"אורי עמית לא זכה לכבוד הראוי מהעירייה"

אבל ברמת גן בעקבות מותו של ראש העירייה השלישי, אורי עמית. חברו, חיליק רביב: "מאז שהפסיד בבחירות הוא חי בתחושת כישלון". ראש העירייה, צבי בר: "צר לי על לכתו בטרם עת"

רועי רובינשטיין | 30/10/2011 14:03 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
אורי עמית, ראש העירייה השלישי של רמת גן, הלך לעולמו לפני כשבוע וחצי בגיל 76. עמית, יליד עיראק שעלה לארץ בשנת 1949, כיהן בתפקיד שש שנים. הוא נבחר לראשות העירייה בשנת 1983 כנציג מפלגת העבודה, כאשר הייתה זו הפעם הראשונה והיחידה עד אז שבה העבודה זכתה בבחירות לראשות העיר ברמת גן.
אורי עמית
אורי עמית צילום: גרי אברמוביץ'


הוא שימש כראש עירייה קדנציה אחת בלבד וב-1989 החליף אותו בתפקיד ראש העירייה הנוכחי צבי בר, אז עבר עמית לשבת כחבר מועצה בספסלי האופוזיציה עד שנת 2003. בתקופת כהונתו של עמית נחנך קניון איילון, הוקם המוזאון לאמנות ישראלית רמת גן, שופץ ביתו של ראש העירייה הראשון אברהם קריניצי ונפתח לציבור כמוזאון עירוני.

"לצערי, לאחר שהפסיד לבר בבחירות הוא הרגיש את הכישלון שלו אבל בעיניי הוא תמיד היה איש טוב, ענייני, שכנראה כשל בהתנהלות שלו עם הקהל", אמר מזכיר הסתדרות המעו"ף במרחב רמת גן חיליק רביב.
הוא היה איש צנוע ולכן לא צעק

חברו של עמית, אייל נמרי, שבעבר היה פעיל של צבי בר, סיפר על המנוח כי "אורי היה אדם שהאמין בדרכו. לצערי, הוא לא זכה לכבוד הראוי לו מהעירייה לגבי פיתוח מתחם הבורסה שהוא הגה ובר נהנה ממנו. פשוט מחקו לו עשייה שלמה.

"הוא התעצב מהעובדה שלמרות שהבורסה שגשגה וגדלה לא זקפו לו דבר וחצי דבר. אבל הוא היה איש צנוע ולכן לא צעק. מן הראוי היה שהיו מזכירים את שמו יותר, הרי הוא לא עשה גינה או ספסל

אלא יצר את מנוע הצמיחה של העיר".

"צר לי על לכתו בטרם עת", אמר  ראש העירייה צבי בר. "כהונתו הייתה מלאה באתגרים ובהישגים חשובים. בשם תושבי העיר, בשם הנהלת העירייה ועובדיה ובשמי באופן אישי, אני מבקש לחלוק כבוד לאיש שעמד בראשות העיר, הוביל אותה ופעל למענה. עמית ראה את החשיבות והזכות הגדולה, את השליחות שבעצם השירות הציבורי ועל כך יש לזקוף לזכותו את ההערכה הראויה מתושבי העיר ונבחריה".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים