"היום לא הייתי עוזבת כדי להצטלם": ליה גיל מאושרת בפרק ג'

טראומת העבר מהתינוק שנפטר. מערכת היחסים המורכבת עם מיקו. ההחלטה לעזוב את הבית באשקלון. החברים שהפנו גב אחרי הגירושים. והזוגיות המאושרת עם הבעל החדש. יותר משלוש שנים עברו מאז שליה גיל כיכבה ב"הישרדות", והרבה מאוד השתנה בחיים שלה מאז. בראיון חושפני היא פותחת את הלב ומדברת על הכל

ליאור אבני | 26/9/2011 16:02 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
תגיות: ליה גיל,
ליה גיל ישבה יחד עם נעמה קסרי באולפן "שורדות בבית" וצילמה עוד תוכנית. זה היה לפני כשנתיים וחצי, והיו אלה ימים לא קלים עבור שתי כוכבות הישרדות: שתיהן בדיוק נפרדו מבני הזוג איתם חיו שנים רבות. בהפקת התוכנית החליטו שזהו מצוין לצלם ספיישל בנושא: איך חוזרים לעולם ההיכרויות לאחר זוגיות ארוכה.

במהלך התוכנית הוצגו אייטמים שונים הקשורים לחיים בשוק הפנויים-פנויות, כשבין היתר היו אייטמים על תופעת הספידי-דייטינג ועל השאלה איך בונים פרופיל אטרקטיבי באתר הכרויות. כחלק מהצורך להסביר לצופים בבית איך עושים את זה נכון, בהפקה החליטו לפתוח לליה פרופיל באתר ההיכרויות "ג'יי דייט". התמונה שהועלתה לאתר הייתה של ליה רכובה על סוס.
צילום: ראובן קסטרו
ליה גיל צילום: ראובן קסטרו
שלחתי לו קריצה

לאחר סיום צילומי אותה תוכנית,שכחה ליה מהחשבון שנפתח לה באתר ההיכרויות. היא עדיין הייתה בשלבים של התאוששות מהפרידה מבעלה לשעבר מיקו, ולא הרגישה מוכנה לבדוק אופציות אחרות. אבל כעבור מספר שבועות טלפנו אליה ממוקד "ג'יי דייט" במטרה לוודא שזוהי באמת היא שפתחה את החשבון, ולא מתחזה. רק אז נזכרה ליה באתר, ביקשה את הסיסמה שלה ונכנסה לחשבון. באותו שבוע היא הכירה, דרך האתר, את מי שיהיה לימים בעלה השלישי, ערן גיל.

אגב, למרות שם המשפחה הזהה: אין שום קשר בין שני הבעלים האחרונים של ליה. מיקו גיל, קבלן בנייה מאשקלון, אפילו לא מכיר את ערן גיל, טייס אל-על המתגורר בתל אביב. "אני תמיד צוחקת עם ערן ואומרת לו שהתחתנתי איתו רק בגלל הנוחיות", אומרת ליה השבוע: "ככה לא הייתי צריכה לעבור את כל הבירוקרטיה הנדרשת להחלפת שם".

איך מצאת אותו באתר?
"קיבלתי הרבה פניות, אבל אף אחד מהפונים לא מצא חן בעיניי. מצאתי מקום באתר שבו אני יכולה להגדיר מה אני מחפשת בגבר. אז רשמתי כל מיני דברים, כמו גיל והעדפה מינית, ופתאום קפצה לי תמונה של בחור שמאוד עניין אותי. החלטתי שאני שולחת לו מה שנקרא 'קריצה'. הוא לא ענה לי מיד, כי גם הוא לא נכנס לחשבון שלו כבר שנים. אבל הוא קיבל לאי-מייל שלו את הקריצה שלי, וכנראה מאוד אהב את התמונה. בשבילי הוא חידש את המנוי. התחלנו לדבר, ואחרי כמה זמן החלטנו להיפגש.
 

נעמה קסרי וליה גיל
נעמה קסרי וליה גיל  אמיר מאירי
"הזמנתי אותו אליי הביתה, כי לא יכולתי לצאת לבלות – ישר הפפראצי היו באים, וזה סתם היה מבהיל אותו. הרגשתי בטוחה להזמין אותו, כי ראיתי אותו מצולם בקוק-פיט (תא הטייס), וזה הוריד לי מעט את החשש. ישבנו ודיברנו שעות באותו ערב. אחרי חודש של הכרות, עברנו בסופר, והמון ילדות זיהו אותי וביקשו חתימה. וערן פתאום ניגש אליי ושאל אותיי 'מי את? למה הן מבקשות ממך חתימה?'".

לא אמרת לו עד אז שאת מנחה בטלוויזיה?
"לא, בשביל מה? חשבתי שיש הרבה יותר דברים טובים, גם מעבר ל'הישרדות' ול'שורדות בבית'. רציתי שהוא יכיר אותי גם מעבר לזה. אז, כשאותן בנות באו אליי, אמרתי לו שאני בטלוויזיה, והוא אמר 'בסדר. העיקר שהבית יישאר מחוץ לתחום'. בינתיים אני מצליחה לשמור את זה".

את עושה הפרדה מלאה בין הטלוויזיה לבין הבית?
"תראה, בתוכניות שלי דיברו על החיים האישיים שלי. באחת התוכניות הראשונות של 'שורדות בבית', הגיעה להתארח אצלנו ריקי קיטארו, שפתחה לי בקלפים ואמרה לי שאני אכיר מישהו חדש, ושיהיו לנו ילדים. יותר מזה: היא אמרה לי שיהיה לו משהו שקשור לשם גיל. והנה – היא צדקה. אני אישה שממש פוחדת מכל הקוראים האלה. אמרתי לה שהיא חיה בסרט, אבל אי אפשר להתווכח עם המציאות, והמציאות אומרת שהיא צדקה".

ביוני 2009, שנה לאחר
הגירושים ממיקו גיל ורק חודשים ספורים אחרי שהכירה את ערן גיל, התחתנה ליה בשנית. זו הייתה החתונה השלישית של ליה, והפעם היא החליטה לעשות זאת באירוע מצומצם ובלי רעש. הם גם לא המתינו לפני שהרחיבו את המשפחה: בתוך זמן קצר נולד להם הבן תומר, ולפני ארבעה חודשים נולד להם הבן לירן (שילוב של השמות ליה וערן). "את הגדול יותר, תומר, עשינו בריו דה ז'נרו, ואת לירן הקטן יותר עשינו בלוס אנג'לס", מפרטת ליה.

אנשים לא יודעים

לליה, כיום, יש שלושה ילדים. הבת הבכורה היא אליסה, היום  תלמידת כיתה י"א. אביה הביולוגי של אליסה לא נמצא בקשר עמה כבר 12 שנים. הוא עלה לישראל מרוסיה יחד עם ליה ובתו, אבל התקשה להתמודד עם קשיי הקליטה וחזר לארצו.

ליה ומיקו כבר לא.
ליה ומיקו כבר לא. "הגעתי להישרדות בעקבות המשבר בזוגיות" צילום: בייגל,עיבוד מחשב
עד מהרה הכירה באשקלון את מיקו. לאחר היכרות קצרה, החליטו השניים להינשא. מיקו הוא האב היחיד שהכירה הילדה במשך רוב שנות חייה.

רבים זוכרים את אותו פרק בעונה הראשונה של "הישרדות", בו קיבלו המתמודדים דרישת שלום מהבית. ליה קיבלה קלטת עם צילומים של מיקו ושל בתה מבלים ביחד. בעקבות סרטון זה, גם ב"ארץ נהדרת" יצרו דמויות של ליה ומיקו ובנו סביבם מערכונים רבים בזמנו.

שני בני הזוג סיפרו על זוגיות מאוד בריאה: 13 שנות נישואים ללא מריבה אחת. לכן רבה הייתה ההפתעה כאשר מספר שבועות לאחר סיום שידורי התוכנית, עזבה ליה את הבית באשקלון, יחד עם בתה, ועברה לגור בגבעתיים.

בעוד ליה סירבה לדבר על הסיבות בזמנו, מיקו היה בטוח שזה עניין זמני: "אנחנו חברים טובים ולכן החלטנו לקחת פסק זמן. בעוד חודשיים, ליה תהיה בחזרה בבית באשקלון".

אבל מיקו, מסתבר, היה אופטימי מדי. שבועיים לאחר שעזבה את הבית, הגירושים הפכו לרשמיים, כאשר השניים התייצבו ברבנות. השמועות לגבי סיבת הפרידה היו רבות: היו שדיברו על קשיים כלכליים שאליהם נקלע מיקו, אחרים טענו שהפרסום הרב שלו זכתה עלה לה לראש.

אין דבר שליה שונאת יותר מאשר הספקולציות האלה. היא רוצה להבהיר שלא עזבה את מיקו בגלל הפרסום ב"הישרדות". "אני שומעת אנשים שאומרים 'בטח עלה לה השתן לראש בגלל הפרסום'", היא אומרת. "וזה כל כך לא נכון".

אז למה באמת?
"האמת היא שהתגרשתי ממיקו כי רציתי להיות אמא שוב. כשהייתי עם מיקו, היו הרבה פעמים שניסינו להביא ילדים, ולא הצלחנו. היו הרבה שנים של ניסיונות, אבל חוץ מפעם אחת, זה לא הצליח. וגם אותה פעם אחת נגמרה לא טוב".

מה זאת אומרת?
"זה היה בשנת 99. אני ומיקו הצלחנו להיכנס להריון, והייתי בהריון עם שלישייה בבטן. שניים מהעוברים נפלו עוד במהלך ההיריון. רק אחד נולד, וגם הוא נולד פג, במשקל של 700 גרם. היו לו המון בעיות רפואיות, ואחרי שנתיים הוא נפטר. מאז הדברים לא הסתדרו ביני ובין מיקו.

"שנתיים לאחר הסיפור הזה, כבר היינו ברבנות, אבל בשנייה האחרונה החלטנו לנסות שלום בית. המשכנו להיות ביחד עוד כמה שנים, אבל באמת שזה לא היה זה. תחשוב לשנייה: אישה שיש לה זוגיות בריאה הייתה עוזבת את הבית שלה למשך חודשיים שלמים כדי להצטלם לתכנית ריאליטי? ברור שלא. אני הגעתי לתוכנית הזאת בעקבות המשבר בזוגיות שהיה לי ולמיקו".

הרגשת שאת צריכה לברוח?
"כן. הפרידה שלנו הייתה בשלבים. כשיצאתי להישרדות, יצאתי אחרי 12 שנות נישואין. חשבתי שאולי אני אתגעגע ואבין שאני צריכה לחזור אליו. אבל מה שקרה בסוף זה שהבנתי בדיוק את ההיפך. אני לא הייתי עוזבת את הבית אם הכל היה טוב ויפה. כשאני מנסה להשוות את המצב של אז למצב של הזוגיות שלי היום, כשאני וערן מנהלים זוגיות בריאה, עם ילדים מדהימים – בחיים לא הייתי קמה עכשיו ועוזבת כדי להצטלם לטלוויזיה. היום, אם תשים אותי שעתיים בחוץ – כבר אני ארצה לחזור הביתה".

תמיד אהיה האקסית

באותם ימים שבהם שודרה "הישרדות", גם עיר מגוריה של ליה, אשקלון, הייתה בכותרות. הימים היו ימי טרום מבצע "עופרת יצוקה", ומטחי הטילים נפלו בתדירות של פעם בכמה ימים. כתבי הטלוויזיה, שבאותה העת התלהבו מאוד מכל כוכבי הישרדות, הגיעו לשמוע את תגובתה על כל טיל שנפל בעיר.
 

ליה גיל והתינוק
ליה גיל והתינוק  צילום: ראובן קסטרו
ליה באמת הייתה הדוברת המושלמת: גם יפה, גם מפורסמת, גם דעתנית. "אני לא הייתי שגרירה של העיר", היא אומרת. "זאת פשוט הדרך שבה החליטו למתג אותי במהדורות חדשות. אני זוכרת שיום אחד הייתה נפילה של טיל ברחוב יוהנסבורג, בבית של חברים מאוד קרובים שלי. וכשזה נפל, הכתבים של ערוץ 10 או 2 היו אצלי בבית, בכוננות לקראת נפילה, אז נסעתי איתם למקום נפילה, ודיברתי בשם של התושבים על כמה המצב הזה, שנופלים טילים על עיר, הוא מצב לא הגיוני. נתנו לי את הטייטל הזה של שגרירה כי ראש העיר בתקופה ההיא (רוני מהצרי, ל"א) היה עסוק בכל מיני פרשיות, אז אי אפשר היה לראיין אותו. פשוט ניסיתי להציג את העיר שלי בצורה טובה".

למה החלטת לעזוב את אשקלון אחרי הגירושים?
"עזבתי את אשקלון, כי זו העיר של מיקו. חשבתי לעצמי: 'מה אני אעשה באשקלון, עם מי אני אתחתן שם?' נכון שזו עיר גדולה, אבל עדיין – כולם מכירים את מיקו. כמו שפעם הייתי 'אשתו של מיקו', אז הבנתי שאחרי שאתגרש, אני תמיד אהיה שם 'האקסית של מיקו'. הרגשתי שהמקום הזה סוגר עליי. הבנתי שלכל פאב שאני אצא באשקלון, יגידו 'תראה, זו האישה לשעבר של מיקו'. לא רציתי את זה והחלטתי שאני עוברת עם הילדה לגבעתיים".

המעבר היה קשה?
"אני יכולה לספר לך שהחברים המשותפים שהיו לי ולמיקו – למעט שלוש חברות טובות – כולם סובבו לי גב אחרי שהתגרשתי ועזבתי. בתקופה שהייתי נשואה, הבית שלנו תמיד היה מפוצץ אנשים. כשאני חושבת על זה עכשיו, גם זה מעיד משהו. כי אם זוג לא יכול להיות לבד, ותמיד צריך להיות בחברה, כנראה שהזוגיות אצלו לא בריאה בכלל".

נהנית עם מיקו?
"צריך להבין שהייתי בת 21 כשהכרתי את מיקו, וכנראה שהדברים שמחפשים בגיל צעיר, זה לא מה שמחפשים בגיל מבוגר יותר. אחד הדברים שממש הפריעו לי במיקו, זה שהוא התאהב בפרסום שהבאתי לו, בעקבות הישרדות. מיקו הוא בנאדם מדהים, אדם מאוד אוהב וחם. אבל כנראה שהתבגרתי".

מיקו עדיין בקשר עם אליסה?
"בטח, איך אפשר שלא? הוא גידל אותה מגיל מאוד צעיר ועד לפני כמה שנים. מיקו הוא חלק מהחיים של אליסה עד עכשיו. אתה צריך להבין גם שאין לו ילדים אחרים. אני מאמינה שלמרות שהיא לא הבת הביולוגית שלו, מיקו רואה באליסה בת לכל דבר".

קודם כל הילדים

לאחר הפרידה ממיקו, ליה מצאה עצמה חסרת כל. לפני הישרדות, היא עבדה בתחום השיווק, אך התפטרה כאשר יצאה לצילומי התוכנית. וכעת, כשלא היה לה בעל שיתמוך בה ובבת שלה, ליה מצאה את עצמה מול שוקת שבורה. היא הגיעה לגבעתיים, ולא ידעה איך תוכל לסגור את החודש.
 

ליה גיל.
ליה גיל. רובי קסטרו
"הגעתי לשם בלי עבודה, בלי חברים, ובלי כסף", היא נזכרת, "ואז יצא לי לפגוש את מוטי רייף, שהיה אחד המפיקים של הישרדות. סיפרתי לו על המצב שלי. הוא אמר לי שהוא יעזור לי. ובאמת, הוא סידר לי עבודה במחלקת הסחר של 'מעריב', ואחר כך את האודישן לתוכנית עם נעמה. לפעמים גם בתעשייה הזו של הטלוויזיה יש אנשים טובים".

ליה הרגישה איך המזל שלה שוב מתחיל להשתנות לטובה. היא קיבלה את התפקיד ב"שורדות בבית" ונהנתה מכל רגע. אבל לאחר שהתחתנה עם בעלה הנוכחי, ערן, היא החליטה שזה הזמן להניח את הקריירה בצד ולהתחיל להשקיע במשפחה.

"אני לא אחת שמסוגלת להשאיר תינוק עם מטפלת", היא אומרת. "הילדים האלה הגיעו אחרי כל כך הרבה שנים של ניסיונות, שאין סיכוי שאני אעזוב אותם לבד. וזה לא שלא הציעו לי לחזור לטלוויזיה. תמיד יש לי הצעות, אבל קודם כל הילדים. אני מאמינה שבקרוב אני אתחיל לבדוק את ההצעות האלה יותר ברצינות".

ומה יהיה עם הילדים?
"תומר כבר נמצא בגן כל יום, וגם רשמתי את לירן לגן, בחודש ינואר הקרוב. אני חייבת לומר שהחינוך פה, באזור המרכז, יקר בטירוף. מבקשים פה סכומי כסף שהם הון עתק. על שני ילדים הם מבקשים 7,000 שקלים בחודש. זה פשוט יותר מדי. אני ובעלי רוצים לעבור למושב בית יצחק באזור השרון, כי זה המקום שבו הוא נולד וגדל. אני מחכה כבר ליום שנעבור לגור שם. באמת שזה ישוב מהמם לגדל בו ילדים".

אז למה אתם מחכים?
"אנחנו קודם נחכה שאליסה תסיים את י"ב. זה יקרה בעוד כשנה וחצי. אני לא אגרום לה לניתוק בפעם השנייה מהחברים שלה ללימודים. היא כבר עברה את זה כשעזבנו את אשקלון לפני שלוש שנים. ולגבי החזרה לטלוויזיה – אם אני אחזור להנחות, אני ארצה לשתף אנשים בניסיון החיים שלי. כי למרות הגיל הצעיר שלי, אני היגרתי ממדינה אחרת, אני ילדתי בגיל צעיר, התחתנתי והבאתי ילד שנפטר, התחתנתי שוב והבאתי שני ילדים.

"אני חושבת שזה שאני מבינה נישואין, וגם גירושין, ושיש לי ילדה בגיל הטיפש עשרה, ושני תינוקות קטנים, נותן לי הרבה יתרון על מנחות אחרות שעושות תכניות לייף סטייל. יש לי הרבה מה לתת בכל מה שקשור לנושאי משפחה ואוכל. באמת יש כמה דברים בתכנון".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים