חיפה: העימות בין הרב מצגר לרב שלוש עולה מדרגה

הרב הראשי לישראל יונה מצגר ערך לפני שבוע ביקור בחיפה. הרב הראשי לעיר שלמה החרים את הביקור וטען כי הרב מצגר מנסה לסייע ליריביו בעיר. השבוע דוחים בלשכת מצגר את הטענות ואומרים: "זה הזוי ושקרי". מקורבי הרב שלוש לא מוותרים: "הרב הראשי גורם נזק לשירותי הדת בעיר"

אליענה שפר | 13/8/2011 10:30 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
נמשכת סאגת ביקורו של הרב הראשי לישראל יונה מצגר בחיפה. בשבוע שעבר חשפנו בזמן חיפה וב-nrg מקומי  כי הרב שלמה שלוש, רב העיר חיפה החרים את הביקור של הרב מצגר בעיר משום שסבר כי מצגר בא לחזק את אנשי המועצה הדתית הנמצאים בעימות חריף עם הרב שלוש.
הרב יונה מצגר מבקר בעיריית חיפה
הרב יונה מצגר מבקר בעיריית חיפה צילום: זמן חיפה


מקורביו של הרב השלוש אף תקפו במילים קשות את הרב מצגר. והשבוע, בלשכת הרב הראשי לא נותרו חייבים והשיבו מלחמה.

"קשה לי להאמין שהגורם האנונימי שצוטט בסדרת גיבובי הבל והשמצות חסרות שחר, מצידו, הוא אכן מקורב לרב שלוש", אומר אבי בלומנטל, דוברו של הרב הראשי לישראל, יונה מצגר.

"חשוב לי להבהיר כי בניגוד לפרסום, לא נעשתה כל פעולה על ידינו במטרה להכשיר את מלון לאונרדו וכי אין זה מתפקידנו. ביקשנו להסדיר את מתן תעודות הכשרות לכלל העסקים בעיר בכדי למנוע פגיעה בבעליהם על לא עוול בכפם. לצערנו, עקב מחלוקת בין רב העיר שלוש לראש המועצה הדתית, טרם הצלחנו".
הרב מסייר בכל ערי ישראל

 עוד הוסיף דוברו של הרב מצגר כי "כל הטענות בדבר ניסיונות להכשיר את מלון לאונרדו הינן שקר ולשיחה שקיים ראש לשכת הרב מצגר עם הרב שלוש ושאליה התייחסתם בכתבה קיימים עדים - ובהם ראש אגף הכשרות ברבנות הראשית הרב יעקב סבג.

"הרב הראשי לישראל יונה מצגר, מתחילת כהונתו לפני כשמונה שנים, מסייר בכל ערי ישראל ועוקב מקרוב אחר שירותי הדת בכל עיר. אציין כי גם בחיפה התכבד הרב מצגר להתארח וזכה לקבלת פנים מרשימה בה נטלו חלק ראש העיר, חברי מועצת העיר, רבני השכונות, רבני ערים

סמוכות וכמובן רב העיר הרב שאר ישוב הכהן.

"לאחר שאירח את הרב הראשי באולם קבלת הפנים בעירייה, יצא מר יונה יהב לפגישה שתוכננה זה מכבר בירושלים וזו הסיבה היחידה שבגינה נעדר מהסיור במכללות, ומארוחת הצהריים.

"הטענה הקושרת את ביקורו של הרב מצגר לקמפיין למשרת הרב של חיפה מגוחכת ואינה ראויה כלל ליחס. לרב מצגר נותרו עוד שנתיים תמימות לכהן כרב ראשי לישראל והערכתו של המקורב האנונימי לרב שלוש - במקרה הטוב הזויה ובמקרה הרע שקרית", כך מסכם דוברו של הרב מצגר.

"מצגר גורם לפגיעה בשירותי הדת בעיר"

אלא שאנשי לשכתו של הרב שלמה שלוש, לא נשארו חייבים ואמרו השבוע בתגובה לזמן חיפה: "כנראה מישהו צריך לעדכן את הרב מצגר, שהרב שאר ישוב לא מכהן כרב העיר חיפה, וזאת בהוראת בית המשפט". עוד הוסיפו גורמים בכירים ברבנות חיפה: " אנו מביעים מורת רוח מהשימוש הציני של כבוד הרב הראשי, שהינו הדמות הרוחנית הגבוהה ביותר בעולם היהודי, אשר בחוסר מעורבותו בנעשה בעיר חיפה גורם לפגיעה אנושה בשירותי הדת בעיר.

"מאז בחירתו של כבוד הרב מצגר לרב הראשי לישראל, בשנת תשס"ג, לא ביקר כבוד הרב בעיר חיפה, כדי לפקח על שירותי הדת בעיר. אולי בעקבות הכתבה שפורסמה בעיתון 'זמן חיפה', יחל הרב הראשי לפעול לקידום שרותי הדת בעיר, כגון פתיחת מקוואות אשר סגורים מזה תקופה ארוכה, דבר זה מהווה מכשול חמור לציבור שומר המסורת בעיר.

"וכן, שרותי הכשרות בעיר, אשר מזה תקופה ארוכה אינם מתפקדים בעקבות סכסוך מתמשך, בין בכירי המועצה הדתית לרבנות המקומית – אשר גורמים בוודאי לנזקים כספיים בקרב בעלי העסקים בעיר. אם כבוד הרב היה חרד למצב הכשרות, אז בוודאי היה מטפל בבעיה קשה זו, בביקורו הקודם שהתקיים בערב חג הפסח, כשהשתתף באירוע מיסיונרי, בזמן שגורמים חרדיים הביעו שאט נפש והפגינו מחוץ לאולם בו נערך האירוע".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים
vGemiusId=>/local/north/ -->