תושבי שכ' אחוזת הנשיא דורשים: הקימו בדחיפות מרכז מסחרי

תושבי שכונת אחוזת הנשיא ברחובות ממתינים כבר שנים להקמה של מרכז מסחרי באזור. החברה האחראית על בניית המרכז: אין מספיק עניין מצד הסוחרים

טלי בנדו לאופר | 3/5/2011 8:05 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
לתושבי שכונת אחוזות הנשיא ברחובות כבר נמאס לחכות. כשרכשו את דירותיהם, לפני כשבע שנים, הובטח להם, לטענתם, כי בשכונה ייבנה מרכז מסחרי לשירותם הכולל מאה מקומות חנייה תת~קרקעיים.
עמוס חלפון
עמוס חלפון צילום: שירה זילברמן


ואכן בשכונה קיימת קרקע בשטח של 3,500 מ"ר המיועדת למטרה זו, אך בנייתו של המרכז המסחרי טרם החלה ולא ברור מתי יקרה המאורע. "כאשר רכשתי את הדירה", מספר דייר שגר בשכונה מעל חמש שנים.

"ציינו בפניי שעוד לפני שאכנס לדירה אוכל לשלוח את הילדים לרכוש חלב במרכז המסחרי. הילד היום בן 15 ואכן, בצעידה קלה הוא מביא חלב מהמכולת ברחוב בוסתנאי פינת הנשיא הראשון. הליכה של מעל 15 דקות בשביל חלב".

השבוע אומר לנו מנכ"ל חברת היזמות קרדן נדל"ן, האחראית על הפרויקט, יורם קרן: "הסיבה לכך שבניית המרכז לא החלה היא כי אין סוחרים. אנחנו מחכים לחברות שתרצנה לשכור שטחי מסחר, וזה יקרה כשיהיו קונים פוטנציאלים".

קרן טוען כי אכלוס השכונה לא הסתיים, ולכן אין עדיין ביקוש גדול ומספיק שיצדיק את בנייתו של המרכז המסחרי. "באחוזות הנשיא מתגוררים כ~800 תושבים", משיב לו עמוס חלפון, יו"ר ועד השכונה, "השכונות מסביב גם כן מתחילות להתאכלס, כך שקשה מאוד לומר שאין ביקוש. לא היינו מנהלים מאבק כזה אם לא היה לנו צורך אמיתי בכך".
"ממתינים בקוצר רוח להקמה"

קרן כאמור סבור אחרת: "נכון, השכונה מאוכלסת, אבל לא במאה אחוז. חיפשנו חברות שיקנו שטחי מסחר במרכז המסחרי, ובינתיים לא הצלחנו בכך".

לשאלה מדוע התושבים לא עודכנו בדבר, הוא אומר כי אכן נמסר על קיומו של משא ומתן אך לא מצאו סיבה לעדכן את התושבים בכל פגישה שנקבעה ביומן. מעבר לכך, הוא אומר ש"כל מה שהובטח – ייבנה. בגלל שלא מצאנו שוכרים חשבנו לבנות עוד דירות למגורים, אך בסוף החלטנו לבנות את המרכז המסחרי כמו שהוסכם".

לגבי החניון התת~קרקעי, שלטענת התושבים החברה היזמית מעוניינת לבטלו כדי לחסוך בעלויות, מסביר קרן שדרוש תכנון יעיל ומפורט שייעשה בעזרת הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, ומספר

מקומות החנייה ייקבע לפי התקן. "איני מאמין שהובטח לתושבים מרכז מסחרי בנוי בעת כניסתם לדירות", הוא מסכם, "שכן בנייתו תלויה בשוכרי שטח מסחר".

עמוס חלפון: "השכונה שנחשבת לפנינה ברחובות, ממתינה בקוצר רוח להקמת המרכז המסחרי בהקדם האפשרי בגודלו המקורי, כפי שהובטח בפרסומים שונים. כל שינוי בגודל או כוונות חלילה לבטל את החניון התת~קרקעי אינם מקובלים על תושבי השכונה. אין לנו ספק שמרכז מסחרי ישרת אותנו בצורה טובה, ישפר את איכות החיים וחבל שבשעת המכירה הובטחו הבטחות, אמנם בעל פה ועל ידי מנהלי המכירות, וכעת לא ניתן לקבל תשובות ברורות על הדחייה הכל כך גדולה. אלה שנים של המתנה".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים
vGemiusId=>/local/shfela/ -->