בית הדין הרבני קבע: הבעל המכה יקבל את החזקה על הילד

תושבת קריית גת הוכתה באופן קשה על ידי בעלה וברחה מהבית עם בנה בן החמש וחצי. בית הדין הרבני החליט להעביר את החזקה על הילד דווקא לאב. עורכת דינה של האם: מבחינת בית הדין הרבני היא אשמה במצב

חן מור | 19/3/2011 7:59 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
מה יכולה לעשות אם לילד בן חמש וחצי, כאשר בעלה מכה אותה עד זוב דם, אבל החלטת בית משפט אוסרת עליה לעזוב את הבית יחד עם הילד?
אישה מוכה
אישה מוכה צילום: ראובן קסטרו


תושבת קריית גת, שהייתה קורבן לאלימות קשה מצד הבעל, לקחה איתה את הילד וברחה. בתגובה לכך, בית הדין הרבני באשקלון החליט להעביר את הילד לחזקת אביו.

מדובר בזוג, תושבי קריית גת, שנמצא בהליכי גירושין. השניים הופיעו מספר פעמים בבית הדין הרבני באשקלון. במסגרת ההסכמים השונים הנוגעים לפרידתם, הוסכם כי האישה לא תוציא את הילד מחוץ לעיר ללא הסכמת האב.

לפני כחודש וחצי, לטענת האישה, בעלה הכה אותה בצורה קשה ביותר. האישה, מחוסר ברירה, נאלצה לברוח מהבית, ולקחה את בנה יחד איתה, תוך שהיא מפרה את צו בית המשפט בעניין. אגב, בעקבות מעשיו, הורחק האב מהבית בצו בית משפט. אך למרות זאת, בית הדין הרבני באשקלון הודיע שבגלל שהאם הפרה את החלטתם, החזקה על הילד תועבר לאב. האישה תזכה לראות את הילד אחת ליומיים בלבד.
"בטוחה שיש סכנה לילד"

האם החליטה לערער על ההחלטה האבסורדית, וסיפרה לבית הדין על מסכת התעללויות נפשית ופיזית של הבעל. הבעל מצידו אומר כי האישה לוקה בנפשה בעקבות דיכאון לאחר לידה.

עו"ד סטלה שימונוב, המייצגת את האם, סיפרה השבוע על האלימות שעליה מתלוננת מרשתה: "לאחר שהכו את המתלוננת בצורה קשה, לא הייתה לה ברירה אלא להפר את ההבטחה לבית הדין ופשוט לברוח מהבית.

"המתלוננת

העבירה את אותו הלילה עם בנה אצל קרוב משפחה בירושלים, והגישה בקשה לצו הרחקה. בנוסף היא הגישה לבית הדין תמונות של החבלות לאחר התקיפה, אך הם לא התייחסו לכך, ובכל זאת העבירו את הילד לחזקת האב.

לדברי עו"ד שימונוב "הילד נמצא כעת אצל אדם שהתעלל באשתו. אני בטוחה שיש סכנה לילד, אבל בית הדין הרבני לא מייחס לזה חשיבות, מבחינתו, האישה אשמה".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים
vGemiusId=>/local/south/ -->