האונ' העברית מציגה: הסטודנטית, המרצה והעדות המפתיעה

אף תלמידה של פרופ' אייל בן ארי מהאוניברסיטה העברית לא הסכימה להעיד נגדו בחשד להטרדות מיניות - והתיק נסגר. באחרונה חזרה בה אחת מהן, ומסרה עדות בוועדה פנימית. גורמים במשטרה: התיק עשוי להיפתח

יוסי אלי | 21/9/2010 14:11 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
פרשת ההטרדות המיניות, לכאורה, שיוחסו לאייל בן ארי, פרופסור לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטה העברית, הולכת ומסתעפת: למעריב נודע כי במסגרת הליכים משמעתיים המתנהלים נגדו באוניברסיטה הצליחו בשבועות האחרונים נציגי התביעה לשכנע סטודנטית להעיד בפני הוועדה.
פרופ' אייל בן ארי בבית המשפט
פרופ' אייל בן ארי בבית המשפט פלאש 90


בחקירה הפלילית שהתנהלה נגד המרצה במשטרה סירבה הסטודנטית להעיד. גורמים במשטרה מסרו כי אם האוניברסיטה תגיש ראיות נוספות בפרשה, ייתכן שתיק החקירה ייפתח מחדש.

במשטרת מחוז ירושלים, בשיתוף עם הפרקליטות המחוזית, החליטו לסגור את התיק הפלילי שיוחס לפרופסור, בעל השם העולמי בתחומו, לאחר שלא נמצאו מספיק ראיות מבוססות נגדו.

גורמים בפרקליטות אף ציינו כי הסיבה לסגירת התיק היא אי שיתוף פעולה מצד הסטודנטיות שנפגעו ממנו, כביכול, ביניהן הסטודנטית העומדת במרכז הפרשה, שכעת מתברר כי החליטה להעיד בפני ועדת המשמעת הפנימית של האוניברסיטה.

במהלך הדיונים המשמעתיים התברר כי רק עדה אחת (אותה סטודנטית) הודתה שקיימה עם בן ארי יחסי מין מלאים, בהסכמה. עם זאת, גורמים בוועדת משמעת ציינו כי היחסים היו תוצאה של מרות שהטיל המרצה על סטודנטיות, כאשר איים לבטל מלגות שניתנו להן במהלך לימודיהן לדוקטורט.
החקירה נגד בן ארי החלה ב-2008 לאחר שבהנהלת האוניברסיטה התקבל מכתב אנונימי מטעם אחת הסטודנטיות שתיארה את מעשיו.

במכתב האשימו הסטודנטיות את בן ארי באונס, בכפיית יחסי מין ובניצול משאבי האוניברסיטה לשם מימון נסיעות שלו לחו"ל עם סטודנטיות ורכישת מתנות עבורן. במכתבן הן אף האשימו את הנהלת האוניברסיטה בטיוח החשדות נגד בן ארי, לאחר שתלונות נגדו נגנזו ולא טופלו.
ההליך לא הסתיים

שבועיים לאחר קבלת המכתב פתחה משטרת מחוז ירושלים בחקירה פלילית. בן ארי נעצר בחשד לבעילת כמה סטודנטיות תוך ניצול מרותו.

כשנה לאחר מכן ולאחר שהמשטרה העבירה את הראיות נגדו לפרקליטות החליטה זו לסגור את התיק מחוסר ראיות, בעיקר משום שהעדה המרכזית נגדו סירבה להעיד במשטרה.

זמן קצר לאחר שנסגר התיק הפלילי חזר בן ארי ללמד באוניברסיטה. עם זאת, הוא איננו משמש כיום כמרצה פעיל, אלא רק מנחה תלמידי מחקר, אותם החל להנחות טרם מעצרו.

במקביל, פתחה הנהלת האוניברסיטה בהליכים משמעתיים

נגדו בחשד להטרדה מינית והתנהגות שאיננה הולמת איש סגל אקדמי.

פרקליטיו של בן ארי, עורכי הדין ראובן בר חיים ומירה אמסלם בית און, מסרו בתגובה: "מדובר בהליכים חסויים ומכיוון שכך, לא נוכל להתייחס לראיות עצמן. עם זאת, נדגיש כי יש לנו יסוד מוצק להניח שבסופו של דבר תתברר התמונה האמיתית, והר הפרסומים נגד מרשנו יוליד עכבר ויסתיים עינוי הדין הבלתי מוצדק".

מהאוניברסיטה העברית נמסר אתמול בתגובה: "מתנהלת ועדת משמעת, ועד לסיום ההליך האוניברסיטה לא תוכל למסור פרטים על תוכנו ".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים
vGemiusId=>/local/jerusalem/ -->