שוק חדש נולד: השוק החדש בקרית אתא נפתח סוף-סוף

זה התחיל קשה, נמשך בהפגנות סוערות והפך לשביתת סוחרים של ממש, אבל בסוף הגיעו עיריית קרית אתא והסוחרים להסכמה והשוק העירוני החדש בעיר נפתח לציבור

עדי לרנר | 29/11/2010 13:01 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
בתום שביתה שקיימו הסוחרים במשך שבוע ימים, נפתח בשבוע שעבר לציבור השוק העירוני החדש בקרית אתא, המכונה "שוקרן".
סוחרי השוק בקרית אתא
סוחרי השוק בקרית אתא  צילום: זמן קריות
לפני כשבועיים וחצי אמור היה להיפתח השוק החדש בקרית אתא, אלא שזמן קצר לאחר שהגיעו הסוחרים לשוק, הופתעו לגלות כי חלק מהתנאים שהציבה להם העירייה לא לרוחם.

בין היתר טענו שהעירייה דורשת מהם סכום מופרז עבור הפעלת הדוכנים. "חלק משלמים 4,000 שקלים לחודש עבור הבסטה וחלק 1200, איפה הצדק פה?", טענו אז. "עורך הדין שלנו נעלם, ולא מוכן לדבר איתנו. אנחנו לא היינו מודעים לתנאים הללו". כמו כן טענו שהעירייה קבעה כללים רבים הפוגעים בעבודתם.

בעקבות הטענות שהעלו החליטו הסוחרים שלא לפתוח את השוק, ואף יצאו להפגין מול בניין העירייה, זאת בניסיון לשנות את תנאי ההסכם. במשך יותר משבוע הגיעו מידי בוקר הסוחרים לרחבת העירייה, וסירבו לעזוב עד שיקבלו את מבוקשם.
הוסרו המכשולים

במקביל שכרו את שירותיו של עו"ד אלי סרור, שניהל מטעמם משא ומתן מול העירייה. לפני שבוע וחצי נפגש סרור עם מנכ"ל העירייה ועם היועץ המשפטי, אולם הצדדים לא הגיעו להבנות. רק לאחר כמה ימים נוספים, במהלך שבוע שעבר, הגיעו הצדדים להסכמות, ואז נפתח סוף-סוף השוק החדש."הגענו להסכמות עם כל הסוחרים", הסביר עו"ד סרור. "תקום מנהלת של השוק, שתייצג את הסוחרים מול העירייה. נמצא פיתרון לאופן הצגת הסחורה, בכך שלא תפגע בציביון האחיד של השוק, ומבלי מלפגוע במבנה".

עו"ד סרור הוסיף בסיפוק: "אני שמח שאחרי כל כך הרבה שנים של מאבקים, הצלחנו להסיר את המכשולים ולמזער את פרץ הרגשות שגרמו לאי פתיחת השוק".

מעיריית קרית אתא נמסר בתגובה: "העירייה אפשרה את פתיחת השוק, לאחר שהרוכלים חתמו על מסמך ובו התחייבות לקיים את הוראות ההסכם המקורי שנחתם עימם. העירייה לא שינתה דבר מעמדתה, ורק לאחר קבלת התחייבות הרוכלים נפתח השוק לרווחת התושבים".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים
vGemiusId=>/local/north/ -->