישובים הסובבים לה מועסקים בו. על אריזות מוצריו מצוינת במפורש כתובת: המפעלים האזוריים בית שאן, ד.נ בקעת בית שאן.

ולמרות זאת, בהודעה לעיתונות שפרסמה החברה לפני כמה חודשים, עם השקת מסע הפרסום הטלוויזיוני נאמר: "הקמפיין מציג לראשונה את המקום שבו מיוצרים מוצרי החברה בעמק הירדן, ובנוסף שם דגש על מהירות ההכנה וההגעה של השניצל האמיתי של 'עוף טוב' מהמשק למקפיא".
השם 'בית שאן' מהווה מטרד שיווקי

עוד לפני שמוצגים השפים המכינים את השניצלים ורוקדים לצלילי השיר "הורה" של אבי טולדנו, מופיע הכיתוב: "אי שם בעמק הירדן". הסרטון נחתם בלוגו המחודש של חברת "עוף טוב" ושורת המיצוב - "ממשקי עמק הירדן". השם בית שאן הועלם לא רק מהפרסומות אלא גם משלטי החוצות וממודעות פרסום אחרות.

תושבי בית שאן הגאים, מיותר לציין, נעלבו משינוי שמה של המועצה ל"עמק המעיינות", ועתה גם משינוי מיקומו, בפרסומות, של המפעל ל"עמק הירדן". שמוליק גרמה, מדריך טיולים בבית שאן והסביבה, "פטריוט בית שאני", כדבריו , כואב את הפגיעה בכבודה של עירו - ששמה כבר הופיע בספר שמואל, לאחר ששאול המלך ובניו נהרגו בקרב עם הפלישתים. "את גווייתו תלו בחומת בית שן", נכתב בפסוק שמסכם את תבוסת הממלכה.

"לצערי מדובר בגחמה שיווקית שמאפילה על ערך היסטורי מפואר בן 2,000 שנה", אומר גרמה.

"זה החל בשינוי שמה של המועצה האזורית וממשיך במפעל הזה, שכנראה השם 'בית שאן' מהווה לו מטרד שיווקי. לפני 1,800 שנה העיד רבי מאיר שאדמת 'בקעת בית שאן' מניבה את התוצרת החקלאית המשובחת ביותר.'אני ראיתי בבקעת בית שאן, בית סאה עושה שבעים קורין', אמר הרבי. אם תשאלו כל נער בית שאני, הוא מיד יגיד:'אני גאה להיות תושב בית שאן'".

בתגובה אומר מוטי גולדברג, מנכ"ל עוף טוב: " המפעל אמנם בבית שאן, אבל 75 אחוז מהגידול של העופות הוא מעמק הירדן. מי שהביא את הרעיון היה משרד הפרסום, אחרי שעשה סקר לשלושה שמות: עמק המעיינות - לא יודעים מה זה. עמק בית שאן - אני לא יודע אם זה נחשב שלילי, אבל נתפס למקום חם. עמק הירדן נחשב לארץ ישראל היפה. פנו אליי בית שאנים ואמרו: אם כבר, תפרסם את בית שאן. מבחינת גידול העופות, זה עמק הירדן. השחיטה נעשית בבית שאן".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים
vGemiusId=>/local/north/ -->