זורמים בכיף: המקומות הלוהטים של חברי הקהילה הגאה בתל אביב

גיפופים במלתחות הגברים של חדר הכושר, התערטלויות בסאונה בבריכה, אהבה בחניון האוניברסיטה וסקס בשרותי המוזיאון. מפת המקומות החמים של חברי הקהילה הגאה בתל אביב

עינת טורס | 7/2/2011 16:02 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
תגיות: הקהילה הגאה
"אני רוצה להירשם להולמס פלייס עזריאלי. שמעתי שיש שם כל מיני דברים בסאונה ובמקלחות? האם זה נכון"?
 
תמונת אילוסטרציה
תמונת אילוסטרציה צילום: אי-פי-אי

"גברים בעיקר מאוננים שם כדי לפרוק אנרגיה ולהירגע אחרי הכושר, ובמיוחד בסאונה כי זו אווירה חמה ומחרמנת. אם אתה ממש חם על מישהו ומחפש יותר מזה קח אותו אליך הביתה, אבל בטח לא בסאונה".

"איך זה בעצם הולך שם??? איך אני יודע בכלל שזה יושב אתי בסאונה שם הוא בקטע או מעוניין לזרום?"

"אפשר לזרום ולי היו כמה זיונים לא רעים שם. מתחילים במבטים, אחר כך נוגעים 'בטעות' ברגל או ביד, ואז זורמים לשירותים שם... הכי טוב בשירותי נכים… עזריאלי הכי שווה".

"אני ארשם השבוע, נראה מה יהיה".

התכתבות זו, שנערכה בין שני הומוסקסואלים בפורום "גייז מפגשי סקס" בפורטל "תפוז", היא אחת מיני רבות בהן חברי הקהילה מנתבים זה את זה ל"נקודות חמות" של סקס מזדמן ברחבי תל אביב.

אם חשבתם שהאפשרות להיתקל במפגש מיני שכזה סבירה רק בגן העצמאות או בגן החשמל – תחשבו שוב. המפגשים האלה מתקיימים בחדר הכושר שלכם, בסאונה שבה אתם יושבים בשביל להירגע אחרי האימון, באוניברסיטה שבה אתם לומדים, בשירותים הציבוריים של הקניון בו אתם מבלים עם הילדים.

לפני שלושה שבועות פורסמה במגזין "טיים אאוט תל אביב" ידיעה לפיה במכון הכושר "הולמס פלייס" בדיזנגוף סנטר נתלתה הודעה במלתחות הגברים המדווחת על התנהגות שאינה הולמת באזור המלתחות, ומבקשת מהמנויים לנהוג בהתאם.

הודעה זו היא רק סמל לתופעה המתמשכת כבר זמן רב מתחת לאף של כולנו: המלתחות של חדרי הכושר ואתרים נוספים בעיר הפכו למקומות מפגש לוהטים עבור חברי הקהילה. חלקם אף עושים מנוי לאותם חדרי כושר רק בשביל לספוג חלק מה"פעילות" או ה"אקשן", כלשונם.

הפורומים הרלוונטיים עמוסים בתכנוני מקומות ושעות מפגש, חברים בקהילה שנשאלו על כך מספרים גם הם על גודל התופעה, ועכשיו הגיע הזמן שגם אתם תדעו – בעיקר הגברים שביניכם - ותצטיידו להבא בזוג כפכפים.
מתחת לבועות

שלוש המלתחות האטרקטיביות ביותר למין מזדמן בקרב גברים הומוסקסואלים הן, כך מתברר, אלה של הולמס פלייס דיזנגוף סנטר, הולמס פלייס עזריאלי ומרכז הספורט של אוניברסיטת תל אביב.
 

חדר כושר
חדר כושר צילום: אדי ישראל
"אני כבר כתבתי כאן על החוויות בבריכה ובחדר הכושר של אוניברסיטת תל אביב", נכתב באחת ההודעות בפורום תפוז. "למרות שאתם מתעקשים לא להאמין, באוניברסיטת תל אביב, בחדר כושר, במלתחות ובבריכה יש פעילות מאוד גדולה. זה ה-מקום לסקס מזדמן.

"יש המון חתיכים, כל שנה יש סטודנטים חדשים שבאים ונרשמים כמנויים. בשונה מחדרי כושר אחרים (שגם שם יש פעילות) כאן יש בריכה, ג'קוזי וסאונות – זה עושה את הכול הרבה יותר פשוט".

אותו משתמש פונה למנות את מוקדי הפעילות באותו חדר כושר: "עכשיו כשפתחו את המלתחות החדשות, אלו הישנות שבהן יש סאונה נשארו רק למי שמכיר ויודע שיש שם פעילות; הג'קוזי ליד הבריכות - שם בדרך כלל אפשר להתחיל עם חתיכים בנגיעות ברגליים ובבגד ים, מתחת לבועות.

"תמיד אפשר לראות שניים שקצת יותר מתקרבים אחד לשני, ואז יודעים שבטוח יש פעילות מתחת למים; מלתחות - יש כמה מלתחות שהן יחסית שקטות ואפשר להיסגר עם מישהו, ואז לעשות מה שרוצים.

"המקום כמו בית זונות קטן בשעות מסוימות. חלק מהמדריכים בחדר הכושר בקטע גם. מניסיון - באוניברסיטה בתל אביב בבריכה ובסאונה יש פעילות הרבה יותר מהמון מקומות אחרים". 

משתמש נוסף מוסיף הוראות ושעות הגעה: "בערך מ-11-12 יש כבר פעילות. אתה תראה את זה שם, גם במקלחות ומשם עוברים לסאונה שבפנים. לפעמים יש שם זקנים אבל הם הולכים אחרי כמה זמן שנמאס להם... הדרך הכי טובה זה פשוט להיכנס לסאונה ולחכות...

"לא צריך לחכות יותר מחמש דקות ומישהו ייכנס... פעילות
יש כל הזמן, גם בבוקר גם בצהריים גם בערב... הייתי שם אתמול בצהריים והייתה אוננות הדדית עם שני חתיכים. שלשום בצהריים נכנסתי ו'הפרעתי' לשני צעירים, אבל כשהבינו שאני בקטע המשיכו. זה ה-מקום".

משתמש אחר מספר כי גם תאי המקלחות אינם חפים מפעילות: "המבטים הצטלבו ואחרי שתי דקות הוא הוביל אותי למקלחות, כאלו עם דלתות אטומות... במקלחת תחת זרם המים החם הדברים התלהטו... כמובן שנפגשנו שם שוב אחרי כמה ימים ואחר כך שוב...". 

מועדוני הכושר של רשת "הולמס פלייס" בתל אביב ידועים, כאמור, כזירה מרכזית לפעילות מינית בין הומוסקסואלים. גורמים בקהילה מצביעים בפני זמן תל אביב על כמה סיבות לכך, הבולטת שבהן היא שחדרי הכושר של הרשת יוקרתיים יחסית מושכים אליהם גברים שמשקיעים בטיפוח והגוף ואת הגברים שמעוניינים בגברים הבנויים.

"עיקר האקשן שם הוא בשעות הבוקר, מעשר עד לפחות שלוש-ארבע אחר הצהריים, משום שאלה שעות דלילות באנשים", אמר מנוי ב"הולמס פלייס" עזריאלי, שמטבע הדברים ביקש להישאר בעילום שם. לדבריו, רוב האינטראקציות אינן מגיעות לכדי יחסי מין, אך כוללות את כל השאר.

"זה תמיד מתרכז בסאונה", הוא אומר, "בדרך כלל בסאונה הרטובה, בגלל שיש שם אדים וזיעה וזה מגדיל את החרמנות. הרבה פעמים יש סיטואציה בסאונה הרטובה ששניים עושים סקס והשלישי שומר על הדלת ואז מתחלפים. אני המון פעמים הייתי עושה תרגיל – הייתי בא מהצד ובשנייה אחת פותח את הדלת, ותופס אותם המון פעמים. סתם, בשביל הצחוקים".

השרותים של מוזיאון ת"א

על פי עדותו של המנוי ב"הולמס פלייס", אתר נוסף לפעילות מינית במכון הוא השירותים: "במקלחות עצמן אי אפשר לעשות שום דבר (כיוון שהדלתות החצי שקופות לא מגיעות עד הרצפה, ע"ט) ולכן גם השירותים עצמם הופכים לכר פעילות מינית. שירותי הנכים הרבה פעמים סגורים והולכים שם דברים בפנים. אני יכול להצביע על עשרות מקרים שהייתי עד לאקשן".
 

 מוזיאון תל אביב
מוזיאון תל אביב צילום: ברקאי וולפסון
אתה יכול לתאר את סוג האוכלוסייה שעוסקת בזה?
"עיקר האקשן הוא של הרבה מאוד חבר'ה מהארון או הומואים נשואים, והרבה בגילים מבוגרים. יש שם גם הרבה מאוד התנסויות של סטרייטים, שמציעים להם 'עבודת יד' והם זורמים. אני לא חושב שזה לגיטימי, אבל לי קל להגיד את זה כי אני פתוח. יש לי צ'אטים ומסיבות של גייז אז יש לי לאן ללכת".

איך הגברים הסטרייטים מגיבים לכל זה?
"יש הרבה סיטואציות בהן גברים הומופובים שמים מגבות על הדלת של המקלחון כדי שלא יראו אותם דרך הזכוכיות, אבל אם הם היו יודעים מה קורה בסאונה הרטובה, כשהם באים ויושבים שם אחר כך, הם היו מתים. אמנם מנקים, אבל אנשים נכנסים יחפים לשם, שוכבים, בכלל לא יודעים מה קורה שם".

ההנהלה מודעת לעניין?
"כן. היו מקרים שפנו אליהם סטרייטים שהרגישו שמתחילים אתם או שקיבלו הצעות, אבל הם מעדיפים לא לעשות מזה עניין כי אי אפשר להציב מצלמות או פקחים במלתחות. הדרך היחידה שלהם לפתור את זה היא אם הם ישימו מצלמות בסאונה ויגידו לאנשים להיכנס עם מגבות או בגדי ים".

מתאמן נוסף ב"הולמס פלייס" עזריאלי מציין כי בסניף של הרשת הממוקם בדיזנגוף סנטר התופעה קיצונית יותר: "מה שקורה בעזריאלי זה כלום ביחס לסנטר. כולם שם הומואים. יש שם הרבה בלגן, זיונים בסאונה. בעזריאלי יש הרבה מבוגרים אז זה קצת פחות קורה, אבל גם שם לא חסר בשירותים או בסאונה הרטובה".

לדבריו, בן זוגו לשעבר נהג להתאמן באוניברסיטה והוא מכיר את הפעילות שם, אך היא פחות לגיטימית בעיניו: "באוניברסיטה יש סאונה יבשה מיוחדת ששם עושים הכול. שם זה יותר מדאיג כי יש שם ילדים, זו בריכה, וזה פחות נעים. זה גם מכון כושר של האוניברסיטה, של סטודנטים. יש שם הרבה סטרייטים. זה לדעתי הכי נורא".

מי שלא מתאמן במכוני הכושר האמורים, וחושב שהוא רחוק מכל האקשן הזה, טועה. מפגשי הגייז אינם מוגבלים רק ל"הולמס פלייס" או לחדר הכושר של האוניברסיטה. כך למשל הפכו מגרש החניה של האוניברסיטה הסמוך לגן הבוטני והקומה התחתונה של הספרייה בבניין סוראסקי למוקדי פעילות ערה.

כך גם גן הרכבת ליד תחנת רכבת מרכז ברחוב ארלוזורוב, השירותים בתחנה המרכזית, השירותים של מוזיאון תל אביב, השירותים שליד הספארי בפארק לאומי רמת גן והשירותים בקומה השלישית של דיזנגוף סנטר.

למעשה, כמעט כל מקום בעיר יכול להפוך לאתר גיי סקס בתוך מספר שניות. "מתחילים לפמפם בתוך הפורומים שיש מקום שיש בו גייז. מספיק שכמה מהם מדברים על זה, כבר למחרת יבוא לשם מישהו. כשיש שניים, כבר יש אקשן", אומר בחור בקהילה. 

מנכסים את חדרי הכושר

עולה השאלה מדוע בוחרים גברברי הקהילה ההומוסקסואלית במקומות ציבוריים, הטרוסקסואלים במהותם, כאתרי "עלייה לרגל". העיר הרי מוצפת בברים, במועדונים ובחנויות סקס לקהילה ההומו-לסבית, שלא לדבר על אתרי היכרויות מיוחדים, ובכל זאת – כניסה לתא השירותים של הקניון בקומה הלא נכונה ובעיתוי הלא נכון תחשוף אותנו למשהו שאנחנו לא בהכרח רוצים לראות.
 

שירותים ציבוריים
שירותים ציבוריים 
יו"ר ומקים "הבית הפתוח" ג'רי לוינסון מסביר כי ישנן שתי סיבות עיקריות לתופעה: "ראשית, יש מאות אלפי הומואים ולסביות שערוצים כמו ברים ואתרי היכרויות לא נגישים עבורם כי הם נמצאים בארון בגלל המשפחה, החברה או סיבות אחרות. כך נוצרת תרבות של מפגשים בחשאי – בגנים ציבוריים, שירותים, מלתחות, ומתפתחת מוסכמה חברתית שזה מקום המפגש.

"שנית, יש זמינות גבוהה של קשר מיני באותם מקומות, ויש צורך בקשר מזדמן שכזה משום שיש תחושה של רבים בקהילה שהם לא יכולים לקיים קשר רציני כי החברים והמשפחה שלהם לא יקבלו את זה".

למה דווקא מלתחות של חדרי כושר הן הפופולריות ביותר?
"חדרי כושר הם לא של חברי הקהילה אבל אנחנו מנכסים אותם, כי יש שם דגש מאוד חזק על מראה חיצוני של גברים. יש ייצוג יתר של בני הקהילה באותם מקומות בגלל זה, וזה מוביל לכך שהם הופכים למועדוני יצירת קשרים".

אירית צביאלי, מנכ"לית ארגון חוש"ן, מרכז חינוך העוסק בנושאים של נטייה מינית וזהות מגדרית, מסבירה מדוע לדעתה התופעה מאפיינת גברים יותר מנשים. "זה עניין תרבותי. גם בישראל, כמו בכל העולם, הסצנה הלסבית היא משפחתית והסצנה ההומואית היא מינית יותר", אומרת צביאלי. "גברים בקהילה מתעסקים הרבה יותר בגופניות שלהם מאשר נשים בקהילה. זו כנראה הסיבה שחלק מהתופעה שאת מתארת מתרחשת בעיקר בחדרי כושר".

התנהגות מינית כזו של גייז עלולה לגרום לרתיעה מהקהילה ולהכללות, לא?
"לא יודעת, צריך להיזהר עם זה. זה רק חלק אחד מחיי הקהילה ובכלל, צריך לזכור שמקובל לדבר על פעילות מינית בהקשר לזוגות הומוסקסואלים הרבה יותר מאשר אצל סטרייטים.

"הקהילה הסטרייטית לא מקיימת יחסי מין בחדרי כושר אולי משום שחדרי הכושר מופרדים בין גברים לנשים. יכול להיות שאם הייתה נגישות ואפשרות לזה זה היה קורה".

סקס? אצלנו?

אף שכמה מהמרואיינים מעידים כי פנו בתלונות להנהלות של המקומות הנזכרים בכתבה, אף שב"הולמס פלייס" דיזנגוף נתלה שלט בנושא, ואף שביקשנו לראיין את נציגי ההנהלה - העדיפו ההנהלות להסתפק בתגובות לקוניות לפיהן לא ידוע להן מקרים כאלה בתחומי אחריותן.

מהנהלת מרכז הספורט באוניברסיטת תל אביב נמסר: "במרכז הספורט באוניברסיטת תל אביב מתאמן קהל מגוון של אנשים שאוהבים ספורט וכושר. לא נראה במרכז פעילות חריגה שהיא אינה פעילות ספורטיבית".

מרשת "הולמס פלייס" נמסר: "רשת 'הולמס פלייס' עושה כל שביכולתה על מנת לשמור על כללי התנהגות שייתנו הרגשת נוחות וסביבת אימונים ראויה ונעימה עבור כל המנויים ברשת. עד כה לא הגיעו אלינו תלונות קונקרטיות בנושא. נשמח לבחון ולטפל בכל מקרה לגופו".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים
vGemiusId=>/local/center/ -->