חדש בירושלים: "זאפה" במקום "המעבדה"

מועדון ההופעות התל אביבי "זאפה" יפתח שלוחה במתחם הרכבת בירושלים, במקום "המעבדה". על פי ההסכם המועדון יארח באופן קבוע אמנים ישראלים מובילים כמו המועדונים של "זאפה" בתל אביב ובהרצליה

עצמון אברהמי | 10/3/2011 14:02 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
תגיות: זאפה
מועדון ההופעות "זאפה", הכולל כיום שני סניפים - אחד בתל אביב והשני בהרצליה - יפתח בחודשים הקרובים סניף נוסף בעיר.
המעבדה
המעבדה צילום: שימי נכטיילר


המועדון, בבעלותם של יוני, רותי ונועם פינגולד, יפתח את הסניף במבנה מועדון "המעבדה"
במתחם הרכבת הישן, שקם מיוזמתו של אראל מרגלית וקרן "ג'יי-וי-פי". 

במסגרת תכנית כוללת יעבור מתחם הרכבת שיפוץ תוך שימור המבנה ההיסטורי ויוסב למרכז תרבות, בילוי ופנאי לרווחת תושבי העיר ואורחיה.

על פי הסכם השותפות, שנחתם ביום שלישי השבוע, המועדון יפעל בקונספט זהה לזה של מועדוני החברה במרכז, היינו אירוח קבוע של אמנים ישראלים מובילים - דוגמת שלמה ארצי, מוש בן ארי, ארקדי דוכין ואבישי כהן - לצד הפקות והופעות של אמנים בין-לאומיים, למשל להקת "אייר" הצרפתית ומייסי גריי האמריקאית. חלק מהאמנים מחו"ל מוזמנים לארץ במיוחד ביוזמת הנהלת המועדון.
"הפקות מקור גדולות"

לדברי שגיא קדם, מנהל "המעבדה" ואחד האחראים להסכם החדש, מועדון "המעבדה" יעבוד בפורמט הנוכחי עד סוף החודש, ומיד לאחר מכן יחלו במקום שיפוצים כדי להתאימו לקונספט החדש. המועדון המחודש צפוי לפתוח את שעריו בחודשי הקיץ, ויכלול כ-300 מקומות ישיבה.

עמנואל ויצטום, המנהל האמנותי של "המעבדה" בשנה וחצי האחרונות, ימשיך לכהן בתפקידו, והמקום ימשיך לפעול לצד "זאפה" כפלטפורמה שתתמוך במיזמי אמנות ובמה העושים שימוש בניו מדיה, ומשלבים טכנולוגיות מתקדמות ומודרניות. המוסד החדש יפעל בשיתוף חברות

הסטארט-אפ הפועלות ברובע המדיה ופרויקט "בקהילה".

בשנים האחרונות "המעבדה" הציבה את ירושלים במקום גבוה בכל מה שקשור לחדשנות, הפקות מקור והפקות גדולות מהארץ ומחו"ל, כמו גם סאונד, תאורה ועיצוב.

עם זאת, המקום, שנפתח לקהל הרחב בשנת 2003, סבל מאז הקמתו מחילופים תדירים של מנהלים ומנהלים אמנותיים. מאז המשבר הכלכלי בארצות הברית התקשו בעליו בגיוס תרומות לקיומו השוטף, הנחוצות לאור העובדה שאינו מקבל תמיכה שוטפת מהעירייה. כל הדברים הללו, לדברי קדם, הביאו לשינוי הצפוי.


כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים
vGemiusId=>/local/jerusalem/ -->