הורים בביה"ס שרת בת"א: תדירות החלפת המורות פוגעת בילדים

שלוש מורות של כיתת החינוך המיוחד בבית הספר משה שרת בתל אביב עברו מתפקידן בשנים האחרונות. ההורים: תדירות החלפת המורות בכיתה פוגעת בילדינו

רועי רובינשטיין | 22/6/2011 7:27 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
הורי תלמידי כיתה ג' 3 בבית הספר היסודי משה שרת בנווה שרת בתל אביב, המתמודדים עם PDD(הפרעה התפתחותית), טוענים : תדירות החלפת המורות בכיתה פוגעת בילדינו.
תלמידים בכיתה
תלמידים בכיתה צילום: אלי דסה


בבית הספר משה שרת משולבות, לצד כיתות רגילות, כיתות בהן לומדים ילדים עם PDD. לפני שבוע וחצי גילו הורי התלמידים בכיתה ג' 3 כי כמו בשנתיים הקודמות, גם בסיום שנת הלימודים הנוכחית ייאלצו שמונת ילדי הכיתה להיפרד מאחת משני המורים המחנכים את הכיתה. לטענת ההורים, כל עזיבה כזו משבשת את שגרת הלימודים של ילדיהם.

"קשה מאוד לילד אוטיסט עם בעיית תקשורת להסתגל בכל פעם למורה חדש", אומרת אחת האמהות. "ההנהלה חושבת קודם כול על האינטרס של בית הספר, ולא על האינטרס של הילדים בכיתה".

בשלוש השנים האחרונות נפרדו הילדים משתי מורות: אחת שיצאה לחופשת לידה ושנייה שעברה ללמד כיתה אחרת בבית הספר. עתה, כאמור, התבשרו ההורים על עזיבה שלישית.

"הצרה בכל המעברים הללו היא שבכל פעם לוקח לילדים ולמורה להתרגל האחד לשני מחדש, וכך יוצא שבשנתיים האחרונות הכיתה לא ממש למדה עד תחילת חודש פברואר, אלא יותר הייתה עסוקה בלהתרגל", אמר אחד ההורים.

לטענת ההורים, במהלך שנת הלימודים האחרונה הם חשו כי חלה רגרסיה בתפקוד ילדיהם וגם הצוות החינוכי בבית הספר הודה כי המהלך השפיע על לימודי הילדים. עוד טוענים ההורים כי בעצם המהלך הפרה מנהלת בית הספר דליה לוגסי את הבטחתה להורים כי שני המורים בכיתה לא יוחלפו בזמן הקרוב.
ההורים הביעו אי אמון בבית הספר

"לפני שבועיים הזמינה אותנו המנהלת לישיבה שהכותרת שלה הייתה היערכות לשנה הבאה", מספר אותו הורה. "כשהגענו היא הנחיתה עלינו פצצה וקבעה שאחרי שנתיים בהן המורה שולי כבר התחברה עם הילדים, היא תעבור ללמד את אחת מכיתות א'.

"אני מאוד מאוכזב ויש לי תחושה שרימו אותי ולא קיימו את ההבטחה. אני רוצה את הכי טוב לבן שלי וצר לי שבמהלך הזה שוב לא היה מעורב פסיכולוג בית הספר שיעזור לתלמידים להבין מה קורה.

"צריכים לזכור שכהורים לילדים עם צרכים מיוחדים אנחנו הורים עם צרכים מיוחדים, וזה משפיע גם על מה שקורה בבתים והתחושה שאני צריך לעמוד כנזקק מול המערכת גורמת לחוסר אונים. פשוט לוקחים לי את התקווה שיום אחד הילד שלי יהיה בכיתה רגילה. אני נלחם עבורו כי הוא לא באמת יכול להילחם".

בעקבות ההודעה פנו ההורים למפקחת על החינוך המיוחד במחוז תל אביב רחל שוכמן, ובפגישה שנערכה אתה השבוע הם קיבלו ממנה הצעה מפתיעה:

להעביר את כל הכיתה לבית ספר אחר. כששוכמן נשאלה על ידי ההורים מה הפתרון שעליו היא ממליצה אמרה כי לדעתה עדיף להם להישאר בבית הספר למרות הבעיות.

ממחוז תל אביב של משרד החינוך נמסר בתגובה: "בחינוך המיוחד נהוג להחליף אחת לשנתיים מחנכת כיתה. מדובר בתהליך חינוכי מתחייב המיטיב הן עם המורים והן עם התלמידים. בפגישה שנערכה בין הורי תלמידי בית הספר ובין מפקחת החינוך המיוחד רחל שוכמן עלה הנושא, והמפקחת הסבירה להורים את שיטות העבודה הנהוגות בחינוך המיוחד.

"במהלך השיחה הביעו ההורים אי אמון בבית הספר. בתגובה לדברים הציעה המפקחת להורים להעביר את הכיתה לבית ספר אחר, הצעה שאגב תקפה גם עתה. שוכמן במהלך השיחה לא טעתה ואמרה להורים כי היא אינה ממליצה על המהלך, אולם אם ההורים יגיעו למסקנה כי עתיד ילדיהם אינו בבית ספר זה, היא תעזור להם למצוא מסגרת חינוכית אחרת ההולמת את רצונותיהם ואת צורכי ילדיהם".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים
vGemiusId=>/local/center/ -->