סיוט ברחוב טלר: חשמל הבניין ינותק בגלל חוב של חברת האחזקה

רחובות: דיירי רחוב טלר 17 נדרשים לשלם 9,000 שקלים לחברת החשמל, בעקבות חוב של חברת האחזקה כפיר, אחרת ינותק החשמל בבניין. דייר: "מה רוצים, שנתחיל לעלות במדרגות עם נרות ופנסים?"

רונן דמארי | 25/8/2010 12:46 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
דיירי רחוב טלר 17 ברחובות לא הבינו מאיפה זה בא להם: ביום בהיר הם קיבלו מכתב מחברת החשמל בו הם נדרשים לשלם בדחיפות חוב הנאמד ב-9,000 שקל בגין צריכת החשמל של הבניין בחצי השנה האחרונה.
חדר מדרגות טלר 17 ברחובות
חדר מדרגות טלר 17 ברחובות צילום: חן גלילי

בבניין רב הקומות מתגוררות 38 משפחות, ששכרו לדבריהן את חברת האחזקה "כפיר" על מנת שתטפל בניהול השוטף של הבניין לרבות תשלום חשבון החשמל. אלא שלטענתם שהחברה לא עשתה את המוטל עליה, וכעת הדיירים, רבים מהם מבוגרים וקשישים, נמצאים בפני סיטואציה בה ינותק החשמל בבניין. משמעות הדבר: מעלית הבניין לא תפעל ובחדר המדרגות ישרור חושך.

מאז קבלת ההודעה הרוחות בקרב הדיירים סוערות. הם קיימו מספר ישיבות, האחרונה שבהן ביום שלישי בערב, בהן דנו בדרכי הפעולה. במקביל פנו לחברת האחזקה, שמצידה ניסתה להגיע להסדר עם חברת החשמל, אך הצ'קים שמסרה להם, כך טוענים הדיירים, חזרו. לאחר דין ודברים עם הבעלים החדש של החברה מקווים הדיירים כי החוב ישולם בהקדם.

אחד הדיירים אמר השבוע: "זה פשוט מצב אבסורדי. אתה מחזיק חברה בדיוק בשביל הדברים האלה כדי שלא יהיו לך כאבי ראש וסידורים של תשלומים, ובסוף אתה מפסיד מכל הכיוונים. גם הכסף שלנו הלך לחינם וגם יכול להיות שינתקו לנו את החשמל. אנחנו מאוד מקווים שיימצא פתרון כי אני לא רואה מאיפה נביא סכום כזה כרגע. מה רוצים, שנתחיל לעלות במדרגות עם נרות ופנסים?".
חברת כפיר: החוב שולם בהסדר תשלומים

דובר מחוז דרום של חברת החשמל, אילן ארנון, מסר בתגובה: "לחברת האחזקה 'כפיר' חוב לחברת החשמל על סך 9,000 שקל עקב אי תשלום חשבונות חשמל. במהלך חצי השנה האחרונה נשלחו לחברה מספר התראות ואזהרות עקב אי התשלום. נציגי כפיר נפגשו עם אנשי חברת חשמל ואף הגיעו להסדר תשלומים, אך ההמחאות שהועברו לצערנו לא כובדו.

"כיון שחברת כפיר היא הגורם האחראי על תשלומי החשמל, התקיימו המגעים איתם ולא עם דיירי הבניין. יודגש כי החוב הוא עבור צריכת החשמל בחדר המדרגות, צריכה שנמדדה ונקראה במונה החשמל בבניין, ועל כך אין כל עוררין. חברת החשמל תלך לקראת הדיירים מבחינת תשלומים ופריסת החוב".

עו"ד אלון קריטי, המייצג

את חברת האחזקה, מסר בתגובה: "טענה זו הינה טענה חסרת כל שחר. בעבר אכן היה חוב לחברת חשמל, אך חוב זה שולם בהסדר תשלומים בגין המחאות שחזרו. מדובר בתשלום 'חוב' לחברת חשמל עד לחודש אפריל (כולל). התשלום בגין החודש האחרון להתקשרות, חודש מאי, טרם שולם.

"מרשתי או מי ממנהליה או מטעמה פנו ביוזמתם לוועד הבית (שהוחלף בינתיים). כיום עומדת בראש הוועד גברת שאינה סימפטית בלשון המעטה ואשר היא עצמה חייבת למרשתי בגין ועד בית, על מנת לקבל את חשבון חודש מאי, אך טרם נענו, וחשבון זה מעולם לא הוצג בפני מנהלי החברה. על כן אין ביכולתם לשלם עבור חודש זה. כיום אין כל התראה לפני ניתוק זרם החשמל לבניין זה".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים
vGemiusId=>/local/shfela/ -->